» » » Талановите обличчя учнів Бучанської школи мистецтв

Талановите обличчя учнів Бучанської школи мистецтв

Складний, різноманітний світ дитини… Виникають одні захоплення, згасають інші. Але навчити дітей відчувати, сприймати красу світу можливо лише залучивши їх до мистецтва.

Сьогодні нас більше турбують проблеми земні, реальні. У батьків, задавлених проблемами, гасне вогник, що дає сили залучити дитину до музики, хореографії… Але незважаючи на проблеми, не гасне цей вогник у людей, які живуть у світі мистецтва, та з радістю відкривають цей дивовижний світ дітям. Наглядний приклад: викладачі Бучанської школи мистецтв ім. Л. Ревуцького на чолі з директором Анатолієм Пінчуком, який знаходиться в постійному новаторському пошуку. Головним каталізатором навчального процесу завжди є юна енергія, завзяття, цікавість до життя, мрії і талант учнів, які передаються вчителю, змушують його забути про повсякденні турботи.

Так, у стінах школи у 2005 році з учнів створений ансамбль народного танцю «Фантазія». Пріоритетним напрямком роботи колективу є класична, народна музика, українська культура, народне мистецтво, виховання почуття національної характерності, відтворення національного колориту за допомогою засобів виразності і, звичайно - танець!

Основи професійної майстерності учнів, їх художнього смаку й технічної досконалості формуються в атмосфері доброзичливості, вимогливості, відповідальності з боку викладача. Направляє енергію дітей в русло відтворення народних традицій та звичаїв українського народу, надихає та працює з учнями викладач хореограф Ганна Муляр.

Хореографічний ансамбль «Фантазія» постійно набуває виконавчого та сценічного досвіду, бере участь у конкурсах, оглядах, фестивалях, веде активну концертну діяльність. Сьогодні у класах викладача Ганни Муляр навчається понад 100 учнів. Юні танцюристи з задоволенням виступають перед жителями Бучі, Києва, Ворзеля тощо. Їх концерти користуються популярністю і завжди проходять з успіхом. Учні впевнено стають переможцями на престижних конкурсах, завойовують призові місця. У період з 2005 по 2008 учні школи стали лауреатами Всеукраїнського фестивалю «Веселі канікули осені-2006», обласного фестивалю «Дебют» 2007 року, телевізійного Всеукраїнського фестивалю «Золоті лелеки-2007», Міжнародного фестивалю «Понтійська арена-2007» у місті Севастополь, міських фестивалях «Травнева веселка».

Останнім здобутком шкільного ансамблю «Фантазія» є перемога та перша премія на Всеукраїнському фестивалі «Пісенний вернісаж-2008». Ніхто з глядачів та членів журі не залишився байдужим до блискавичних емоцій, які вирували у запальному українському танку «Гопак».

Маленькі артисти змусили глядачів спостерігати за дійством затамувавши подих. А танцювальна фантазія «Курячий переполох», за відгуками членів журі — вистава театру-танцю. І ось результат — дві перші премії, пам’ятні призи, подяки від членів журі, до складу яких входили народні артисти України, видатні діячі мистецтва, хореографи, музиканти — професіонали високого рівня. Голова журі —– Герой України, народний артист України, академік Дмитро Гнатюк.
Учні запрошувалися до участі у заключному гала-концерті, зйомка якого проходила у палаці культури СБУ України у Києві. Хочеться зауважити, що цього року статус фестивалю набув міжнародного значення. Кожен рік до Києва приїздять діти з різних куточків України, щоб показати свою майстерність, талант. Цього року до нас приїхали гості з Польщі — ансамбль народної пісні і танцю. Діти, незважаючи на мовний бар’єр, потоваришували з польськими друзями.

Рух і ритм — це мова і творчий засіб учнів ансамблю «Фантазія» вічне прагнення всього живого до сонця, доброта — тема переважної більшості композиції балетмейстера Ганни Муляр. Школа пишається своїми обдарованими учнями та їх численними успіхами.

Це результат повсякденної клопіткої праці викладачів. Але дуже важко будувати колектив без матеріальної підтримки. Вражає самовідданість батьків. Переважна кількість костюмів пошита за кошти та власноруч батьками та їх дітками. Адже вони вчаться не тільки танцювати, а й створювати народно-сценічне вбрання.
Тож, любі друзі, шановні меценати, дорогі депутати міської ради, підтримайте таланти нашого міста! Діти будуть вам вдячні! До зустрічі, любі друзі, із учнями Бучанської школи мистецтв.

О. Кнут,
викладач школи мистецтв ім. Л. Ревуцького
газета: №15 "Бучанські новини" від 11 квітня 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.