» » » Захворюваність на туберкульоз набирає обертів

Захворюваність на туберкульоз набирає обертів

В Україні офіційно оголошено про епідемію туберкульозу. Проте масштаби цього захворювання стають дедалі серйознішими. Нині, згідно зі статистичними даними Міністерства охорони здоров’я України, на диспансерному обліку у протитуберкульозних диспансерах знаходиться 675 тис. хворих на туберкульоз, більше, ніж 118 тис. — з активною формою. Щорічно виявляється 25-26 тисяч нових хворих.

А ефективних шляхів боротьби з недугою, по суті, немає. Адже проблема, окрім медичного значення, носить і соціальну площину — безпритульність, пияцтво, перебування у в’язницях. Люди, які перебувають у таких умовах, відносяться до групи ризику.

Невтішні дані щодо захворювання на туберкульоз і по Бучі. Так, за даними медиків за 2007-2008 роки, в місті на обліку знаходиться 214 чоловік, які хворі на туберкульоз. 32 з них діти. Крім того, за період із січня по березень 2008 узято на облік ще 12 чоловік, з них двоє дітей. Померли від туберкульозу в 2007 шестеро осіб. І це лише офіційна статистика. Насправді, реальних і потенційних носіїв принаймні вдвічі більше.
Одна з причин, що може призвести до захворювання на туберкульоз — куріння. А якщо взяти до відома, що нині кожен другий школяр піддається цій пагубній звичці, то нескладно уявити, які наслідки ми матимемо через 10-20 років.

З цією метою та з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, 24 березня у Центральному будинку культури пройшов захід для учнів бучанських шкіл.

Організатором виступило Бучанське Товариство Червоного Хреста в Україні. Долучилися до акції студенти Українського гуманітарного інституту — члени молодіжного клубу «Станьмо друзями». До дітей у доступній формі гри донесли інформацію про шкідливість куріння, залучили до процесу обговорення проблеми. Представники Червоного Хреста в свою чергу надали відомості про всю серйозність проблеми, її вияви та шляхи уникнення. Залишається тільки сподіватися, що молоде покоління виважено сприйняло ці дані й не пропустило повз вуха хоча б частини сказаного. Адже навіть якщо 10 підлітків із загалу замислилися над усім, що їм доносилося, це вже добре й дає надію сподіватися на збережені у майбутньому життя.

Нагадаємо, що туберкульоз — це інфекційне захворювання, що викликається мікобактерією Коха, яка потрапляє в організм людини через повітря, шкіру і слизові оболонки, шлунково-кишковий тракт.

Мікобактерії дуже стійкі в навколишньому середовищі. Вони можуть існувати у пилюці, у тому числі й вуличній, від 3 до 6 місяців. Добре витримують нагрівання (до + 85С), охолодження (до -200С). при температурі -23С мікобактерії туберкульозу зберігають життєдіяльність протягом 7 років, а прямі сонячні промені їх вбивають через 2-6 годин. У річковій воді зберігаються до 5 місяців, у грунті — 1-2 роки.

І якщо в людини з’явилися симптоми — кашель протягом трьох тижнів і більше, харкотиння, болі у грудях, задишка, локалізовані хрипи, часті застуди, втрата ваги та апетиту, стомлюваність — краще завчасно звернутися до лікаря, щоб виявити причини цього. Рання діагностика забезпечить ефективність подальшого лікування.

Довідка

Туберкульоз є світовою проблемою. На сьогодні смертність від нього сягає 3,3 мільйони чоловік у рік. З них 100 тисяч — діти. Щодня у світі помирає від туберкульозу 9000 чоловік. У наш час на земній кулі 1,7 млд. чоловік інфіковано туберкульозом і 20 млн. хворіють на активну форму туберкульозу. Найбільш схильні до захворювання молоді жінки.
газета: №13 "Бучанські новини" від 28 березня 2008р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.