9 травня — Перемоги свято!

Щороку у травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій, за всю світову історію, війні 1941-1945 рр.

Не зітреться у пам’яті людській, не піде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу — його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, віддав своє життя для щастя інших?

Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближали, як могли, люди, котрим було дуже нелегко у ті вогненні роки і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня.

9 травня у Бучі відбулася низка заходів, присвячених Великій Перемозі. Розпочалися урочистості біля могили невідомого солдата у Парку Слави, де після вітальних слів по загиблих відправили панахиду.

У церемонії взяли участь Бучанський міський голова Анатолій Федорук, працівники виконавчого комітету, депутатський корпус, громадськість міста й, звісно ж, ветерани Великої Вітчизняної.

Після урочистостей для захисників Вітчизни у розважальному комплексі «Акваріус» дитячі творчі колективи міста організували концерт. Далі святкова програма продовжувалася на Київській площі — діти взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті, виступили на сцені. А на стадіоні «Ювілейний» відбувся футбольний матч, за словами гравців, присвячений ветеранам. Грали команди ФК «Бучі» та «Чайка» (Південна Борщагівка).

У парку, що по вул. Пушкінській, всі бажаючі мали можливість перевірити свої сили і спритність у поінтболі.
Їли солдатську кашу, слухали пісні, танцювали — погода сприяла святкуванню. А увечері, глядачів на площі розважали молоді виконавці української естради.

Завершилося святкування Дня Перемоги яскравим та, без перебільшення, грандіозним салютом.

Анатолій Федорук,
Бучанський міський голова
— Відзначаючи це свято, думаєш: «Скільки ж випало на долю наших дідусів, бабусь, татусів і матусь у роки Великої Вітчизняної війни, у роки їхньої юності?».
Адже кожен з них мріяв навчатися, сіяти й орати, будувати, творити добре й світле. На жаль, не все так робиться, як планується. Настала Друга Світова війна, яка не оминула жодну родину, принесла горе, але саме завдяки вірі й любові ви, дорогі ветерани, жили й працювали, перемагали ворога й розбудовували нашу державу. Вам удалося прищепити ці добрі почуття своїм дітям і онукам, передати свої здобутки й знання. І ми горді від того, що ви зробили такий подвиг задля кожного з нас. Тож, прийміть щирі слова привітання й побажання всього найкращого!


Іван Крутько,
голова Бучанської ради ветеранів
— Ми раді вітати кожного, хто приходить до пам’ятника загиблим воїнам, у мирі й добрі. З кожним роком людей, які вшановують пам’ять полеглих, усе більше. А це для нас, тих хто воював, найкраща подяка. Я переконаний, що свідомість і духовність українців зростає. Це приємно — значить, ми не даремно були на фронті в окопах.
На жаль, в Україні так склалося, що довелося пережити не лише грізні військові роки, а й у мирний час наші люди самовіддано служили Батьківщині й віддавали за неї життя —афганці, ліквідатори на ЧАЕС, діти війни, які також знають, що таке горе. Всі вони заслуговують на пошану.
Хочу побажати, щоб свято Перемоги сповнювало наші серця невичерпною енергією, теплом і радістю, любов’ю один до одного!


Анатолій Варламов,
голова Бучанської ради інвалідів
— Я вітаю кожного з 63 річницею Перемоги, яка далася нам непростою ціною багатьох життів! Після завершення війни, ми почали відновлювати зруйновані господарства й дали поштовх новому розвитку. Ми щасливі від того, що нині наші нащадки мають змогу жити у мирний час, реалізовувати свої задуми й плідно працювати. Приємно: про нас не забувають, значить, ми не даремно старалися і, зрештою, перемогли у запеклому двобої світла над темрявою.


Ігор Бартків,
депутат Бучанської міської ради
— Ми щиросердечно вітаємо ветеранів зі святом Перемоги, народної мужності! Цей день уособлює героїзм духу, ратну працю та вічну скорботу по мільйонах нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій та задумів. Від імені депутатського корпусу Бучанської міської ради, зичимо вам, дорогі ветерани, міцного здоров’я, бадьорості духу та ще довгих років активного життя. Ми твердо віримо, що День Перемоги слугуватиме гартуванню та єднанню української нації, додасть нам наснаги у подальшій розбудові демократичної заможної держави. Вічна пам’ять загиблим! Честь і слава героям!газета: №20 "Бучанські новини" від 16 травня 2008р.
Людмила Гладська, Ксенія Палієва
Анатолій Варламов
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.