» » » Брак питної води - вже проблема сьогодення

Брак питної води - вже проблема сьогодення

Кожному з нас відомі значення та роль прісної води в житті не лише людини, а й кожної живої істоти.

Однак, не всі замислювались про наслідки браку питної води. І це й не дивно, адже запаси прісних вод постійно зменшуються, а потреби в ній зростають швидкими темпами.
У певній мірі це пов’язано з розширенням виробництва та появою нових підприємств, які використовують водні ресурси як для задоволення питних потреб населення, так і для оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних й інших потреб.

За підрахунками спеціалістів, запаси родовищ прісних підземних вод Ірпінського регіону уже не в змозі у повному обсязі забезпечити потреби населення у прісній воді. То ж незабаром виникне необхідність освоювати нові території та родовища.
Відповідно до статті 48 Водного кодексу України, спеціальне водокористування — це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води і скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти.

В Ірпінському регіоні послуги з водопостачання надає комунальне підприємство «Ірпіньводоканал», яке здійснює забір прісної води з підземних родовищ за допомогою водовидобувних свердловин, тобто є спеціальним водокористувачем.

Однак, статтею 49 Водного кодексу України встановлено, що спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу, який видається державними органами охорони навколишнього природного середовища у встановленому законом порядку.
Зважаючи на актуальність вказаної проблеми, прокуратурою міста Ірпінь проведені перевірки з питань дотримання суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони та раціонального використання водних ресурсів.

Встановлено, що не всі підприємства Ірпінського регіону дотримуються вищевказаних вимог законодавства. Перевірками виявлені випадки видобування підприємствами прісних підземних вод за допомогою водовидобувних свердловини. При цьому термін дії дозволу на спеціальне водокористування закінчився або ж такий дозвіл узагалі відсутній. Крім того, на підприємствах не забезпечується належний контроль за якістю стічних вод, які скидаються у каналізаційну мережу, або ж узагалі такий контроль відсутній. Як наслідок — погіршується стан прісних вод, рівень їх відтворення і охорони.

Тож, вирішення даної проблеми залежить насамперед від нашої свідомості, раціонального використання водних ресурсів, забезпечення їх відтворення, охорони та чистоти.

О. Галущенко,
помічник прокурора м. Ірпінь, юрист 3-го класу
газета: №20 "Бучанські новини" від 16 травня 2008р.
водопостачання водоканал Ірпіньводоканал
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.