» » » "Нам треба підвищувати авторитет міліції"

"Нам треба підвищувати авторитет міліції"

Знайомтеся: начальник Ірпінської міліції Дмитро Миколайович ЦЕНОВ. Народився у Києві. У 1994 році закінчив Київське училище міліції. Працював на різних посадах, зокрема, оперуповноваженим відділу боротьби з організованою злочинністю. Очолював лінійний відділ міліції на станції Київ-Пасажирський. У 2002-му закінчив Академію МВС.


- Ви очолили Ірпінську міліцію, яка, м'яко кажучи, авторитетом у населення не дуже користується. Часто відбувається ротація керівних кадрів. Отож, на що спрямовуватимете головні зусилля?- Я з сім'ї міліціонерів. Приналежністю до міліцейської династії горджуся.
Правоохоронці завжди перебувають на передовій боротьби зі злочинністю. Тільки мужні та вольові люди спроможні у такі складні для країни часи бути вірними обраній професії.

Ірпінський міський відділ обслуговує територію Ірпінського регіону, до складу якого входять міста Ірпінь і Буча, селища Гостомель, Коцюбинське, Ворзель чисельністю понад 101 000 чоловік. Міськвідділу підпорядковані Бучанський міський відділ міліції, Гостомельське та Коцюбинське селищні відділення міліції.
Насамперед мені довелося розглядати кадрові питання. Згідно зі штатним розписом чисельність особового складу налічує 180 співробітників. Але залишається багато вакантних місць, точніше кажучи - 49. Найбільш неукомплектовані служби дільничних інспекторів, патрульна, карного розшуку, слідства. І як результат: маємо значне навантаження на одного працівника міліції.

Нині відбувається оновлення особового складу, призначення заступників та начальників служб. Запрошую на роботу професіоналів з Києва, з різних районів Київської області. На моє переконання, треба повертатися до інституту помічників дільничних інспекторів на громадських засадах. Варто відновити діяльність народних дружинників.

Запрошую на роботу в органи внутрішніх справ громадян України віком до 30 років, які мають середню або вищу освіту за кваліфікаціями молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, відслужили у лавах Збройних сил України. Наші працівники мають можливість отримати безплатну вищу юридичну освіту в навчальних закладах системи МВС.

- Плинність кадрів, неукомплектованість особового складу пояснюється і відсутністю належних умов для роботи й проживання, чи не так?
- Справді, такий стан справ обумовлений насамперед відсутністю відомчого гуртожитку. Житловий будинок для правоохоронців також ніхто не зводив. Узагалі, протягом чотирьох останніх років жоден працівник міліції не отримав ні квартири, ні земельної ділянки. Мій підхід: для співробітників треба створювати належні умови праці і проживання. І лише після цього вимагати від них віддачі.

Нині треба потурбуватися про зміцнення матеріально-технічної бази. Для "накриття" Ірпінського регіону необхідно не менше, ніж 10 патрульних автомобілів. Незадовільне комп'ютерне оснащення підрозділів теж не сприяє ефективній роботі.

І ще про одну наболілу проблему. У квітні 2004 року на ремонт закрили ізолятор тимчасового утримання. Тому немає можливості утримувати підозрюваних у скоєнні злочинів. Арештованих осіб до судових засідань, проведення слідчих дій працівники конвойної служби доставляють зі столичного слідчого ізолятора №13, Бородянського та Макарівського райвідділів.
Мене радує те, що я знаходжу порозуміння з міською радою, насамперед, з міським головою Олегом Бондарем. Додам: керівництво міста не "пресує" міліцію.

- Кажуть, Ірпінь - наркотична столиця Київщини. Чи відповідає це дійсності?
- Наркоманія у місті "процвітає" не більше, ніж в інших регіонах Київщини.

- Що треба зробити, аби підвищити довіру населення до міліції?
- Протягом 2008-го міський відділ посилював вплив на криміногенну ситуацію у регіоні, поліпшувалися форми й методи оперативної роботи, приділялася значна увага профілактиці злочинності. За вказаний період зареєстровано понад 7000 повідомлень про злочин (для порівняння: у 2007 році - 6286), що вчинені або готуються і понад 4500 повідомлень, які не містять ознак злочину.

Цифри свідчать про те, що міліція йде назустріч населенню, реагує на кожне повідомлення громадян, установ, організацій. Водночас хочу сказати: відсоток розкриття злочинів був би значно вищим, якби окремі громадяни не займали позицію "моя хата скраю".
Ми будемо тісніше співпрацювати з охоронними фірмами, які б узяли на себе функцію охорони магазинів, підприємств. Останнім часом активізувало свою діяльність ще молоде (засноване у 2007 році) громадське формування "Щит". Його працівники самостійно, а також спільно з міліцією беруть активну участь в охороні громадського порядку під час проведення культурно-масових заходів, відзначення державних свят, перевіряють режим роботи розважальних закладів.

"Щит" проводить профілактичні бесіди з особами, схильними до пияцтва, скоєння хуліганства, сімейними дебоширами. За допомогу у боротьбі зі злочинністю найактивніші члени названого формування заохочувалися Ірпінським міським відділом та міністром МВС України Юрієм Луценком.

І насамкінець. У зв'язку з кризою ми передбачаємо зростання загальної злочинності, у тому числі тяжких злочинів. Отож, будьте обачними, пильнуйте своє майно!

Користуючися нагодою, щиро вітаю колег з Новим роком! Зичу всім міцного здоров'я, оптимізму, успіхів у нелегкій праці, спокійних робочих днів.
газета: №1-2 газета "Ірпінський Вісник" від 9-16 грудня 2008р.
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Vidguk

OFFline

  • Vidguk (54)
  • Місцевий
  • 10 січня 2009 20:24
Підвищувати можна лише те,що є. Останнім часом в Бучі відбуваються грабежі людей похилого віку та мам з немовлятами на вулицях серед білого дняю Чи звертались постраждалі в нашу рідну міліцію? То де авторитет? Що підвищувати?

0