» » » Суботник на території історико-ландшафтного парку

Суботник на території історико-ландшафтного парку

ФОТОФАКТ

У суботу, 10 травня, проводився суботник на території історико-ландшафтного парку, де знаходилася садиба видатного письменника Михайла Булгакова і встановлений пам’ятний знак.

Участь у ньому узяли Київська обласна, Бучанська та Ірпінська міські парторганізації ВО «Батьківщина» та УСДП, співробітники Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, науковці Літературно-меморіального музею М. Булгакова (місто Київ), члени комісії зі збереження історико-культурної спадщини Ірпінського регіону, представники територіальних громад Ірпеня й Бучі.

Відгукнулися на запрошення, опубліковане у пресі, молоді й активні члени Громадської молодіжної організації «Естетичне виховання» (під керівництвом Руслана Лексікова). Завітали на суботник і краєзнавець, письменник Михайло Тюменцев-Хвиля і кореспондент газети «Дзеркало тижня» Надія Гоцуєнко.

Шанувальники природи та історії рідного краю з натхненням прибирали сміття, сухе гілля, опале з дерев, установлювали ковану лавочку у стилі кінця ХІХ — початку ХХ століття. Такий подарунок зробило СПД Валяр, який облаштовував лавочками під’їзди багатоповерхівок.
Територія колишньої садиби Майстра літературного слова не огороджена. Неподалік ведеться будівництво, тому поруч з установленим пам’ятним знаком проїжджає транспорт. Ще одна проблема — вирубка дерев. Зелені насадження зрубані, а сухостій — залишився.

На самому пам’ятному знаку з тильного боку полюбляють залишати різні непристойні надписи, які замальовуються постійно фарбою. Та й сам надпис, кому встановлений пам’ятний знак, ледь помітний, адже виконаний блідо-жовтою фарбою на сірому фоні.

По закінченні суботнику ірпінці й бучанці відвідали Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова у Києві, ознайомилися з життєвим шляхом і творчим доробком Михайла Опанасовича. Директор музею Анатолій Кончаковський поділився планами на найближче майбутнє і щодо створення експозиції музею-садиби родини Булгакових у Бучі.

(На фото: праворуч - Тюменцев М.В. директр Бучанського музею)
газета: №20 "Бучанські новини" від 16 травня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.