Легені — територія життя

Задовго до Міжнародного дня боротьби з курінням, який щороку відзначають останнього дня травня, у Бучі пройшов міський захід під назвою «Легені — територія життя».

18 квітня у Бучанському міському будинку культури зібралися шестикласники всіх загальноосвітніх шкіл та гімназії, вчителі й директори, міські депутати та представники виконавчих органів міської ради. Організаторами свята виступили міська служба у справах дітей (начальник — Світлана Архипенко) та Молодіжна громадська організація «Заклик» (голова — Олена Крива). Учасниками акції вони обрали шестикласників, оскільки саме в цьому віці діти найчастіше починають «пробувати» курити.

Свято 18 квітня — це вже підбиття підсумків акції, яка проходила у три етапи. Під час першого проведено у навчальних закладах презентації (відео-семінари) та оголошено конкурс тематичних малюнків і театралізованих вистав. Другий етап включав у себе проведення тематичних тренінгів у класах, надання індивідуальних консультацій, розповсюдження рекламних листівок профілактичного спрямування і проведення конкурсу театралізованих вистав серед учнів 6-их класів кожної школи.

Про неформальність заходу свідчила повна зала присутніх. Організатори зробили все можливе, щоб воно було цікавим. Шестикласникам ніхто не читав нудних лекцій про шкідливість куріння. Захоплюючим для дітей і дорослих було все: і конкурси театралізованих вистав, і просто конкурси, учасники яких — присутні в залі. Особливо запам’ятається конкурс «Планета-бол», коли величезного м’яча довелося відбивати не тільки учням, а й членам журі.

До журі, яке оцінювало конкурс театралізованих вистав та малюнків, ввійшли секретар міської ради Марія Крижова, голова постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту та гуманітарних питань Світлана Остапа, начальник міської служби у справах дітей Світлана Архипенко, в. о. спеціаліста міського відділу освіти з виховної роботи Лариса Безсмертна. А очолював журі заступник міського голови Віктор Фальковський.Театралізовані вистави представили школи № 1, 2, 4 та гімназія. Журі оцінювало роботи за такими критеріями: ідея виступу, театральні здібності, командна робота і костюми. Найбільш вдалою ідеєю, провести справжній суд над цигаркою, та найкращі театральні здібності на думку журі виявилися у команди ЗОШ № 2. Тому вона отримала перше місце. На другому — ЗОШ № 4, бронза — у школи № 1. Гімназія — на почесному четвертому.

Щодо конкурсу малюнків, то перші два місця у ЗОШ № 4, третє посіла Бучанська українська гімназія. Призами організатори свята порадували всіх учасників і навіть гостей з Ірпінської ЗОШ № 13. Серед призів — квитки на кінофільм у кінотеатрі «Акваріус», бадмінтонні ракетки тощо.

Акцію проведено за підтримки служби у справах дітей, відділів освіти та культури, а також спонсорів: підприємств «Промтехкров», «Агробудпостач», торгівельної марки «Будівельний квартал». Зокрема і розважального комплексу «Акваріус», інвестиційної компанії «Кінгс-Кепітал», поліграфічної компанії «На печать», християнської церкви «Посольство Боже».
Успіху підсумковій акції додав високий клас ведучих свята.

Світлана Остапа
Від редакції: На жаль, з курінням серед малолітніх не все так просто.
Вже через кілька хвилин після закінчення заходу, успішно проведеного у БК,
група учнів запалила цигарки просто у підземному переході…
газета: №17 "Бучанські новини" від 25 квітня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.