» » » Ялинкові прикраси — браковані

Ялинкові прикраси — браковані

Київське обласне управління у справах захисту прав споживачів перевірило 1047 одиниць піротехнічних виробів (салютні установки, римські свічі, петарди тощо). Із них 16 одиниць реалізовувалися з простроченим терміном придатності. 472 — не відповідали вимогам Держстандарту з якості та безпеки пакування виробів, що становить майже 50 відсотків від кількості перевірених товарів і значно перевищує показник минулого року.

Так, наприклад, під час перевірки у супермаркеті піротехніки “Танець Вогню” (Д. В. Кучуга, смт. Коцюбинське) забраковано 100 одиниць салютних установок, виготовлених у Китаї підприємствами “Art purotecknics”, “Linyang Fireworks”, “Richton fireworks”, які реалізовувалися без належного захищення фітілів для приведення виробів у дію ковпачками, плівками або пакуванням, що є порушенням вимог нормативних документів. На салютні установки (арт. Т11-36) виробництва Китай “Art purotecknics” не представлено сертифікат; музичні тортові свічки та хлопавки реалізовувалися без інформації про найменування та призначення.

Не пред’явлено у супермаркеті супровідні прибуткові документи на піротехнічні вироби (що робить невідомим постачальника товару).

Аналогічні порушення виявлено у підприємця Т. В. Маслюченко у магазині “Подарунки” селище Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району. Тут реалізовувалися салютні установки виробництва Китай “Hebei Liehtindustral”, “Human Liuxang Fyxing” із терміном придатності, який минув у січні 2008 року (!) та ще й із незахищеними фітілями; у представлених сертифікатах термін дії минув, не співпадав із датою виготовлення товару.

У магазині “Феєрія” у підприємця Ю.В.Лемеш забраковано 370 од. піротехнічних виробів “Фонтан” (артикул Ф033 кл.2) виробництва Китай. Кінці запальників — відкриті, що створює потенційну небезпеку при зберіганні та використанні, а також при випадковому потраплянні вогню на такі вироби.

У магазині ТОВ “Торговий Дім” “Золотоворітський” (смт. Козин Обухівського району) реалізовували піротехнічні вироби разом із продовольчими товарами, ліцензія МНС України, дозвіл Держспоживнагляду були відсутні. Не пред’явлено на вищезгадані товари документи про якість і безпеку.

Перевірки товарів новорічного асортименту також проведено у містах Буча, Бровари, Переяслав-Хмельницький. Перевірено якість та безпеку 2641 од. новорічних товарів; із них 342 од. — електрогірлянди ялинкові (Китай), які знято з реалізації через відсутність будь-якої інформації про сертифікацію.

1934 од. ялинкових прикрас (дощики, гірлянди, іграшки) не відповідали вимогам Держстандарту з маркування та якості виготовлення, що складає 73,2 відсотка, Більшість товарів реалізується взагалі без маркування, а частина має дефекти виготовлення.

Так, у магазині “Подарунки” ТОВ “Скорпіо” с.Софіївська Борщагівка забраковано кульки ялинкові виробництва Китай. На новорічні прикраси у вигляді яблука, сніжинок, черевика, гілки не пред’явлено висновків санепідемстанції або інших документів про якість і безпеку. У ході перевірки вилучено 191 од. ялинкових виробів.

На ринку ТОВ “Айдаріч” м. Буча (підприємець М.М.Поліховська) забраковано 97 од. ялинкових прикрас; у них осипалося скловидне покриття, що є також досить небезпечним дефектом, адже гострі частки можуть спричинити поранення при контакті зі шкірою та потрапляння їх до рота чи ока дитини. Товари, небезпечні для використання, бракувалися у ході перевірок та вилучалися з продажу.

За виявлені порушення вимог законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 30 осіб (накладено штраф на суму 4,1 тис. грн.). До підприємств застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 41,1 тис. грн.

Т. БЕНЦІАНОВА,
начальник Київського обласного управління
у справах захисту прав споживачів
газета: №51-52 газета "Ірпінський Вісник" від 26 грудня 2008р.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Helga Pataki

OFFline

  • Helga Pataki (44)
  • Місцевий
  • 28 грудня 2008 02:23
ось і відповідь, чому так багато трапляється нещасних випадків на свята. sad
Частіше б такі перевірки проводити...

0