» » » Буча: сучасне дитяче відділення поліклініки

Буча: сучасне дитяче відділення поліклініки

До кінця 2008 року в місті відкриється сучасне дитяче відділення поліклініки.

Вже другий місяць у Бучанській поліклініці продовжуються ремонтні роботи. Як з’ясувалося, це не косметичне «латання дірок», а цілеспрямовано програма, спрямована на «перебудову» медичного закладу та надання населенню більш якісних послуг. Окрім переобладнання кабінетів, медустанова вже найближчим часом планує значно розширити свої «межі».

Про це в інтерв’ю «БН» розповів в.о. головного лікаря Бучанської поліклініки Олександр Кравчук.

- Олександре Петровичу, що ж, зрештою, відбувається у поліклініці? Що поставили за мету, розпочинаючи ремонтні роботи?
- Наразі проводиться капітальний ремонт поліклініки, який фінансує Бучанська міська рада. Замінюється підлога в кабінетах, стіни, стелі, сантехніка, електромережа, встановлюються металопластикові вікна. Сьогодні вже повністю завершені роботи по коридору – він обшитий вагонкою, переобладнана регістратура, замовлені нові меблі. У зв’язку з цим ми розраховуємо на те, що з’явиться 5-6 вільних кабінетів. Тож, ми маємо змогу запросити працювати у нас онколога, ендокринолога, уролога – спеціалістів, які вкрай важливі для надання населенню якісної медичної допомоги.

- Але, мабуть, пацієнти були не в захваті від такої метушні…
- Були великі черги, незадоволення. Це – природно, адже людям і без того погано, а тут ще й немає де присісти, розвернутися, бракувало лікарів. Проте, скажу, що так було постійно. Доброї слави нам це не робить, але можна зрозуміти й лікарів, які, до речі, ні в чому не винні. Ті ж терапевти тіснилися по двоє-троє в одному кабінеті й змушені були приймати величезний потік хворих. Хіба ж це нормальні умови праці?! Сподіваємося, що відтепер це забудеться, як страшний сон.

- Мабуть, Ви погодитися, що суттєвої уваги потребує дитяче відділення поліклініки. Не можливо в таких умовах приймати маленьких діток. Плануєте щось робити в цьому напрямку?
- Все маленьке населення Бучі приймалося в одному кабінеті. Це жахливо. Нереально, щоб в одному кабінеті сиділи п’ятеро педіатрів, які оглядають малюків. Звичайно, що роботи в цьому напрямі ведуться. Я б навіть сказав – грандіозні. Для цього вже відведено 500 кв.м. приміщення по бульвару Богдана Хмельницького, 2. Це перший офісний поверх дев’ятиповерхового будинку. Наразі там повним ходом відбувається ремонт. По його завершені, бучанці матимуть, мабуть, найкраще дитяче відділення в області, що складатиметься з 16 кабінетів. Там буде все – окремо кабінети для діток до року, регістратура, кабінети для щеплень, найсучасніше обладнання тощо. Наприклад, за кошти місцевого бюджету, для діток буде закуплений пристрій – білірубінометр. Малюку варто лише покласти на нього ручку, і будуть відомі аналізи дитини. Думаю, що відкриється педіатрія у найближчі два-три місяці.

- Що ж тоді буде на місці «старого» дитячого відділення?
У приміщенні, де знаходилося старе дитяче відділення, ми облаштуємо діагностичний центр, де жителі зможуть пройти такі процедури, як фіброскопію, гастроскопію, колоноскопію, бронхоскопію.
Крім того, плануємо зробите нормальне гінекологічне відділення.

- Наскільки відомо, є плани й щодо розташування стоматології?
Так. Нова стоматологія буде займати площу в 180 кв. м. Знаходитиметься вона також по бул. Богдана Хмельницького, 2, неподалік від дитячої консультації.
У приміщенні буде хірургічний кабінет, адже лікування зуба і його видалення – різні процедури, встановиться шість стоматологічних крісел. Думаю, що ми будемо кращими за стоматологічні клініки, які є в нашому місті.

- Схоже, що поліклініка незабаром стане повноцінною сучасною медичною установою..
- Я взагалі б назвав 2008 рік – роком медицини в Бучі. Таких зрушень, які відбуваються в галузі останнім часом, раніше ніколи не було. Роботу Бучанської поліклініки можна розділити на два періоди – до 2007 року та після цього. Раніше гостро стояло питання нестачі фінансів, старого приміщення та обладнання. Неодноразово приїжджали комісії, які обстежували медичний заклад, говорили про його незадовільний стан і на цьому справа завершувалася. Після того, як Буча набула статусу міста обласного значення, міський голова почав цілеспрямовано займатися питанням медицини в місті. За 2007 рік ми придбали найновіші медичні апарати, зокрема УЗІ, робимо ремонти, головне – відчуваємо підтримку не на словах, а на ділі.

- Ще нещодавно у вас гостро стояла проблема з кадрами. Чи є якісь зміни?
- Для наших працівників надали гуртожиток (чотирикімнатну квартиру), розрахований на вісім койко-місць, та земельну ділянку під будівництво соціального житла. Тому ми зняли проблему кадрового забезпечення, адже є що запропонувати молодим спеціалістам.
Тепер уже ми зможемо підбирати найкращих фахівців, а не за принципом: аби хто прийшов і на тому спасибі. Лікарі бачать, що є можливість нормально працювати й жити. Зрештою, це позначиться і на якості наданих населенню послуг.

До речі, ремонт у нашому гуртожитку виконує фірма ЗАТ «Меліоратор». Я щиро вдячний голові правління підприємства Василю Яцюку, який погодився проводити ці роботи у борг. Мабуть, сьогодні – це нонсенс. Добре, що ще є такі люди.

- Скажіть, всі ці зміни означають, що будівництва нової поліклініки, як передбачалося раніше, не буде?
- Ні, це не так. Зараз триває проектування і, можливо, вже в цьому році розпочнеться будівництво нової поліклініки в Бучі. Звісно, зі збереженням всіх тих приміщень, що нам дали. Приємно, що місцевою владою робиться все можливе й неможливе, щоб покращити роботу медиків, аби, в результаті, пацієнти почували себе комфортно та отримували максимально кваліфіковану медичну допомогу.
газета: №34 "Бучанські новини" від 22 серпня 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар