» » » У Бучі будуватиметься соціальне житло

У Бучі будуватиметься соціальне житло

Питання забезпечення людей житлом нині стоїть вкрай гостро. І не лише у Бучі. Як наслідок, виникає чимало проблем, у соціальній площині, насамперед, відтік кадрів. Сьогодні заохотити працювати молодого спеціаліста на бюджетну зарплату — майже не можливо. Шукаються шляхи виходу з кризової ситуації. Цьому питанню приділяє велику увагу і Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Незабаром міська рада має затвердити програму з будівництва з соціального житла. У чому вона полягатиме та для кого призначена? Про це ми запитали у заступника міського голови з соціально-економічних питань Віктора Фальковського.

— Скажіть, яка категорія громадян усе таки матиме право отримати житло, будівництво якого передбачене цією програмою?
— Бучанська міська рада планує затвердити програму з будівництва соціального житла для працівників бюджетної сфери. Окрім них, реальні перспективи отримати власне помешкання матимуть і ті громадяни, які відносяться до соціально-незахищеної категорії, а також жителі, які на загальних підставах мають право на отримання житла чи поліпшення житлових умов.

— За чий кошт будуватимуться квартири та чи братимуть «дольову» участь в цьому самі громадяни?
— Проект програми передбачає спільне фінансування. Будівельні роботи вестимуться за рахунок місцевого бюджету, інвестиційних коштів та часткових внесків громадян, яким це житло передбачено. Зараз складно відповісти в якому співвідношенні відбуватиметься фінансування. Це залежатиме від можливостей міськради та окремо взятої людини. Адже якщо навіть вартість помешкання становитиме 100 тис. у.о., то навіть половину цієї суми заплатити тому ж вчителю буде дуже складно. Можливо, розглядатимуться варіанти кредиту.

Крім цього, ми ще розраховуємо на певну кількість квартир, які нам, згідно з угодою, передають забудовники під час здачі будинків в експлуатацію. У будь-якому разі, програма по соціальному будівництву поки ще в роботі та попередньо розглядатиметься на засіданні сесії. Будемо над нею працювати та визначати найдоцільніші варіанти реалізації.

— На якій робочій стадії нині знаходиться цей проект?
— Сьогодні опрацьовуються пропозиції по виділенню земельних ділянок для будівництва. У проекті погоджено, що поряд з багатоповерховою забудовою зводитимуться й малоповерхівки – пентхаузи. Вже цього року розпочнемо підготовчі роботи по розробці проектної документації. Паралельно з цим вивчатимемо потребу населення в соціальному житлі.

— На який час розрахована програма з будівництва соцжитла?
— Програма діятиме до того часу, доки не зніметься потреба населення в житлі. Однозначно — це довгостроковий проект. За нашими підрахунками, безпосередньо будівельні роботи розпочнуться у 2009 році.

— Де саме будуть розташовані нові будинки?
— Наразі відділ архітектури працює над цим питанням. Проте остаточних варіантів погодження території під дане будівництво поки що немає.

— Чи є Програма продовженням тієї діяльності, яку міськрада проводила раніше? Адже хоч і нешвидкими темпами, проте житло надається і зараз?
— Можна сказати, що певною мірою програму з надання соціального житла ми вже виконуємо. Адже отримуємо відсоток житлового фонду від інвесторів і, відповідно, надаємо квартири людям. Міською радою проводився розподіл житла працівникам Бучанської поліклініки та відділу освіти. Думаю, що ця позитивна тенденція продовжиться й надалі.

— Що, власне, означає «соціальне житло»? Якщо воно надаватиметься працівникам бюджетної сфери, де гарантії, що люди, отримавши квартиру, відразу ж не звільняться зі своєї роботи?
— Щодо службового житла, то тут проблем взагалі не існує, бо це питання чітко врегульоване на законодавчому рівні. Із соціальним житлом складніше. Ми всі використовуємо цей термін, але його точного визначення в нормативних актах сьогодні немає. Як немає й змін до житлового кодексу України. Але не варто зараз робити з цього проблему. Все буде залежати від того, як самі врегулюємо всі питання.
газета: №13 "Бучанські новини" від 28 березня 2008р.
Людмила Гладська
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Василь Макарович

OFFline

програма по соціальному будівництву
Цікаво - в цій потужній газеті хтось опікується літературним редагуванням? Згідно з нормами українського правопису, цитована фраза означає, що програма стосується періоду, який починається після соціального будівництва.
Якось не зрозуміло з цього оптимістичного панегірика - який відсоток житла дістанеться бучанцям, а який - "бучанцям"? Як ставляться мешканці Бучі до цієї активної забудови?

0