» » » З власної вини двічі покараний!

З власної вини двічі покараний!

У житті стаються випадки коли унаслідок своєї необережності люди спричиняють шкоду іншим. Практика свідчить, що краще не намагатися уникнути такої відповідальності. Однак, існують випадки, коли особи вдаються до брехні, щоб уникнути відповідальності і страждають двічі.
Так, 22 жовтня 2007 гр. Н., повертаючися додому за кермом чужого автомобіля, не впорався з керуванням та здійснив наїзд на бетонний паркан одного з будинковолодінь у селищі Коцюбинське.

Після чого залишив автомобіль та з місця пригоди втік додому. 24 жовтня, з метою приховати свої протиправні дії і уникнути відповідальності за пошкодження автомобіля та паркану, вирішив розіграти викрадення автомобіля. Для переконливості Н. повідомив міліції про те, що напередодні загубив ключі від автомобіля, неподалік свого будинку.

За викликом приїхала слідчо-оперативна група Ірпінського міського відділу міліції. Працівники попередили гр. Н про кримінальну відповідальність за дачу неправдивого повідомлення про злочин. Проте Н. надав письмову заяву про вчинений відносно нього тяжкий злочин. Було проведено ряд оперативно-розшукових заходів зі встановлення особи, яка викрала автомобіль та вчинила дорожньо-транспортну пригоду.

Під час дослідчої перевірки гр. Н. неодноразово стверджував, що він не керував орендованим автомобілем у день, коли сталося ДТП. Здивування викликали висновки експертиз, за якими у машині гр. Н сліди пальців рук сторонніх осіб не виявлені. Оперативники були обурені, під тиском неспростовних доказів він зізнався, що крадіжки не було — він усе надумав.

За повідомленням гр. Н про вчинення крадіжки орендованого ним автомобіля Ірпінським міськвідділом у порушенні кримінальної справи відмовлено. Прокуратурою міста Ірпінь відносно гр. Н порушено кримінальну справу за неправдиве повідомлення міліції про вчинення тяжкого злочину.

Неправдиві повідомлення чинять перешкоди здійсненню правосуддя, ускладнюють намагання слідчого і суду досягти істини, можуть бути причиною слідчої та судової помилки. Унаслідок якої могли бути притягнуті до відповідальності невинні особи, тому вони з самого початку є шкідливими для правосуддя. За вчинення таких дій передбачена сувора кримінальна відповідальність.

Незважаючи на відмовки те, що гр. Н. не знає Кримінальний кодекс України і не зрозумів попередження, зібрано достатньо даних, що підтверджували його вину у вчиненні злочину. Гр. Н пред’явлено обвинувачення за ч. 1 ст. 383 КК України, яке передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до п’яти років. Кримінальна справа відносно гр. Н. у стислі терміни розслідувана і з обвинувальним висновком направлена до суду для розгляду.

Так, гр. Н з власної вини двічі покараний кримінальним законом і змушений відшкодовувати власникам автомобіля та паркану спричинені матеріальні збитки.

В. Тиліпський,
заступник прокурора міста Ірпеня молодший радник юстиції

І. Дідух,
слідчий прокуратури
газета: №17 "Бучанські новини" від 25 квітня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.