» » » Де купити сосну за 6 тисяч гривень?

Де купити сосну за 6 тисяч гривень?

В матеріальному світі все має свою ціну. Навіть кущ, квітка чи дерево. Адже і це є народне майно. Скажімо, у Москві, повним ходом йде інвентаризація зелених насаджень

За три роки тамтешні відповідні служби перепишуть кожне дерево і занесуть його до реєстру. Так значно простіше планувати подальше озеленення міста і ефективно використовувати на це кошти. В Україні подібні інвентаризації теж стали практикою. Утім, у малих містах це здебільшого рідкість.

Хоча кожен справжній господарник має знати, що у нього коїться в обійсті. Приміром, в Ірпені, у місті під Києвом, востаннє інвентаризували рослинність два роки тому. Попри те, що цю роботу слід повторювати хоча б раз за 10 років, у цьому містечку все значно жорсткіше - регіон рекреаційний. Тож зрозуміла і позиція нового мера - тримати під контролем кожне дерево. Тут перереєстрацію насаджень проведуть вже у 2011-му. Про вирубку та насадження дерев в Ірпінському регіоні цікаві речі розповів директор КПКиївської облради "Обласний лісгосп" Володимир Нікітчук.

Ірпінська сосна за ціною десяти велосипедів

Просто так в регіоні ніхто не зріже дерево. Незалежно від того, чи це компанія- забудовник чи інвестор, який зводить промислове підприємство, чи просто фізособа, яка будує для себе будинок. Згідно з 11-м пунктом Постанови Кабміну № 1045, прийнятої у 2006 році, за зелені насадження, які розташовані на земельній ділянці, що відведені в установленому порядку юридичним або фізичним особам, перераховуються відповідні кошти. Тобто перед тим, як ви отримаєте акт на землю, маєте сплатити так звану віднов-лювальну вартість за дерева, що є на вашій ділянці. Суму компенсації визначено на сесії Київської облради. Формула обрахунку єдина по всій Україні. Але немає стабільної ціни. Бо на це впливають різні фактори: місцезнаходження ділянки (в центрі чи на околиці), стан самого дерева (здорове, сухе, аварійне і т.д). Важливо, де воно росте - у парку, лісі чи полі. Приміром, Ірпінська міськрада віднесла ліси, що на території Ірпеня, Гостомеля, Ворзеля, Коцюбинського до зелених насаджень. А це означає, що за зрізане дерево в такій зоні доведеться платити у 3-4 рази більше. Скажімо, за сосну в центральному районі міста слід перерахувати до місцевого бюджету більше шести тисяч гривень. До квітня сума була нижчою - близько чотирьох тисяч гривень. Віднов-лювальна вартість кожного дерева вираховується згідно з мінімальною зарплатою - закладаються витрати на вирощування, догляд за саджанцями. За кожним деревом треба доглядати не менше 5 років і тільки потім його можна висадити на постійне місце.

Під приватні будинки ріжуть більше дерев, ніж під багатоповерхівки

-Сьогодні багато, хто здіймає бучу щодо багатоповерхової забудови. Мовляв, там вирізається рослинність. Утім, статистика має суперечливі факти: 80 відсотків дерев нищать фізичні особи, що взяли землю (зазвичай 10 соток) під приватне будівництво. Як ми працюємо з людьми: кожен потенційний приватний забудовник має на руках перше рішення міської сесії на збір документів, лісгосп виїжджає на вказану ділянку, рахує дерева, робить їх заміри: висоту, ширину, визначає вік. Після цього складаємо акт обстеження і вираховуємо віднов-лювальну вартість. Зазначені документи ще погоджує екологія, міська рада. У процесі виділення землі перераховуються кошти на відновлення дерев. Якщо ж ділянка не в приватній власності, а в оренді, компенсація платиться тільки за ті зелені насадження, що йдуть під зріз. Дерева, які не шкодять забудові ніхто не має права викорчовувати. Замість зрізаної сосни - нові дерева, кущі та квіти! -Компенсація за зрізані дерева надходить на спеціальний рахунок. Гроші у повному обсязі витрачаються тільки на озеленення відповідного міста чи селища. Ділянки посадки ми визначаємо спільно з керівництвом населеного пункту. Засаджуємо ті землі, які не будуть виділятися в оренду або приватну власність у найближчі 10- 15 років. Висадку починаємо рано навесні, восени. В цьому році вже висадили на 280 тисяч гривень. Це близько 5 тисяч різних дерев, кущів.

До речі, в Ірпені стоїть завдання найближчим часом озеленити парк «Криничка». Там великі обсяги робіт. Крім озеленення потрібно слідкувати і за дорослими деревами: підрізати сухі гілки, лікувати хворі рослини. Щоб добре орієнтуватися в рослинності, два роки тому провели інвентаризацію зелених насаджень. За три роки її повторимо. Таким чином у нас кожна територія поділена на квадрати і ми знаємо на якій ділянці, яке дерево і в якому воно стані.

Сергій Волок,
керівник буд-проекту компанії «Сфера 2012»


- Торік компенсаційна вартість одного дерева у центральному районі Ірпеня, де наша будівельна компанія має зводити будинок, складала 3,5 тисячі гривень. Навесні ціни підскочили майже удвічі. Тож, навряд чи хтось матиме бажання масово різати дерева. Та навіть якщо ви, скажімо, готові платити такі гроші, це ще не означає, що вам місто дозволить прибирати насадження так, як вам заманеться. Треба ще пройти велику кількість погоджувальних інстанцій, зібрати підписи у виконкомі, екологів, лісовому господарстві тощо. На нашому будмайданчику, приміром, ми не чіпатимемо більшість сосен.

Будуть зрізані тільки ті дерева, які знаходяться саме на місці фундаменту. Ті, що поряд, прибирати економічно не вигідно. Зрештою, на мою думку, значно краще залишити дорослі рослини, аніж висаджувати заміну, якій ще рости і рости.

Сашко Олександр,
директор комунального підприємства «Ірпіньжитлоінвестбуд»


-Ірпінь - це місто в лісі. Тому для будівництва були вибрані 6 оптимальних ділянок, де менше дерев. При цьому частину насаджень так чи інакше треба прибирати. Адже дерева аварійні. Виділялися землі по півгектара, по третині. Але це не означає, що на всій ділянці будуть зрізані всі дерева. Зрізатимуть дерева тільки на тому місці, де буде будинок. Всю іншу рослинність почистять, щоб людям було безпечно ходити. Додатково, на дитячих майданчиках та в місцях відпочинку висадять молоді дерева та кущі. Приміром, щодо ділянки під забудову по вулиці ІІІ Інтернаціоналу, там буде викорчовано усього кілька дерев. Їх в будь-якому випадку треба прибрати. На місці будинку цінних або рідкісних порід немає.

А так звані акції протесту, що були влаштовані цього тижня - це боротьба не за екологію, а за політику. Організатори прагнуть вправно використати настрої місцевого населення. Хто не зумів втриматися у владі, нині хоче створити у місті якнайбільше хаосу. Та я переконаний, що ірпінці люди розумні і зможуть відрізнити реальний протест від вдаваного і не піддаватимуться на різні провокації.
газета: №28 газета "Ірпінський Вісник" від 17 липня 2008р.
Ольга Ковальчук
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.