» » » У Бучі відбулися обласні змагання з Каратедо

У Бучі відбулися обласні змагання з Каратедо

У суботу 12 квітня, у спортивній залі ЗОШ № 4 відбулися змагання з Каратедо, які проводила Київська обласна Федерація Фінікс. Такого масштабу змагання з карате у Бучі проводилися вперше.

Показати свою майстерність в цьому виді східних бойових мистецтв вийшли 60 юних прихильників карате — команди з м. Києва — ЗОШ № 61 та Печерської і Бучанської ЗОШ № 4. Природне бажання перемогти вилилося у видовищні бої, коли демонстрація технічних прийомів переростала у протистояння духу. Але на відміну від звичайного спорту, карате — ціла філософія, в якій значна увага приділяється культурі, вихованості, волі та мужності, а повага до суперника — один з головних виявів сили.

Але все таки це — діти, тому природньо, що одні були засмучені гіркотою поразки, інші раділи перемозі. Проте кожного з них підтримували батьки, які спостерігали за перебігом всіх подій, давали слушні поради і втішали своїх синів і дочок.

За словами суддів, в оцінюванні бійців були спірні моменти. Враховувалися складність техніки, активність, виявлений дух — коли боляче, але терпиш, програєш, проте потім перехоплюєш ініціативу тощо. Ці основні критерії й визначили остаточний склад переможців.

Бучанці на цих змаганнях мали досить гідний вигляд й посіли чимало призових місць (хоча у місті цей вид бойових мистецтв тільки розвивається, проте заняття відвідують вже понад 100 чоловік).

Серед хлопчиків 8-9 років у ваговій категорії понад 35 кг перше місце посів Величко, друге — Вадим Ілляшенко. Серед хлопчиків 8-9 років до 30 кг на другому місці Олександр Палий. У ваговій категорії понад 28 кг (6-7 років) усі три перші місця посіли бучанці, відповідно Володимир Дудка, Владислав Столярчук, Андрій Пономарчук. Результати змагань серед хлопчиків 6-7 років до 28 кг такі: на першому місці — Артем Шапошніков, другому — Максим Гунько, третьому — Богдан Любченко. Серед хлопчиків 6-7 років до 25 кг друге місце посів Остап Роєнко, третє — Віталій Гура. Не менш добрі результати показали й наші дівчата. У категорії 10-12 років понад 35 кг перше місце виборола Катерина Толстая. Серед дівчат 9-10 років до 35 кг на третьому місці Ірина Столярчук, а серед 7-8 років на другому Дарина Ніколаєнко, третьому — Марія Петрова.

Усіх переможців нагородили медалями та дипломами. Крім того, відзначили двох найкращих каратистів у номінаціях «За найкращу техніку» та «За кращий виявлений дух». Призи отримали й найменші учасники змагань.

Про розвиток Каратедо в області та, зокрема, у Бучі розповіла Голова обласної Федерації Фінікс Наталя Снєгірьова.

— Розкажіть, будь ласка, як давно працює ваша Федерація та що вона собою представляє?
— Київська обласна Федерація Каратедо працює з 2003 року. Хоча зараз ми охоплюємо лише Київ та Бучу, але у подальшому ми плануємо розширюватися й проводити змагання в інших містах області. Наша організація невелика — близько 200 чоловік, але ми виховуємо високого рівня молодих інструкторів, які у майбутньому можуть прийти нам на зміну.

— Як давно ви займаєтеся з бучанськими дітьми?
— У Бучі проводимо заняття вже третій рік поспіль. Проходять вони у загальноосвітній школі № 4. Ми дуже вдячні адміністрації цього навчального закладу, яка пішла нам назустріч та сприяє фізичному розвитку дітей.

— З якого віку можна починати займатися цим видом бойового мистецтва?
— З чотирьох років. Але у цьому віці програма навчання дуже індивідуальна — зосереджується увага на загальній фізичній підготовці, присутні ігрові моменти, щоб викликати у них спортивний інтерес. Відповідно вже з 6-7 років вони вже з більшою цікавістю ставляться до спортивних результатів.

— Чи є в Бучі діти, які вже заявили про себе, мають перспективи?
— Я б хотіла відзначити дітей, які почали навчатися у 2008 році. Це Артем Шапошніков, Володимир Дудка, Ірина та Владислав Столярчуки. Вони мають досить значний потенціал. Хоча, без перебільшення, всі діти молодці.

— Подібні змагання ще плануєте проводити?
— Обов’язково, мінімум раз на рік, а за підтримки — частіше.

фотографії
газета: №16 "Бучанські новини" від 18 квітня 2008р.
Людмила Гладська
Наталя Снєгірьова
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.