» » » У Бучі пройшов фестиваль української пісні

У Бучі пройшов фестиваль української пісні

9 березня у Бучі вже втретє проходила фінальна частина Міжнародного фестивалю «Прем’єра пісні-2007», що транслюється на 105 країн світу.


Всі публікації про «Прем’єра пісні» в Бучі.

Шанувальники української пісні на чотири години поринули у світ чудових мелодій та витончених поетичних рядків. У святковому концерті поряд із відомими виконавцями української естради Іво Бобулом, Лілією Сандулесою, Фемі Мустафаєвим, Анатолієм Матвійчуком та багатьма іншими, брали участь молоді таланти, які сьогодні роблять перші кроки на шляху до підкорення музичного Олімпу. Як зазначив засновник фестивалю, народний артист України Мар’ян Гаденко: «За великим рахунком, це єдиний в державі фестиваль, який вшановує не тільки виконавців, а й тих людей, перед якими треба стояти на колінах — це заслужені діячі мистецтв України, патріархи слова, люди, які вчать нас любити слово, розуміти його, популяризують українську пісню».

На пісенному конкурсі також були присутні Бучанський міський голова Анатолій Федорук (який, як господар, привітно вітав гостей у нашому місті), начальник управління культури й туризму Київської обласної державної адміністрації Василь Романчишин, директор програм всесвітньої служби українського радіо і телебачення, заслужений журналіст України Віктор Пилипець, народний артист України Олександр Пономарьов.

Дійсно, всі виконавці показали високий рівень майстерності, а публіка своїми бурхливими оплесками майже кожного з них не хотіла відпускати зі сцени. Так, Лілії Сандулесі та Іво Бобулу довелося повертатися та співати свої композиції «на біс», а «золотий голос» української естради Олександр Пономарьов (голова журі) без музичного супроводу заспівав «Ніч яка місячна, зоряна, ясная» і натякнув глядачам, що не проти ще повернутися до нашого міста.

Призові місця розподілилися наступним чином: диплом лауреата фестивалю і третє місце посіла Тетяна Кисляк, друге місце отримав Михайло Брунський. Переможницею «Прем’єри пісні» стала молода співачка Марта Шпак із піснею «Лелека» (дівчина сама написала слова й музику до неї). Найкращим гуртом 2007 року глядачі визнали квартет «Гетьман». До речі, вже вдруге. Минулого року чоловіки підкорили бучанську публіку своєю запальною піснею «Вишенька-черешенька».

За широке висвітлення фестивалю у пресі отримав приз і головний редактор газети «Бучанські новини» Сергій Куліда. Кожен із учасників отримав приз від головного спонсору фестивалю — страхової компанії «Княжа». Наприклад, Лілії Сандулесі з нагоди Дня народження подарували дивовижної краси кришталеву лілію.

На завершення пісенного свята, організатори пообіцяли присутнім, що «Прем’єра пісні-2008» обов’язково проходитиму знову в Бучі.

Анатолій Федорук,
Бучанський міський голова
— Дорогі земляки та гості нашого міста! Я щиро радий усіх вас вітати. Цей традиційний захід, який вже котрий рік поспіль проходить навесні, дає можливість поринути нам у прекрасний світ української пісні, краси та духовності. Минулого року на завершення фестивалю я закликав: любіть українське, купуйте українське, купуйте той продукт, який виплекали наші митці та несуть його в народ. І приємно нині бачити, що українська пісня живе та популяризується.
Я щиро бажаю учасникам фінальної частини фестивалю «Прем’єра пісні» глядацьких симпатій, бурхливих оплесків і перемоги. Нехай всім вам щастить!

Василь Романчишин,
начальник управління культури й туризму Київської обласної державної адміністрації
— Кажуть, що таланти, якими так багата Україна, проб’ються самі. Може, це й так. Але якщо будуть проходити такі фестивалі, як «Прем’єра пісні», то зробити це стане значно легше. На мою думку, участь у цьому Управління культури та туризму з кожним роком буде все відчутнішою, бо глибоко переконаний: «Прем’єра пісні» — не просто шоу чи комерційний проект, фестиваль — шлях до розвитку талантів України.
Нехай лине пісня над Київщиною, Бучею, як сказав мій знайомий — шикарним, юним містом. Хай лине вона над Україною, адже допоки буде пісня — доти буде й Україна.

Віктор Пилипець,
директор програм всесвітньої служби українського радіо та телебачення, заслужений журналіст України
— Тепер міжнародний фестиваль «Прем’єра пісні» став телевізійним, буде транслюватися на 105 країн світу. Фестиваль — завжди свято, а тим більше, що цей день співпав відразу з кількома датами. Тому хочу привітати всіх жінок, які живуть у цьому прекрасному місті й нашій країні зі святом весни, кохання і доброти. День жінки — це свято духовності, а День народження Тараса Шевченка — свято найвищої духовності Тож, нехай творчість цієї геніальної людини завжди буде з нами.
Учасникам дійства бажаю завжди на найвищому рівні нести українську пісню в народ, у світи. І на цій благородній ниві — щастя вам та успіхів. Нехай допомагає Бог і ваш талант!

Олександр Пономарьов
:
— Сьогодні все вийшло дуже спонтанно, я не готувався до виступу. Але, мабуть, усе, що заздалегідь не планується найкраще й виходить. Я вітаю всіх зі святом, яке нині відбувається у місті Буча. Дуже приємно, що мер міста мій земляк. А в нас, на Хмельниччині, завжди співали пісню, яку я хочу вам сьогодні подарувати — «Ніч яка місячна, зоряна, ясная». Її виконував увесь мій рід, а я її співаю, коли збираємо у колі друзів. Крім того, якщо ми з Анатолієм Петровичем земляки, то я маю допомагати. Гадаю, що відтепер приїздитиму в Бучу якомога частіше.

Остап Гавриш,
народний артист України, композитор:
— У Бучі я був два роки тому, маю дуже гарні враження, хоча місто мало ще бачив. Я приїхав тільки на конкурс, гарний концерт, добра атмосфера, друзі, колеги — тут всі свої, приємно спілкуватися. У Бучі живе моя родичка, яка працює тут лікарем (ми живемо у Карпатах по-сусідству — хата біля хати), тут вийшла заміж за місцевого хлопця чимало років тому — Катерина Гавриш. Сьогодні нову пісню представлятиму, її ніхто не чув, можливо, давав її на радіо, сам виконуватиму — «Гей, трембіто». Інструмент — з карпатського краю (звідки і я), присвятив йому пісню, бо без нього не обходиться жодна подія. Хати знаходяться на великій відстані, і щоб дати знати якусь новину використовували трембіту, вона — на весіллях, коли починається урочиста частина, і навіть похоронах, і так далі. Тому вирішив написати пісню про трембіту, яка мені близька по духу, моя душа завжди там, у горах, раз у місяць маю поїхати у Карпати, набратися духу і далі творити. Планів на майбутнє багато, дай боже, був би щасливий якби щось одне реалізував. Наступного року обов’язково планую приїхати до Бучі, якщо запросять.

Мар’яна Гавриш,
лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів:
— Мені подобається проект «Прем’єра пісні», тут збирається дуже багато артистів, цікавих людей, композиторів, поетів. Буча дуже гарне місто, мені здається все тут народилося, починалося, тут повинно було проходити. Поза сценою з бучанцями не спілкувалася, але думаю що буде така можливість, люблю дізнаватися про край, традиції, звичаї, сподіваюся, будуть друзі, до яких приїжджатиму у Бучу. Коли я була два роки тому, мій виступ пройшов успішно, тоді виконувала пісню про однокласників, випускний вечір, адже кожна людина навчається у школі, має друзів, а потім настає переломний момент, коли люди йдуть у старше життя — це пісня «Однокласники» на слова Зої Кучерявої, музику Остапа Гавриша, це був успішний виступ. У мене попереду два роки стаціонарного навчання на факультеті менеджмент зовнішньокультурних зв’язків, паралельно працюю над творчими досягненнями, думаю все помаленьку реалізовувати, сцена й обрана спеціальність дотичні, вірю, що зможу поєднувати, я буду старатися.
газета: №11 "Бучанські новини" від 14 березня 2008р.
Людмила Гладська, Ксенія Палієва
Прем’єра пісні Премьера песни
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.