» » » По закладах освіти, Буча - одна з найкращих в області

По закладах освіти, Буча - одна з найкращих в області

27 серпня у Будинку культури Київського політехнічного інституту відбулася традиційна серпнева конференція працівників освіти Київської області. Серед них – і представники відділу освіти Бучанської міської ради.

На цьому офіційному зібранні, заступники голови Київської обласної державної адміністрації Віри Ульянченко представили Програму розвитку освіти Київщини на 2008-2012 роки. Мета Програми — забезпечення якісної та доступної освіти для всіх дітей області.

Увага органів влади, при складанні цієї Програми, була зосереджена на тому, щоб, насамперед, зберегти мережі шкіл, збільшити кількість дошкільних та позашкільних навчальних закладів Київщини, а також покращити матеріально-технічну базу вже існуючих закладів освіти області.

Зокрема на конференції йшлося про те, що у більшості шкіл області старі меблі. Для шестирічок практично ніде не створено ігрові кімнати та кімнати для відпочинку, обмеженим залишається спортивний інвентар, який використовується на уроках фізкультури. Все ще надто мало спеціально обладнаних кабінетів біології, фізики, хімії, математики.

На всю Київську область, яка нараховує 799 шкіл, держава цього року виділила лише шість комплектів для кабінетів фізики та хімії.
У свою чергу педагоги нарікали на сумнозвісний закон, згідно з яким на будь-які закупівлі школи змушені проводити тендери. Як наслідок, навіть 1 вересня далеко не всі школи готові прийняти дітей, бо ремонтні роботи в приміщеннях ще не закінчилися.
Влада заспокоїла – вирішення цих та низки інших проблем якраз і передбачено в програмі розвитку освіти протягом найближчих чотирьох років.

За наведеними даними, за багатьма освітніми показниками Київщина посідає перші місця в Україні. Саме в столичній області найбільш розвинена мережа дошкільних навчальних закладів, а 95 відсотків шкіл комп’ютеризовано.

На конференції декілька разів згадували і наше місто. Приємно, що в позитивному контексті, як приклад для наслідування іншим населеним пунктам. Зокрема, ми маємо високі показники по зовнішньому тестуванню і входимо до трійки найкращих в області. Тож, маємо високий розумовий потенціал нашої молоді. Крім того, Віра Ульянченко звернула увагу й на комплекс робіт, які проводяться з реконструкції бучанської ЗОШ №3. Нагадаємо, що школа буде повністю облаштована усім необхідним для того, щоб в ній навчалися діти з особливими потребами. Подібний навчальний заклад на Київщині є лише в Білій Церкві. Загалом, місто Буча, по стану навчальних закладів та розвитку освітянської галузі, на п’ятому місці в області, яка має 27 регіонів. А це - досить добрий показник.

Невирішеною проблемою залишається застарілий книжковий фонд у шкільних бібліотеках. Щоб перешкодити такiй прикрій тенденції, цього року на поповнення фондів шкільних бібліотек Київська обласна адміністрація виділила 2 мільйони гривень.

За словами голови Київської облдержадміністрації Віри Ульянченко, попри те, що вже другий рік діє всеукраїнська програма «Шкільний автобус», область до цих пір так і не отримала жодного транспортного засобу для дітей. На кошти обласного бюджету минулого року було закуплено 13 спеціально обладнаних автобусів для підвезення дітей до школи та додому. А цього року десять районів Київщини отримали — і знову з бюджету області — по новенькому автобусу, кожен із яких обійшовся у 200 тисяч гривень. Переважно їх розподілили між селами Київщини.

Крім того, як було зазначено на конференції, у Київській області у найближчі п’ять років мають створити обласний центр дистанційної освіти та 15 районних (що є більш сучасним варіантом заочної). А для обдарованих дітей у районних центрах заплановано відкрити нові палаци дитячої та юнацької творчості.

Після обговорення робочих питань, розпочалася друга частина заходу – урочиста. Віра Ульянченко вручала нагороди кращим працівникам освітньої сфери. По десять тисяч гривень отримали п’ять учителів-переможців обласного етапу конкурсу «Вчитель року». За особливі заслуги десять учителів отримали сертифікати, якi протягом тижня зможуть обмiняти на телевізор, пральну машинку чи холодильник і багатьох працівників освіти нагородили золотим нагрудним знаком.
газета: №35 "Бучанські новини" від 29 серпня 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар