» » » Буча : Зростуть тарифи на вивіз ТПВ

Буча : Зростуть тарифи на вивіз ТПВ

У Бучі поступово відбувається приріст населення, відповідно зростає кількість відходів життєдіяльності.
Сьогодні проблема сміттєзвалищ й облаштування майданчиків контейнерами для сміття стоїть досить гостро. Наскільки ефективно вдається її подолати та чи справляється нині Бучанський КЖЕП із вивозом твердих побутових відходів, розповідає начальник комунального підприємства Володимир Кравчук

— Володимире Денисовичу, скажіть, яка зараз склалася ситуація у місті з вивезенням ТПВ?
— Для комунальних підприємств вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) є одним із найзатратніших видів робіт, адже тарифи для жителів не змінювалися ще з 2006 року. Натомість, вдвічі зросла плата за вивіз сміття на Бородянський полігон, підвищилася вартість паливно-мастильних матеріалів, запчастин. Тому ми також змушені збільшити плату за ці послуги. Зараз готуємо необхідні документи та подамо їх на затвердження Бучанському виконкому.

— Якими будуть нові тарифи?
— Тарифи зростуть не набагато. За вивіз одного контейнеру сміття приватні підприємці сплачуватимуть 36 грн., а жителі — 6 копійок на місяць (було 4 копійки). Але, як ми мали змогу переконатися, отримати проплату від людей дуже складно.

— Не можна сказати, що Буча на 100% облаштована майданчиками для сміття. Це питання якось вирішується?
— Зараз комісія, до якої входять працівники санепідемстанції, відділу з благоустрою, представники комунального підприємства, переглядає можливість розширення майданчиків для сміття, облаштування їх додатковими контейнерами. Наразі ми вже закупили близько ста нових євроконтейнерів, які встановлюватимуться по всьому місту.

— Це стосується і приватного сектора?
— Питання ще розглядатиметься, бо думки самих жителів розділилися. Одні хочуть, щоб контейнери встановлювали, інші — проти. Справа у тому, що до цих майданчиків виносять сміття і жителі прилеглих населених пунктів, які викидають побутові відходи, будівельні матеріали. Як варіант, можна запровадити наступну систему (вона уже почала діяти): у вівторок та четвер машина рухатиметься вулицями. Люди зможуть збирати сміття у пакети і виставляти за паркан. Наші працівники їх завантажать і вивезуть.

— Чи не шукали альтернативи вивезенню сміття до Бородянки?
— Нещодавно нам повідомили, що у Бородянці закривається полігон для сміття. І, як не крути, все рівно потрібно буде думати по переробку сміття. Зокрема, у Рівному за 2,5 млн. грн. виготовляють мініпереробні заводи для сміття, що забезпечує порядок у населеному пункті чисельністю у 50 тисяч жителів. Можливо, варто й нам розглянути такий варіант. Адже щоразу вивозити сміття за 60 км від міста — досить затратно. Поки що це питання залишається відкритим.

— Проблема з кадрами й досі актуальна для вашого підприємства?
— Так, у Бучанському КЖЕПі гостро стоїть питання плинності кадрів. Сьогодні, з 24-х водіїв у нас працюють тільки дев’ять чоловік. Проблема ще й в тому, що звичайного водія ми не можемо взяти на сміттєвоз – для цього потрібна спеціальна підготовка. Не вистачає й вісьмох сантехніків, 30-тисячне місто обслуговують двоє електриків.

— Як саме плануєте вирішувати дану ситуацію?
— Ми працюємо над цим. Потрібно якось стимулювати працівників, бо зарплатня дуже низька, рідко хто погоджується на таку роботу. Міська рада пообіцяла, що на найближчій сесії розглядатиметься питання про виділенням нам земельної ділянки для будівництва 3-4-поверхового будинку для працівників комунального господарства. Існує ще один варіант: можна будувати житло господарським способом, тобто у вільний від роботи час працювати на будівництві, вносити кошти. Це буде, житло, яке люди самі для себе зводитимуть. Можливо, такими методами ми зможемо зупинити відтік кадрів. Адже від нашої роботи також залежить комфортність проживання людей.

Спілкувалася
Людмила Гладська
газета: №15 "Бучанські новини" від 11 квітня 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.