» » » Здоровий спосіб життя – запорука здорової нації

Здоровий спосіб життя – запорука здорової нації

Саме під такою назвою відбулася науково-практична конференція, що проходила 22-23 жовтня в Українському гуманітарному інституті. Захід мав міжнародний статус, адже у його роботі взяли участь професори, науковці з України, Росії та Польщі.

Головна тема для обговорення, винесена на широкий загал студентської молоді – профілактична медицина та здоровий спосіб життя.

Зокрема, особлива увага приділялася запобіганню насильства, прояву агресії у родинах. «Не менш важливим є і правильне харчування», – наголосив один із доповідачів, директор інституту фізіотерапії в місті Варшава пан Плєс. Саме воно, на думку професора, є одним із найважливіших чинників психічного здоров’я людини.

Разом із тим, науковці занепокоєні повною відсутністю пропаганди здорового способу життя серед молоді, яка повинна бути включена у державну політику медичної галузі. Внаслідок цього, лікарі б’ють тривогу – нація поступово вимирає. Україна займає перше місце в Європі по поширенню ВІЛ-СНІДу, туберкульозу, підлітковому алкоголізму. У нас вже народилося понад 17 тисяч ВІЛ-інфікованих немовлят. І якщо не вжити профілактичних заходів, ця цифра невпинно зростатиме. Тому найважливіше завдання сьогодні – це робота з підлітками, переконання їх у тому, що вони самі формують свою особистість, своє майбутнє, яке, без здоров’я, навряд чи принесе радість.

Варто зазначити, що це друга конференція, яку проводить Український гуманітарний інститут. У минулому році також відбувся подібний захід. Тож, ми поцікавилися у ректора навчального закладу Анатолія Степановича Жаловаги, чому цій темі приділяється така увага та чи існує серед його студентів потреба пропагувати здоровий спосіб життя.

«Ми вирішили, що тема здорового способу життя стане однією з головних для Українського гуманітарного інституту. Тому обов’язково будемо її розвивати й надалі», – сказав Анатолій Степанович.


— Тобто, в такій пропаганді дійсно є потреба?
— Статистика – жахлива. Результати медоглядів наших студентів показують, що відсоток хворих молодих людей дуже високий.
Тому ми хочемо хоче створити всі умови, щоб діти не лише могли отримати освіту, а й поліпшити своє самопочуття. Зокрема, це можливо шляхом фізичного виховання. До речі, ми будемо реорганізовувати такі заняття, щоб вони мали оздоровчий характер.

— Чи плануєте в подальшому зробити цю конференцію більш масштабною?
— За результатами минулої конференції, міністерство освіти використало наші матеріали і розробило методичний посібник з фізичного виховання для всіх ВУЗів. Як наслідок, введено дві години на тиждень теоретичного курсу фізичного виховання. Це означає, що наші діти слухають лекції по здоровому способу життя. Звичайно, у цій дисципліні можуть викладатися елементарні речі – як правильно виміряти пульс, яку їжу споживати, піднімається тема дошлюбних стосунків, але вони необхідні нашій молоді.

— Особисто для ваших студентів тема нездорового способу життя є актуальною?
— Ми не можемо сказати, що наше середовище – повністю стерильне. І в нашому навчальному закладі є проблеми. Проте, враховуючи філософію закладу і ту увагу, що ми приділяємо цьому питанню, показники нездорових проявів, особливо порівнюючи з іншими закладами освіти, мінімальні.

У нас 99 відсотків студентів – не палять, не споживають алкоголь. Але ми не просто забороняємо, а робимо все можливе, аби переконати дітей, що так чинити неслід. З цією метою ми запровадили анонімні курси, які допомагають дитині кинути курити. Залучаємо спеціалістів-лікарів із Києва, які використовують нові методики. Проте, повторю, питання не в тому, щоб заборонити, а спонукати молодь до нових критеріїв переоцінки свого життя.
газета: 43 "Бучанські новини" від 24 жовтня 2008 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар