» » » Туберкульоз. Епідемія продовжується

Туберкульоз. Епідемія продовжується

Туберкульоз існує стільки скільки живуть люди на нашій планеті. Це повітряно-крапельна, а точніше повітряно-пилова інфекція. Збудником її є мікробактерія туберкульозу, відкрита у 1882 році німецьким ученим Робертом Кохом. Мікробактерії туберкульозу дуже стійкі в навколишньому середовищі.

До туберкульозу сприйнятливі близько 55 видів домашніх тварин та близько 25 видів птахів. Зараження відбувається від хворих людей і, можливо, від великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, коней, кролів, птиці. Немає такого органу людини, чи тварини, який би не уражався туберкульозом. Джерелом розповсюдження захворювання є хвора активною формою туберкульозу людина.

У 90 відсотках випадків зараження мікробактерії туберкульозу проникають в організм людини через дихальні шляхи при вдиханні зараженого пилу або найдрібніших краплин мокроти, що виділяються хворим при розмові, чханні та кашлі. Ним можна заразитися і через побутові предмети хворого (рушники, носові хустинки, постільну і натільну білизну, верхній одяг, посуд, книги).

Ранніми виявами туберкульозу легенів та інших органів і систем є змарніння, загальна слабкість, переважно надвечір, зниження працездатності, поступова втрата апетиту, підвищена знервованість, пітливість, особливо після сну, під ранок, серцебиття, поганий сон, біль у грудях.

Інколи хворобу виявляють випадково у осіб, які вважають себе здоровими. Але при детальному опитуванні виявляється, що останнім часом людина кашляла. Основним елементом оздоровчого режиму хворого є правильна зміна праці і відпочинку, добрий сон, раціональне харчування, свіже повітря.

В Україні широко розгорнута робота з раннього виявлення туберкульозу. З цією метою лікувальною мережею проводяться масові профілактичні огляди населення та флюорографія. Обстеження повинні проходити всі без винятку один раз у два роки. Воно абсолютно не шкідливе для організму людини.

Обов’язковому обстеженню один раз у рік підлягають працівники дошкільних закладів, викладачі шкіл, профтехучилищ, працівники торгівлі, робітники тваринницьких і птахоферм. Масові профілактичні огляди населення і флюорографія допомагають своєчасно виявити хворих на туберкульоз і забезпечити своєчасне лікування.

З метою попередження захворювань проводиться активна імунізація дитячого населення (вакцинація дітей новонароджених у пологових будинках та ревакцинація у віці семи та чотирнадцяти років).

У нашому регіоні знаходиться амбулаторне протитуберкульозне відділення Ірпіньської міської поліклініки, де ведеться поліклінічний прийом хворих на туберкульоз, консультування, лабораторне дослідження.

При захворюванні необхідно звертатися за медичною допомогою у лікувальні заклади за місцем проживання, а за направленням — до дільничного лікаря у туберкульозне відділення лікарні, де можна отримати спеціалізовану допомогу фтизіатра.

Любов Тарасенко,
лікар-епідеміолог Ірпінської санепідемстанції
газета: №17 "Бучанські новини" від 25 квітня 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.