» » » Анатолій Щербина: «У кожному населеному пункті Київщини має бути футбольне поле»

Анатолій Щербина: «У кожному населеному пункті Київщини має бути футбольне поле»

Розвиток спорту на Київщині – одне з ключових завдань молодіжної політики. У зв’язку з цим будується чимало спортивних об’єктів, зводяться нові стадіони, поновлюють свою роботу дитячо-юнацькі спортивні школи.

Крім того, нині низка міст Київської області охоплена клопотами пов’язаними з підготовкою до «Євро 2012». Яку роль відіграє Буча на спортивній карті області та якими темпами у нас розвивається спортивна галузь, розповідає заступник начальника Київського обласного управління з питань фізичної культури та спорту Анатолій Ілліч Щербина.


Анатолію Іллічу, чи дійсно спорт у житті мешканців Київщини перестає бути далекою «перспективою»? Люди прагнуть активного відпочинку?- Сьогодні у різних спортивних змаганнях бере участь багато молоді. Це вже показники якогось рівня, адже за ними, сучасними юнаками та дівчатами, - майбутнє. Певною мірою впливає агітація здорового способу життя, і те, що діти стали рідше ходити до барів. Курити сьогодні вже не модно. Це добре, бо жодна галузь у світі не здружує так, як спорт.
Я знаю, що у Бучі часто проводяться спортивні заходи, навіть на обласному рівні. Тут гарний стадіон, місто молоде та охайне.

У якому стані спортивні об’єкти Київщини? Чи є достатньою їхня кількість?
- У Київській області близько 900 футбольних полів. Скажу відверто, багато з них – не в задовільному стані. Місяць тому вийшло розпорядження Київської обласної державної адміністрації, де була затверджена програма «Сільські стадіони», що розрахована на п’ять років. Уже сьогодні «процес пішов».
Ми хочемо, щоб в кожному населеному пункті було футбольне поле та міні-стадіон із маленькими роздягальнями, душовими кабінами, сидіннями для вболівальників. Адже ми йдемо у Європу і, тим більше, готуємося до Євро-2012. Тож ми повинні обов’язково змінити на краще стан спортивних споруд Київщини.

Чи є в Київській області населений пункт, який можна вважати, певною мірою, показовим у плані уваги, що приділяється владою до розвитку спорту?
- Не так давно, ми зробили виїзну колегію до селища Калинівки, Васильківського району. Там було започатковано передовий досвід, який полягає в підходах до утримання спортивних баз та організації футбольних турнірів. Тільки у Васильківському районі – 36 команд бере участь у першості району з футболу. А це – кожен населений пункт. Так що є чого повчитися решті міст і селищ.

Яким чином обласне управління із питань фізичної культури та спорту сприяє розвитку спортивної галузі?
- У минулому році ми, з допомогою Міністерства фізичної культури та спорту, побудували у Київській області 14 спортивних майданчиків зі штучним покриттям. У Бучі є тренажерний майданчик на стадіоні «Ювілейний», який урочисто відкривав міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. Подібних до вашого об’єктів в області – шістнадцять.

Готуєте таким чином майбутніх спортсменів?
Ні. В першу чергу піклуємося про здоров’я молоді – все робиться для неї. Ну а якщо для когось це стане поштовхом рухатися вперед, підкорювати спортивні висоти – чудово!
Проте, я хотів би через бучанську газету зробити звернення до молодого покоління, бо я також ветеран спорту, майстер спорту з волейболу, майстер спорту з офіцерського багатоборству. Я закликаю молодь займатися спортом, бо це – здоров’я, енергійність, прояв сили волі.

Стадіон «Ювілейний» включений до переліку спортивних споруд Євро-2012. Чи будуть дані роботи фінансувася з обласного бюджету в повному обсязі?
- Звичайно, на стадіоні «Ювілейний» потрібно ще багато чого зробити. Але я думаю, що для міста – це велика честь прийняти один з тренувальних матчів у себе вдома. Це престиж, бо про Бучу дізнаються у багатьох куточках земної кулі. Думаю, що ви впораєтеся, а Київська обласна адміністрація – обов’язково вас підтримає. Адже я переконаний, що Буча – це хороше, невелике, спортивно-перспективне місто.
газета: №36 "Бучанські новини" від 5 вересня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.