«Правиця» грає у футбол

15 вересня із ініціативи Громадської організації «ПРАВИЦЯ» розпочався турнір з міні-футболу серед бучанських команд. Його родзинкою є те, що участь у змаганнях беруть переважно тільки жителі Бучі, для яких футбол – не професія, а частинка життя та улюблене заняття. Про те, чого очікують від цього турніру та з якою метою його проводять, розповідає головний організатор змагань Іван Лисенко.

- Іване Григоровичу, як саме у Вас виникла ідея провести бучанський турнір з міні-футболу?
Задум з’явився ще на початку літа. Я подумав, що було б добре влаштувати змагання з футболу – гри, якою захоплюється більша половина наших чоловіків. А втамувати свої спортивні амбіції – не кожен має змогу, бо часто немає ні команди, ні належних умов.
У дитячі роки я також близько 10 років займався футболом – їздив на секцію до Ірпінської ДЮСШ. В мене був тренер – Валентин Петрович Лисов, який, до речі, зараз мій сусід. Хоча відтоді минуло чимало часу, але потяг, який він мені привив до футболу залишився.

І от трапилася можливість реалізувати заплановане. Турнір вирішили приурочити до Дня Бучі. Саме у святковий день відбудеться фінальний матч серед місцевих футболістів.

- Чому в турнірі беруть участь лише бучанці?
Під час обговорень ми вирішили організувати цей захід, залучивши лише бучанців. Нагадаю, це – некомерційний турнір. Ми ставили за мету організувати змагання для жителів Бучі, зробити сюрприз своїм землякам. Крім того, хотілося побачити ступінь їхньої зацікавленості футболом. Адже цей турнір, певною мірою, також можна розглядати і як визначення вподобань та поглядів бучанців щодо перспективи участі Бучі в процесі підготовки до Євро-2012.
Були скептики, які казали, що ми не наберемо достатньої кількості гравців, що в Бучі мало футболістів. Але, їхні припущення не справдилися.

- Які умови ставили перед гравцями? Були якісь обмеження, окрім територіальної належності?
У положенні турніру було зазначено, що команда бере участь у змаганнях у складі 8-10 чоловік. Потім ми дозволили залучити по одному «легіонеру». Задля того, щоб люди, які не проживають на території Бучі, але більшу частину свого футбольного життя провели у нашому місті, мали змогу також грати. Але прописали, що в одній команді повинно бути не більше одного такого гравця.
За місяць до початку турніру подали оголошення у ЗМІ – газеті «Бучанські новини», сайті але головну інформаційну підтримку надав форум сайту www.irpinfc.at.ua, за що окрема подяка від організаторів модератору сайту Роману Мальчевському. На цьому сайті приймалися заявки щодо участі у грі, проходить основне обговорення стосовно організації турніру. Вік футболістів обмежили тільки нижньою планкою – від 14 років, верхньої межі не ставили.

Зокрема, у команді «ПРАВИЦЯ» є 14-річний гравець. Він – наймолодший учасник турніру, а в команді «SUPERSTARці», основа якої складена із заслужених ветеранів, є гравець - Приплавко Володимир, якому вже за 50!

- Скільки команд бере участь у турнірі?
Коли ми тільки планували проводити цей турнір, то сподівалися, що серед бучанців набереться від сили 6-8 команд. Згідно положення, ми планували проводити ігри на стадіоні «Ювілейний» у пів-поля, складом сім – польових, восьмий – воротар. Тому, якщо команда подавала б 10 чоловік, то ще два гравці були б в заміні. Матчі проходять у два тайми по 20 хвилин. Ігри проходять дуже динамічно.

Але, скажу відверто, ми не очікували такого жвавого інтересу до цього заходу. Бажаючих грати у футбол виявилося дуже багато. Організатори пішли на зустріч капітанам команд, які запропонували включити до складу ще по кілька гравців. У підсумку, в складі кожної команди 12–13 гравців. А всього заявок подало 12 команд. Всього учасників турніру - близько 150 чол.

- На якому етапі цей турнір перебуває зараз?
Планувалося, що за вересень пройдуть ігри в 4-х підгрупах і переможці розіграють півфінал і фінал на День міста. Але через певні причини, турнір розпочався на декілька днів пізніше. Бучанська міська рада, за підтримки якої проходить цей захід, та керівництво ФК «Буча» в особі Василя Олексюка пішли нам на зустріч і дали дозвіл грати і проводити ігри на футбольному полі стадіону «Ювілейний». Матчі відбуваються о 18.00 годині, по понеділках, середах і п’ятницях.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати цей турнір. Ігри проходять досить цікаво, грають усі знайомі бучанці. Кожного дня проходить по дві гри. В командах є представники всіх куточків нашого міста.

- Тобто, лідерів поки що не можливо визначити?
Ще не всі команди зіграли навіть по одному матчу, погодні умови вносять свої корективи.

- Все таки турнір розпочався. Як він проходить? Чи не було спортивних сутичок?
Ігри товариські, бо всі один одного знають, всі живуть у Бучі. Тому граємо в достатньо дружній обстановці. Але іноді емоції на полі все ж таки беруть гору, тому що це – футбол, і всім хочеться перемогти. В кожного є певні амбіції, і, якщо ми навіть добрі друзі поза стадіоном, коли виходимо на поле – боремося за перемогу.

- На переможців чекає нагородження?
Обов’язково будуть призи всім учасникам турніру. Але головні призи – будуть вручені фіналістам і переможцям. Подарунки – пристойні, тому за них варто боротися.

- Після завершення турніру, плануєте проводити ще якісь заходи?
Власне, цей футбольний турнір у нас проходить, як перший пілотний проект. Набравшись організаторського досвіду, громадська організація «ПРАВИЦЯ» планує проводити й інші турніри – з волейболу, баскетболу тощо. Усі свої спортивні проекти будемо втілювати, аби люди не стояли осторонь спортивного, громадського життя Бучі.

Щодо футболу, то в планах зробити регулярний Чемпіонат Бучі серед аматорських колективів, який би проходив цілий рік. Можливо, це стане поштовхом для підприємств взяти шефство над цими командами і таким чином посприяти розвитку нашого місцевого футболу. А футбольні функціонери матимуть змогу приходити на ці матчі і підбирати собі молодь до нашої основної команди. Адже ми бачимо, що молоді люди у нас активні, вони хочуть грати в футбол. А, можливо, завдяки цьому турніру ми створимо збірну Бучі, яка відстоюватиме честь міста в змаганнях з іншими населеними пунктами...
газета: №39 "Бучанські новини" від 26 вересня 2008р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар