Ірпінь: бюджет прийнято

БЕЗДЕФІЦИТНИЙ БЮДЖЕТ ПРИЙНЯТО.

Усе пізнається у порівнянні. Минулий рік, який уже став історією, запам’ятається фінансовим благополуччям. Ще б пак!
Такого врожайно-грошового року ще не було: виконання бюджету склало 167 мільйонів 579 тисяч! І якби не підступна світова криза, досягнення можна було б примножувати. Та замість цього доведеться, висловлюючись образно, затягувати ремені.
Учитися жити в умовах жорсткої економії

Про це заявила на 63-й позачерговій сесії 5-го скликання Ірпінської міської ради начальник фінансового управління Є.Данилюк. І справді, цьогоріч нам доведеться непереливки. Проект бюджету формувався у дуже складних умовах, за участю головних розпорядників коштів, начальників управлінь та відділів. Дискусії були гарячими, і це зрозуміло. Значно зменшений фінансовий “пиріг” треба було поділити більш-менш порівну між усіма суб’єктами. Чи вдалося це? Як завжди, були і незадоволені. Проте, більшість депутатів розуміла: маємо те, що маємо.

Який фінансовий кошик?
Бюджетний запит на 2009 рік складав трохи більш, ніж 153 млн. гривень. Водночас усі розуміли: видатки треба урізати. Щоб, за словами головного фінансиста Є.Данилюк, ми отримали бюджет реалістичний, тобто збалансований і бездефіцитний. Таким чином, загальний обсяг доходів міського бюджету на 2009 рік визначено у сумі 123429,4 тис. грн., у т.ч. субвенція з державного бюджету склала 35737,3 тис. грн. Через зменшення грошових надходжень потерпають всі без винятку, включаючи чиновників. Так, на утримання апарату управління витрати скорочено (порівняно з 2008 р.) на 20 відсотків.

Освіта
Загальний обсяг видатків на освіту визначено у сумі 31859,5 тис. грн. За рахунок цих коштів будуть утримуватися 13 загальноосвітніх шкіл, 6 дитячих дошкільних закладів, 3 заклади позашкільної роботи, вечірня загальноосвітня школа, методичний та логопедичний кабінети, міжшкільний учбово-виробничий комбінат, централізована бухгалтерія. Питома вага заробітної плати (утримання 1185 штатних одиниць) становить у загальному обсязі 87 відсотків.
На оплату продуктів харчування передбачено 1275,3 тис. грн. Виходячи з цього у дошкільних навчальних закладах вартість денного харчування складатиме 10 гривень; обіди для учнів 1-4 класів — 6,5 грн.

Охорона здоров’я
Обсяг видатків складає 25345,7 тис. грн. Кошти передбачається спрямувати на утримання двох лікарень широкого профілю, пологового будинку, станції швидкої медичної допомоги, трьох амбулаторно-поліклінічних установ, групи по централізованому обслуговуванню, централізованої бухгалтерії та на надання послуг по пільговому зубопротезуванню. На оплату праці планується направити (на утримання 1244,5 штатних одиниць) 21055,8 тис. грн.

Житлово-комунальна сфера
Чи не в найгіршому становищі опинилися працівники житлово-комунального господарства.
Видатки по загальному фонду склали 1581,5 тис. грн. (для порівняння: у 2008 р. — 12757!). Отож здійснювати благоустрій міста, капітальний ремонт житлового фонду буде дуже проблематично.

Але не все так погано у нашому “спільному” домі — Ірпінському регіоні. У виступах міського голови О.Бондаря, секретаря міської ради А.Мороза, депутатів прозвучали оптимістичні нотки: ми будемо робити все можливе для наповнення бюджету. Для цього будуть задіяні всі ресурси, включаючи інвестиційні проекти.

В.КУЧЕРЯВИЙ
газета: №3 газета "Ірпінський Вісник" від 16-22 грудня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.