Буча: "Битва за медицину"

На розширеному засіданні комісії охорони здоров’я Ірпінської міської ради розглядалося єдине, але дуже важливе питання для жителів міста Буча. Справа у тому, що депутати Ірпінської міської ради прийняли рішення лікарням міста (дві з них, які, до речі, знаходяться на території Бучі) не надавати медичні послуги бучанцям, оскільки не виплачені на цю мету відповідні субвенції.
Всі ми добре знаємо, що колись Буча,як і інші населені пункти цього регіону, входила у територіальну цілісність міста Ірпеня. Але уже більше року, згідно рішення Верховної Ради, Буча є містом обласного підпорядкування, як і був ним і є зараз Ірпінь. На жаль, більшість депутатів Ірпінської міськради, а також керівництво міста цього не можуть і не хочуть сприйняти.

Чого, наприклад, варте те, що усі учасники засідання, у тому числі міський голова Бучі Анатолій Федорук, не розпочинали його хвилин двадцять через затримку голови міста Ірпеня Олега Бондаря. Потім він же через декілька десятків хвилин покинув засідання, зіславшись на те, що у нього невідкладні справи. Під час перебування на зібранні з уст Ірпінського голови не пролунало жодного конструктиву, а лише чулося : «Хватить тягнути бодягу; про що нам тут говорити; нехай віддасть гроші...»

Із самого початку наради було зрозуміло, що обидві сторони не прийдуть до відповідного консенсусу. Але саме після того, як покинув засідання міський голова Ірпеня, відбулася більш конструктивніша розмова і, на думку більшості учасників зібрання, закінчилася на мажорній ноті.

Уже майже рік взаємодія Ірпінської та Бучанської міських рад у наданні медичних послуг мешканцям міста Бучі є, на превеликий жаль, безперспективною. 28 червня цього року Ірпінською міською радою прийняте рішення «Про стан фінансування відділу охорони здоров’я та медичних закладів у зв’язку з не укладанням договору про медичне обслуговування членів територіальної громади міста Буча та не переданню відповідних субвенцій із Бучі на бюджет міста Ірпеня».

Без фінансування лікарень, як пригрозили це зробити чиновники Ірпінського міськвиконкому, із 1 жовтня поточного року, медичні працівники не лише не зможуть виконувати свій професійний обов’язок, а й залишаться без заробітної плати. Але ж тут є інший бік медалі – кожен житель України, у тому числі і міста Бучі, згідно Конституції повинен отримати гарантовану медичну допомогу.
Ми попросили прокоментувати подібні заяви заступника головного лікаря Раїсу Матюшенко. «Всі медики Приірпіння обурені другим пунктом прийнятого рішення Ірпінською міськрадою. Усі ми достатньо володіємо юридичною базою, яка стосується медичного обслуговування населення. Головне завдання лікарів – надавати медичну допомогу. Якщо ж ми її не надаватимемо, то це ставить під загрозу авторитет закладів охорони здоров’я та медиків, які там працюють. Тому що не надання медичної допомоги порушує статтю Конституції України, тож лікар несе кримінальну відповідальність за подібні вчинки та «ігри» службових осіб.

Зрозумійте, лікарі, які роками набували свій авторитет, мають уже десятки своїх пацієнтів, котрі їм довіряють, причому довіряють найголовніше – своє здоров’я, - змушені виконувати, я б сказала, цей злочинний наказ у відмові медичної допомоги. Більшість лікарів вважає, що саме не доопрацювання владних структур обох міст і є тим спотикачем для всіх жителів міста Бучі...»

Начальник фінансового управління Ірпінської міськради пані Данилюк повідомила, що оскільки на фінансуванні Бучанської міської ради є лише поліклініка, то, відповідно, на кожного жителя Бучі виділено 332 гривні. А всі інші перераховані кошти у вигляді субвенції, а це понад 5 мільйонів гривень, повинні бути перераховані на рахунок Ірпінської міської ради. Чиновник зазначила, що нещодавно Президент України підписав зміни до держбюджету. На охорону здоров’я там виділені незначні кошти, тож на бучанські гроші Ірпінь розраховує...

Голова міста Бучі Анатолій Федорук запропонував Ірпінській міській раді відмінити цей злощасний пункт про ненадання медичного обслуговування жителям Бучі, а також керівникам обох міст, посадовим особам найближчим часом розглянути широкий спектр взаємовідносин в охороні здоров’я і не тільки.

Відрадно, що наприкінці засідання мер міста Бучі запевнив усіх учасників засідання, що перерахує субвенцію – близько шести мільйонів гривень, - і лікарні запрацюють у звичному режимі, а медики не залишаться останніх три місяці року без заробітної плати. Також Буча готова взяти на баланс станцію швидкої допомоги, яка знаходиться на території міста, і належним чином опікатися про хворих жителів Приірпіння.
газета: №38 "Бучанські новини" від 19 вересня 2008р.
Микола Китаєв
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
jEKA

OFFline

  • jEKA (15)
  • Місцевий
  • 26 вересня 2008 22:07
Ну бондарь-барига,и так понятно...Вы видели на 1+1 как он на ночной клуб маски-шоу пустил,и людей покалечили...А за больницу и так понятно Жаба Бондаря душит,вот он и пыжыться...

БЕВ-тчка

0