Буча: "Пушкінський бал"

Відлунав останній дзвоник, у школах — напружена екзаменаційна пора.

Проте 4 червня традиційну ділову атмосферу Бучанської загальноосвітньої школи № 4 гармонійно доповнив захід, ще не бачений ані в цих стінах, ані в інших освітніх чи культурних закладах не лише нашого міста, а й навколишніх населених пунктів.

На Пушкінський бал прибули щирі шанувальники творчості геніального поета, 209-річчя з дня народження якого припадає на 6 червня (26 травня за старим стилем). Учні 5, 6, 10-а класів були одягнені у стилі XVIII століття, лунала класична музика, а журі оцінювало артистизм і оригінальність учасників літературної вікторини та численних конкурсів.

Не могли втриматися від спокуси долучитися до свята навіть одинадцятикласники: приємно було спостерігати, як вони кружляли у вальсі (хореограф — С. Лещенко — справжній майстер своєї справи). Цілком природній вигляд поміж цією вишуканою публікою мали і герої пушкінських казок, які немов зійшли зі сторінок його книжок, стенд з ними теж зацікавив гостей (спасибі Л. Мельникович, господині нашої шкільної бібліотеки).

Одну сторінку за іншою відкривали учасники свята перед присутніми. Ось юний Пушкін зі своїми друзями в ліцеї, а ось його зустріч на балу з 16-річною красунею Н. Гончаровою, яка у майбутньому стане його дружиною. Згадали і про людей, завдяки яким Олександр Сергійович опанував російську грамоту, засвоїв дух живої російської мови, відчув її красу: бабусю Марію Олексіївну, няню Аріну Родіонівну, дядька Н. Козлова. Надзвичайно пізнавальною стала сторінка «Пушкін та Україна».

Оцінили глядачі і постановку за мотивами «Євгенія Онєгіна», яку учні нашої школи в січні цього року представляли у Києві на конкурсі старшокласників «Скажи: которая Татьяна?». Саме її прискіпливе столичне журі відзначило тоді дипломом.

Затамувавши подих, усі слідкували також і за тим, як розгортаються події у постановці «Казки про мертву царівну і сім богатирів», у якій взяли участь шестикласники. Протягом конкурсу «Дефіле моди пушкінського часу, казкових та літературних героїв» присутні в захопленні аплодували усім учасникам, а члени журі навіть трохи розгубилися. Адже спробуй-но оцінити авторські фантазії, красу, складність та загальну естетику костюмів, коли очі розбігаються! Проте журі все ж визначилось — на те вони й педагоги (одні з найкращих — А. Літкевич, Г. Ситник, А. Петренко, Н. Полякова), щоб з честю виходити зі складних ситуацій.

Тож, оголошено результати. У конкурсі двійників О. Пушкіна найпереконливішим виявився В. Бондарчук. Члени журі нагородили також К. Пархоменко за костюм Кота, того самого, вченого, який день і ніч поспіль ходить навколо дуба. А Д. Кравченко отримав нагороду за костюм Баби Яги; ступи з мітлою, щоправда, не було, але горб і манікюр він мав справді неперевершені. З-поміж одинадцяти читців відзначили Н. Таможню та С. Бугаєнко.

Долучилася до нагородження і батьківська спільнота. (Поза всяким сумнівом, батьки у нас — найкращі! І голова батьківського комітету 5-а класу Л. Колеснік, і всі-всі…) Батькам сподобалися десятикласники, які уособлювали Татьяну Ларіну та Євгенія Онєгіна. Також отримали нагороди Я. Калітинський, Ю. Кравець, І. Пасічна й О. Боярчук.

Отже, бал удався на славу. Ідея його проведення, розробка сценарію, кропітка робота з підготовки, координація зусиль дітей та дорослих — усе це було за І. Ковалик. Учителькою від Бога, натурою творчою, непересічною, людиною, яка не лише сама закохана у творчість О. Пушкіна, а й здатна прищепити це світле почуття іншим.

Теплі слова подяки шкільному гуртку крою та шиття під керівництвом О. Соболь (адже чимало костюмів зроблено їхніми руками) та заступнику директора з виховної роботи І. Ващенко. Спасибі за матеріальну та моральну підтримку відділу освіти Бучанської міської ради.
Ось так у нашому славному храмі знань — школі № 4 — ушанували пам’ять генія, пам’ятаючи його своєрідний заповіт:

Сбирайтесь иногда
Читать мой свиток верный
И, долго слушая, скажите:
Это он, вот речь его.
А я, забыв могильный сон,
Взойду невидимо
И сяду между вами,
И сам заслушаюсь,
И вашими слезами упьюсь
И, может быть, утешен
буду я.

Ольга Москаленко,
учениця 10-а класу
Бучанської ЗОШ № 4
газета: №24 "Бучанські новини" від 13 червня 2008р.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
DeVOuR

OFFline

  • DeVOuR (108)
  • Місцевий
  • 16 червня 2008 13:32
У конкурсі двійників О. Пушкіна найпереконливішим виявився В. Бондарчук

feel

-||DeViL WaS An AnGeL ToO..||-
-||WoRlD iS a GhEtTo||-

0