» » » Буча — на шляху до європейських стандартів

Буча — на шляху до європейських стандартів

Честь, яка зобов’язує

Буча святкує свій День міста. Багато зроблено. Але наразі і роботи попереду багато. Свого часу було визначено чотири міста Київщини, які прийматимуть національні європейські збірні та численних уболівальників під час проведення Європейського чемпіонату з футболу «Євро-2012» в Україні. Це Буча, Боярка, Бориспіль і Бровари.

— Звичайно, ми вважали б за честь, якби одна з європейських команд, які приїдуть до України, базувалася в Бучі, — дещо стримано почав розмову голова Бучанської міськради Анатолій Федорук.
— Але попри велику футбольну подію ми ставимо перед собою завдання, щоб за чотири роки Буча за своєю соціальною інфраструктурою щонайменше зрівнялася з невеликими містами на Заході Європи. План соціально-економічного розвитку міста на 2008-й і наступні п’ять років передбачає досягнення саме таких стандартів. Нині ми проводимо зустрічі з інвесторами, які мають бажання вкласти свої кошти у благоустрій і будівництво міста. Це, зокрема, зведення розважально-готельного комплексу поблизу озера, що на Скло заводській. Для того, щоб там люди змогли проводити свій вільний час, ми облаштуємо острівець, набережну з причалами та містками.Проектується і вже фактично будується міський парк відпочинку. Тут також буде водойма, пішохідні доріжки. Плануємо побудувати аквапарк. Звісно, передбачається будівництво й житлових мікрорайонів, готелів. Так, на в’їзді до Бучі мають з’явитися готельний і ресторанний комплекси, зона відпочинку: парки та спортивні майданчики з басейном. Підземний автопаркінг — також у планах міста.

Дороги, дороги…

У міськраді вважають, що Буча має бути в бездоганному стані, починаючи від в’їзду до міста й закінчуючи виїздом з нього. Тому передбачається розширення траси Київ-Ковель (спочатку від вулиці Шевченка до вулиці Депутатської, а згодом — до Ворзеля). Європейського рівня повинні бути не лише дороги, а й освітлення, вказівники, карта-схема Бучі, щоб гості вільно орієнтувалися, мали інформацію про заходи та місце їх проведення. Уся дорожня інформація має бути двома мовами — українською та англійською. Передбачено й реконструкцію залізниці, запуск нового швидкісного електропотягу Буча-Київ, облаштування місць для таксистів, будівництво автовокзалу.

Спорт як рушій прогресу

«Євро-2012» — не самоціль для бучанців, хоча вони ладні всіляко допомогти державі гідно прийняти чемпіонат. Але ця подія вже сьогодні дає певний поштовх для розвитку саме спортивної інфраструктури, зокрема футболу. На реконструкцію стадіону «Ювілейний», де тренуватимуться спортсмени, закладено у держбюджеті 20 мільйонів гривень. До таких об’єктів висувається низка вимог з боку УЄФА: поле повинно бути високої якості, мати відповідні розміри, сам стадіон — обладнаний сучасними душовими кабінами, роздягальнями, кімнатам для суддів, тренерів, медперсоналу. Обов’язковою вимогою є й проживання футболістів у п’ятизірковому готелі. За стадіоном інвестори готові побудувати 50-метровий басейн та спорткомплекс. Біля бази ФК «Оболонь» уже побудовано два поля з газоном, на черзі до кінця року — поле із штучним покриттям останнього покоління (таких поки що лише п’ять в Україні». Загалом у Бучі планується спорудити ще один стадіон на 15 тисяч глядачів.

Вічне питання: де взяти гроші?

Від колег міського голови дізнався, що Анатолій Федорук доклав багато зусиль для збільшення надходжень до бюджету міста, формування його дохідної частини. За десять років бюджет зріс від 300 тисяч до 70 мільйонів гривень. За останні роки на соціально-економічний розвиток Бучі лише за рахунок коштів інвесторів спрямовано 30 мільйонів гривень. Передусім саме на місцевий бюджет та інвесторів сподівається міський голова, розповідаючи про розбудові плани. Головне завдання влади — вміло поєднати інтереси міста та бізнесу для досягнення результатів.

Післямова
Невдовзі у Бучі повинна з’явитися як своєрідний дороговказ чотиригранна стела із чотирма стрілочками: «До ЄС», «До НАТО», «До СНД», «До ГУАМ». На запитання про автора ідеї Анатолій Федорук відповів просто: народ. Стрілочки будуть однакового розміру, але, на думку міського голови, після проведення «Євро-2012» в очах людей дороговказ «До ЄС» значно зросте у розмірах.
Крім певних симпатій і морального задоволення, люди отримають фактично нове місто із сучасною європейською інфраструктурою і перспективою на майбутнє.


Михайло ГРЕЦЬКИЙ,
«Голос України»

Спеціально для «БН»
газета: №40 "Бучанські новини" від 3 жовтня 2008р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
time

OFFline

  • time (4)
  • Місцевий
  • 3 жовтня 2008 18:38
Добрый вечер. Это хорошо, что наш город развивается и готовиться принять иностранную команду. Если можно напишите пожалуйста конкретные даты завершения строительства разных обьектов.

0