» » » Війна забрала життя семи мільйонів українців…

Війна забрала життя семи мільйонів українців…

22 червня 1941 року – одна з найтрагічніших дат в історії українського народу, як і інших народів тепер вже колишнього Радянського Союзу.

В той день розпочалася найкривавіша і найжорстокіша в історії людства війна, котра коштувала Україні дуже дорого. На фронтах Великої Вітчизняної війни, в партизанських загонах полягло 7 млн. українців, 2,4 млн. вивезені на примусові роботи до Німеччини.

На жаль, на сьогоднішній день до електронного реєстру та Книги пам’яті занесено імена лише 650 тис. чоловік.

Народ України дав Збройним Силам СРСР 6 млн. бійців, в партизанських загонах воювало, за різними даними, від 250 до 500 тис. чоловік.

Серед 11603 воїнів, які в роки війни були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 2072 – українці, притому 32 із них удостоєні цього звання двічі, а Кожедуб – тричі.

Тож, з цієї нагоди, представники Бучанської міської ради, її виконавчого комітету, ветерани та громадськість міста зібралися недільного ранку біля пам’ятника загиблим воїнам, щоб вшанувати пам’ять героїв, які полягли на полі бою та тих, хто мужньо виборював мир для нащадків.

Теплі й щирі слова подяки на адресу ветеранів висловив Бучанський міський голова Анатолій Федорук, побажавши їм щасливої долі та ще довгих років активного життя. І хоча, на жаль, учасників Великої Вітчизняної з кожним роком стає все менше, проте їхній подвиг навіки залишиться в серцях сучасників.
Після покладання квітів до могили невідомому солдату, пам’ять загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання…

газета: №26 "Бучанські новини" від 27 червня 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.