» » » Буча перейде на альтернативне паливо?

Буча перейде на альтернативне паливо?

Наслідок газового конфлікту в Україні відчувають на собі як громадяни, так і комунальні підприємства, які повинні надавати населенню послуги з теплопостачання. Більшість із них вже зараз шукають шляхи виходу із даної ситуації.

Хтось міцніше «затягує паски», намагаючись вкластися у бюджет (що не може не позначитися на якості послуги), інші – роблять рішучі кроки, аби перейти на альтернативне паливо.

Буча перейде на альтернативне паливо?Чи готова Буча до таких змін і в якому режимі працюють наші теплопостачальні підприємства розповів начальник відділу ЖКГ виконкому Бучанської міської ради Юрій Бєсєдніков.

- Юрію Борисовичу, вашим відділом розроблено низку програм, які, зокрема, стосуються теплового господарства та енергозбереження в місті. Що це за програми?
- Наразі нашим відділом розроблено сім програм, які реалізовуються у місті. Це – «Реформування ЖКГ», «Питна вода України», «Програма з енергозбереження» (утеплення будинків, освітлення, заміна дахових покрівель тощо), «Євро-2012», «Реформування теплового господарства міста Бучі», «Програма поводження з ТВП» та «Реконструкція застарілого житла».

- Чи вдалося усіх їх реалізувати?
- На жаль, ні. Зазначу, що програму по «Реконструкції застарілого житла» не вдалося реалізувати у повному обсязі у зв’язку з економічною кризою. Були передбачені дотації з держбюджету на прокладання магістральних трубопроводів, але швидше за все кошти так і не надійдуть.
«Програма поводження з ТВП» у нас до половини розроблена і навіть надані документи на створення свого заводу по переробці сміття, але ситуація з фінансування – аналогічна. А от програма «Реформування теплового господарства Бучі» - діюча і розрахована на один рік, із погашенням затрат впродовж 3-5-ти років. Якщо ми знайдемо кошти, то за 2009 рік, до початку нового опалювального сезону, повністю виконаємо реконструкцію усіх котелень, які знаходяться на території Бучі.

- На території Бучі багато котлів, які потребують заміни?
- Нині на території міста працює три теплопостачальних підприємства: «Теплокомунсервіс» (10 котелень), «Ірпіньтепломережа» (6 котелень), «Теплоенергопостач» (3 котельні). Загалом у Бучі потребують негайної заміни 11 котлів.

- Окрім тепла, багато жителів переймаються проблемою якості води, яку вони вживають. Що робиться для того, щоб питна вода все ж таки була чистою?
- Є рішення сесії Бучанської міської ради про створення свого водоканалу. Зараз фахівці починають працювати по свердловинах, аби привести їх до ладу. Робиться все, аби на весну ще й запрацювали бювети і ми отримували чисту воду.
До речі, згідно проведених досліджень, у Бучі зараз відбувається суттєве очищення води від вугільної кислоти, сірководню – це тому, що вона переробляється на наших фільтрах, які були розроблені науковцями. Тож, і Буча внесла свої розробки до програми «Чиста вода України». Сподіваємося незабаром поставити фільтри на всіх своїх свердловинах і подавати населенню чисту воду.

- Щодо теплопостачання. Влітку був введений в експлуатацію котел на Тарасівській, аналогів якому в Україні не було. Чи виправдав він сподівання розробників? Загалом, котли, які є в Бучі, працюють в економному режимі?
- Нова розробка – котел на Тарасівській, який був встановлений влітку 2008 року, дав результати, на які навіть не очікували. Дуже велика економія, висока якість опалення помешкань тамтешніх жителів.

Загалом у Бучі буде три типи котлів. Вони дадуть можливість перейти на централізований диспетчерський пункт. Тобто, можна забрати працівників із котелень і залишити лише чергового оператора, який буде дивитися по показниках, який котел де і як працює та регулювати його роботу. У разі чого, створена ремонтна бригада зможе виїжджати й усувати недоліки.
Крім того, ми нещодавно запустили в дію новий італійський котел по вул. Енергетиків, 4-А. Показники дуже хороші і десь на 20-25 відсотків зможемо економити газ і електроенергію.

- Останнім часом мова йде про те, що теплове господарство міста буде переходити на альтернативні види палива. Наскільки ці плани реальні та чи пристосована техніка до таких змін?
- Ситуація, яка сьогодні склалася в Україні з газом не втішає. У будь-якому випадку ціна зростатиме. Тому нам уже сьогодні потрібно думати про перехід на альтернативне паливо. Котли, які знаходяться на території нашого міста, передбачають роботу на мазуті, біогазі, рідкому паливі. Але для цього необхідно зробити заміну декількох деталей в пальниках. Незабаром отримаємо технічну документацію на них, кошторис і обрахуємо скільки це буде коштувати.

- Яке із перерахованого пального є найбільш економічно обґрунтованим і зможе «прижитися» у нас?
- Будемо дивитися, що нам найбільше підходить. Є ще можливість перейти на дерев’яні «чурочки». У нас – багато дерев’яного сміття, яке можна переробляти на пресах у стружку, а потім виготовляти з неї брикети, як колись робили з торфу чи вугільного пилу. Від них дуже велика тепловіддача. Якщо ж ні, то будемо закуповувати мазут, бо поки що ціна на нього порівняно невисока.

Скажу лише, що перехід на альтернативне паливо дасть значну економію. Ми зможемо вкластися в ті тарифи, які на сьогодні існують. Крім того, сподіваємося ще на 15-20 відсотків «запасу». Адже ціна на газ у нас зростає в рази, а альтернативне паливо на відсотки.

- Коли ж відбудеться перехід на альтернативне паливо?
- Якщо всі котли, які є у місті, працювали нормально, то можна було б спробувати перейти на біопаливо вже зараз. Поки температура повітря дозволяє, могли б залишити один котел робочим, а з іншим провести експеримент. Проте, ризикувати не станемо і дочекаємося нового опалювального сезону.
газета: №3 "Бучанські новини" від 23 січня 2009р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Winterman

OFFline

  • Winterman (10)
  • Місцевий
  • 28 січня 2009 01:54
Як завжди наші наміри грандіозні, а от де взяти грошей? Найголовнішим питанням є звичайно проблема чистої води. Можливо владі міста доречно звернутися до місцевих жителів і громадської добровільної ініціативи? Впевнений знайдуться приватні інвестори, адже індивідуальні потуги з очищення води обходяться дорожче, ніж спільними зусиллями вирішити завдання хоча б з заміною труб центрального водоканалу.

0