» » » Люди повинні знати свою міліцію

Люди повинні знати свою міліцію

Борис Олександрович Дячук перебуває на посаді начальника Бучанського відділу міліції майже три місяці. У «спадок» йому дісталася низка невирішених питань і неспокійний, у криміногенному плані, регіон. Крім того, не секрет, що думка громадськості про роботу правоохоронців далека від позитивної. На це є причини, проте умови праці міліціонерів, внутрішні проблеми досі залишаються критичними.

Яким у подальшому бачить розвиток структури новопризначений начальник Бучанського міського відділу і як планує налагодити ефективну роботу місцевих правоохоронців, Борис Дячук розповів «БН».

— Ваше враження від Бучі? Робота та саме місто не розчарували?
— Відверто кажучи, я думав, що Буча — це невеличкий населений пункт. Але коли вже був призначений на посаду начальника Бучанського відділення міліції і приїхав сюди вперше, то був приємно вражений — красиве, перспективне місто.
І як би хто не відносився до влади, вже зробив висновок, що з міським головою, його командою жителям Бучі пощастило. Громада завжди виграє від того, коли вона має нормального порядного лідера — людяного та інтелігентного. Тоді приходить розуміння: якщо керівник може допомогти, то він це зробить, якщо ж ні — такий сьогодні час, що не всім допоможеш так, наскільки вони цього хочуть.

— Яке завдання Ви зараз перед собою поставили?
— Насамперед — зберегти колектив із дев’яти чоловік, який працює у Бучанському відділі міліції. Він уже налагоджений, здатний працювати. Так, є багато питань над якими потрібно працювати, але змінити все одним бажанням — замало, потрібно ще й мати можливість реалізувати задумане. До цього йдемо. Поступово покращуються умови праці правоохоронців, завершуємо ремонт, який нам профінансувала міська рада, ми забезпечені оргтехнікою, автотранспортом.

— З боку жителів на роботу правоохоронців є чимало нарікань. У чому причина?
— На кожного дільничного інспектора припадає по 10 тис. населення, хоча згідно з нормами має бути дві тисячі. Навантаження дуже велике.
Крім цього кожен працівник міліції у день розглядає по 10 матеріалів, а це, повірте, величезний об’єм роботи. Так, ми іноді порушуємо термін розгляду, але потрібно справу якісно вивчити, розібратися в ній. За І квартал 2008 року зареєстровано та розглянуто 517 заяв і повідомлень про злочини, 324 повідомлення про порушення, 202 матеріали — спецперевірки, відповіді на запити тощо. І це лише паперова робота, яка фіксується, яку потрібно зробити в зазначений термін. Окрім цього працівники ходять на добове чергування, виїжджають на виклики.

Я не заперечую, що буває й неякісно виконана робота — це погано і з цим слід боротися, але люди — не роботи, вони не можуть робити сотню справ відразу. При цьому я розумію і громадськість, яку ця проблема мало цікавить, вони хочуть відчувати захист і бачити спокій на вулицях міста, їх не повинно турбувати питання неукомплектованості кадрами. Правоохоронні органи регіону сьогодні на 37 % не укомплектовані працівниками. В основному не вистачає дільничних і оперуповноважених. І хоча по штату в нас має бути 30 чоловік, працює лише дев’ятеро. Ситуація, у принципі, досить складна.

— Який же вихід? Де шукатимете людей?
— Можливо, будемо заохочувати працівників соцжитлом. Для роботи в черговій частині у нас є люди. Щоправда, ми ще не закінчили ремонт і є нюанси по апаратурі й самому приміщенні — потрібно облаштувати камеру попереднього утримання, місце для зберігання зброї тощо.
В Ірпені зараз працюють тільки ті правоохоронці, які закріплені за Бучею і не можуть здійснювати свою діяльність у місті у зв’язку з ремонтом. Це — інспектор паспортного столу, чергові. Але у будь-якому випадку, кількість дільничних і оперуповноважених у нас не збільшиться.

— Чи здійснюється патрулювання вулиць Бучі?
— Ми намагаємося працювати ефективно. Проте виконавчий комітет Бучанської міської ради на даний момент не задовольняє робота міського відділу міліції. Причини — не відбувається патрулювання на вулицях міста, розпиваються спиртні напої у громадських місцях. У Бучі, у принципі, не передбачений підрозділ патрульно-постової служби, а людей, які мали б змогу заступити в другий наряд немає.

Але патрулювання здійснюється. Ми зараз співпрацюємо з підрозділом «Беркут» — забезпечуємо їх паливно-мастильними матеріалами й вони наглядають за правопорядком на вулицях Бучі у нічний час. Кожного вечора вони приїздять до нас, ми проводимо спільну нараду і визначаємо місця, на які слід звернути увагу в даний момент. Кожен раз маршрут змінюється.

— Цього року на території Бучі було скоєно багато злочинів?
— З початку 2008-го — 52, 38 із них розкрито. Відсоток розкриття складає 73,07 %. По лінії карного розшуку у місті скоєно 47 злочинів, розкрито 36, відсоток розкриття становить 76,5 %. Тяжких злочинів скоєно 21. Нерозкритими залишаються 7 випадків. Відсоток розкриття складає 66,6 %.

***

Користуючися нагодою, хочу звернутися до бучанців, які задіяні в органах внутрішніх справ, але працюють в інших містах. Ми запрошуємо вас на роботу до Бучанського міського відділу міліції. У нас є посади, дружній колектив і хорошим, порядним працівникам міліції ми завжди раді. Давайте працювати на благо нашого міста разом!
Також сподіваюся на розуміння та допомогу з боку жителів Бучі.детальніше читайте в газеті №21 "Бучанські новини" від 23 травня 2008р.
газета: №21 "Бучанські новини" від 23 травня 2008р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
lipka

OFFline

  • lipka (1)
  • Місцевий
  • 28 травня 2008 12:11
Искренне желаю удачи!

0