» » » Школа — територія небезпеки?!

Школа — територія небезпеки?!

«Найсвітліша дорога у світі — це дорога до знань, до школи!» Ці мудрі слова чує кожен першокласник, який уперше в житті переступив шкільний поріг.

Віддаючи своїх дітей до школи, батьки хочуть бути впевненими, що маленький школяр не буде залишений там без догляду. Оскільки законодавство України у сфері освіти покладає на вчителів обов’язки не лише навчати дітей, а й забезпечувати їх безпеку.

Однак, сьогодення доводить, що випадки травмування дітей не є рідкісним явищем у сучасній школі. Мова йде не лише про отримання травм унаслідок необережного поводження дітей під час навчання, а й про факти умисного нанесення школярами тілесних ушкоджень один одному!

У 2008 році ледь не щотижня до прокуратури міста Ірпінь надходили тривожні сигнали про бійки, які відбувалися у школах нашого регіону. Не обминули стороною такі факти ірпінські ЗОШ № 2 та 12, Бучанську № 3.

Так, у січні 2008 унаслідок дій однокласників постраждали двоє учнів Ірпінської ЗОШ № 12. Один з них отримав тілесні ушкодження у вигляді струсу головного мозку, інший — у вигляді забою куприка.

Прокуратурою встановлено, що вказані випадки сталися саме під час навчального процесу, коли за дітьми мали б слідкувати вчителі! У зв’язку з цим з керівництвом та педагогічним колективом шкіл проведено профілактичну роботу, винні посадові особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

У той же час, не можна покладати відповідальність за такі випадки лише на педагогів. Насамперед, причиною бійок серед дітей є відсутність батьківської уваги до виховання дитини, до розвитку її культурного рівня.

Не останню роль тут відіграє і телебачення. Адже сьогодні навіть дитячі мультфільми сповнені насилля, не кажучи вже про кіно і телепередачі!

Звертаючись до батьків школярів, хочу роз’яснити, що умисне нанесення тілесних ушкоджень, незалежно від ступеню тяжкості, є злочином. Тому, у разі звернення потерпілої сторони до правоохоронних органів чи до суду, дитячі пустощі у вигляді бійки можуть назавжди зіпсувати біографію малолітньому «забіяці».

Проблема травматизму дітей під час навчання, а особливо умисного нанесення дітям тілесних ушкоджень, була і буде перебувати під пильним контролем прокуратури. Однак без батьківської дієвої участі у вихованні своїх дітей, будь-які зусилля вчителів та правоохоронних органів будуть марними!

Роман Кимлик,
ст. помічник прокурора м. Ірпінь
газета: №20 "Бучанські новини" від 16 травня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.