“Шеф, підкинь! Віддячу...”

Останнім часом у Київській області почастішали випадки нападу з метою пограбування таксистів.
З погіршенням економічної кризи, на думку фахівців, цей вид злочинності зростатиме. Як уберегтися від можливих нападів зловмисників?
На це запитання наш кореспондент попросив відповісти заступника начальника Ірпінського міськвідділу, начальника міліції громадської безпеки Сергія ЖАБЧЕНКА

Може статися, що зловмисники у вашому автомобілі вже побували. Не сідайте в нього, щоб не знищити відбитків пальців та інших слідів, залишених злочинцями. По можливості організуйте охорону автомашини та негайно зателефонуйте до міліції. Навіть п’ятихвилинне зволікання значно знижує ймовірність затримання злодіїв. Очікуючи оперативну групу, постарайтеся знайти свідків, які бачили злочинців.

Якщо ви іноді підвозите незнайомих людей чи займаєтеся приватним перевезенням пасажирів, будьте особливо обережними з молодиками, які “голосують” на дорогах — більшість їх дорожні “гангстери”. Мабуть, це якраз той випадок, коли варто твердо визначитися, що дорожче — власне життя чи зайва гривня. І взагалі, старайтеся в темну пору доби не підвозити незнайомих людей, особливо, якщо ви в машині один. Ну, а якщо зупинилися — розмовляйте через трохи прочинене вікно, не зупиняючи двигуна, не вимикаючи передачі, щоб у разі небезпеки можна було негайно поїхати. Якщо все ж зважилися когось підвезти, то не змінюйте на прохання пасажира обумовлений заздалегідь маршрут руху, і не зупиняйтеся в безлюдному місці, якщо пасажир про це просить. Краще під якимось приводом проїхати на 100-200 метрів далі.

У кожному місті є райони, куди їздити небезпечно, їх треба знати і, по можливості уникати. Особливо увечері, коли ступінь ризику зростає. Радимо не надавати послуг компаніям чоловіків напідпитку та людям, які одразу ж видалися вам підозрілими. Особливо будьте обережні біля ресторанів та на безлюдних дорогах за містом. Звертайте увагу на одяг пасажира: чи не настовбурчений він, чи не приховує обрізу гвинтівки. Якщо пасажир один, запропонуйте сісти йому спереду - важче непомітно напасти на вас. Постійно контролюйте поведінку тих, хто сидить позаду. Прислухайтеся до їхніх розмов: не виключено, що на вас готується замах. Якщо підозра починає підтверджуватися, негайно, під будь-яким приводом зупиняйте машину, вискакуйте з неї і втікайте.

Напад відбувається досить просто. Вам мовчки приставлять ніж чи накинуть на шию удавку. А потім грубо накажуть, куди треба їхати. Однак частіше ножем не лякають, а одразу б’ють ним у шию чи груди, потім водія виштовхують на проїжджу частину і їдуть геть. Знаряддям злочинців нерідко виявляються сокира чи пляшка, застосовується і сльозоточивий газ. Тому якщо ви часто возите сторонніх, є сенс обладнати своє сидіння підголівником, а прямо за собою покласти велику картонну коробку. Все це унеможливить дії злочинців.. Можна відгородитися від тих, хто сидить позаду, металевою сіткою чи стінкою з оргскла, як це роблять у Прибалтиці. Деякі водії таксі і власники приватних автомобілів, які у вільний час займаються перевезенням пасажирів, тримають під рукою аерозольний балончик.

Тримайте під рукою не заборонені законом засоби оборони, які до того ж не викликають підозри. Продумайте заздалегідь варіанти своїх дій у разі нападу на вас у машині чи біля неї: що треба буде сказати чи зробити, аби уникнути насильства, як відволікти увагу злочинця, звільнитися від його захвату та контратакувати. Наприклад, можна різко загальмувати: пасажир праворуч б’ється головою об вітрове скло або вилітає разом із ним. Або врізатися у стовп, якщо ви відчули на своїй шиї удавку.

Але, все ж, намагайтеся розв’язати ситуацію мирним шляхом...
газета: №5 газета "Ірпінський Вісник" від 30 січня 2009р.
Володимир ЕННАНОВ
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.