» » » Лист до редакції: Де і коли побудують нову школу №10 ?

Лист до редакції: Де і коли побудують нову школу №10 ?

В Ірпені я проживаю вже 40 років. Від рядового демобілізованого солдата дослужився до начальника транспортного цеху «Укртелекому». Я чотири рази обирався депутатом Ірпінської міськради. Про людей свого округу знав майже все: хто як живе і що в кого болить. Знав потреби багатьох людей, їхні проблеми. Чи багато вдалося зробити за весь час свого депутатства – хай судить громада.

Нещодавно я обійшов межі свого округу, пригадав чимало з того, що вдалося і що хотілося б зробити, але не зміг з тих чи інших причин. Згадую, яким було джерело сучасної «Кринички» років 20 тому. Це джерело пам’ятне ще з часів князя Володимира! Вважаю, що кожен свідомий ірпінець повинен знати історію найвідоміших місць нашого краю! Свого часу з інженером-будівельником Валерієм Івановичем Косарєвим ми розробили проект облаштування цього місця, під’їзних шляхів, алейок біля кринички, побудови церкви-каплички. Але через відсутність коштів, а може, і бажання, місцева влада так і не втілила цей проект у життя! А жаль!

Пригадую, як з іншими депутатами доводилося переконувати керівництво міста у тому, що нам вкрай потрібна дитяча лікарня. І для цього якнайкраще підходить приміщення дитсадка заводу «Ірпіньмаш». Тоді міський голова Володимир Скаржинський з розумінням поставився до цього і нині ми маємо лікарню для дітей в чудовому місці, де ліс, тиша і свіже повітря. От тільки до цього часу не вдалося зробити хорошу транспортну розв’язку, але, думаю, що це згодом вдасться. Потім ми вирішували питання побудови асфальтного заводу. Непросто це було, але нині він працює на благо наших людей. Пригадую, як добивався побудови магазину та автобусної зупинки на розі вулиць Садова — Мечникова — Надсонова. Як разом із іншими депутатами вирішували ще одну дуже важливу справу: асфальтування вулиці Гайдамацької. А ось вулицю Мечникова (від Лермонтова до Надсонова, а це 300-400 метрів) так і не вдалося заасфальтувати і донині.

Згадую 1998 рік, коли ми боролися проти закриття школи №10, адже шкільне приміщення чомусь знадобилося для податкового університету. Школу тоді відібрали, дітей і вчителів розігнали по інших навчальних закладах і тепер в районі Машторфу немає жодного навчального закладу. Я відкрито виступив проти, як я вважаю, непродуманого рішення. Мені заперечували, що школа тут не потрібна. Але я – невгамовний! Наполягав на відновленні старої школи або будівництві нової! І так крок за кроком: збирав підписи, підключав міськво і т. д., адже школа тут вкрай необхідна.

Тим більше район забудовується, зростає чисельність населення. Згодом з’ясувалося, що у цьому окрузі і прилеглій території уже мешкає більше 5000 чоловік, а незабаром буде вдвічі більше! Тобто школа вкрай потрібна! Знаю, що за нормами передбачено, щоб у цьому мікрорайоні був не тільки навчальний заклад, але і клуб, і кінотеатр, інші соціально важливі об’єкти.

Але знадобилося цілих два роки для того, щоб «пробити» цей проект. У 2006 році мені повідомили, що взялися до розробки. І що це дуже важливо для цього району (не тільки району, але і міста в цілому!). У мене є надія, що до 2012 року ми зможемо побудувати в районі БТР-Машторфу красиву нову школу. Школа потрібна, а можливо, і дві — адже тут будується новий масив на 4,5 тисячі мешканців.

Довгий час я стукав у всі кабінети і таки достукався! На адресу міського голови О. Бондаря на початку січня 2008 року було надіслано листа, під яким ми зібрали 910 підписів. 6 квітня я отримав відповідь за його підписом. Повідомлялося про те, що нову школу буде побудовано по вул. Садовій, 92. З такою пропозицією можна було б погодитися, але дуже прикро, що таке чудове і зручне місце (а це дуже важливо!) по вул. Толстого, 24, де хотілося б побудувати нову школу, можуть віддати згодом під котеджну забудову для «ділових людей». Навіть, якщо міська влада і пристане на таку пропозицію, то вже краще було б побудувати школу на новому масиві.

В’ячеслав МАРШИЦЬКИЙ
газета: №4 газета "Ірпінський Вісник" від 23-29 січня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.