» » » Буча боротиметься зі сміттям по-європейськи

Буча боротиметься зі сміттям по-європейськи

Із настанням весни ми змушені пожинати плоди своєї життєдіяльності. Зійшов сніг і очам відкрилися місця стихійних сміттєзвалищ, «дбайливо» організованих жителями. Прибирати не хочемо, жити у бруді неприємно, а донести відходи до майданчика з контейнерами — ліньки..

Нині проблема вивозу ТПВ актуальна майже для всіх міст нашої держави. А прикладів ефективного вирішення питання — мало. Раціональні європейці підійшли до справи з практичного боку: вони не просто утилізують сміття, а використовують вторинну сировину для переробки. У результаті — чисті вулиці та додаткові фінансові ресурси.

Схоже, що подібний досвід вирішило перейняти й наше місто. З цією метою на сесії прийнята програма «Зниження економічної та соціальної напруги шляхом створення системи збору, переробки, утилізації тари та твердих побутових відходів шляхом переробки вторинної сировини у місті Буча на 2008-2012 роки». Але, щоб її впровадити, потрібні певні передумови — свідоме ставлення самих бучанців до цієї проблеми, організоване скупчення відходів, бажання жити в дійсно чистому місті.

Сьогодні сміття з Бучі вивозять на територію Бородянки. Але місцеві жителі такому «добру» не радіють. Шукати альтернативу складній та недешевій процедурі вирішили у себе. Справа у тому, що існують різні методи утилізації ТПВ. Той, яким користується більшість, не досить вдалий з екологічної та економічної точки зору, адже розраховувати на 100% оплату даної послуги, в силу нашого менталітету, вкрай важко.

Тому, аби зменшити навантаження на навколишнє середовище та бюджет, було вирішено впровадити програму, мета якої — роздільний збір сміття. Допомагатиме у цьому бучанське підприємство «Рада», що має багаторічний досвід і відповідні напрацювання. Вже визначені перші кроки до втілення задуму: встановлення євроконтейнерів, заміна спеціалізованих машин, які вивозять відходи, на більш енергоємні та місткі, проводитиметься роз’яснювальна робота серед населення.
Загалом, весь процес організують наступним чином: у різнокольорові пакети жителі сортируватимуть ТПВ — в один пакет викидатимуть дійсно непридатне сміття, а в інший складатимуть папір, скло, поліетилен тощо (те, що можна переробити). У визначені дні та години відходи вивозитимуть спеціальні автомобілі. При цьому, сміття утилізують, а «корисну тару» доставлять на спеціальний закритий полігон (тільки для потреб міста), який розташовуватиметься у районі Гідровалу. Саме там, за допомогою спеціального обладнання, здійснюватиметься переробка ТПВ на матеріали, що далі підуть у вжиток. Крім того, у Бучі будуть облаштовані приймальні пункти вторинної сировини (платні), а у школах та садочках проводитиметься навчально-роз’яснювальна робота серед дітей.

Задум –— непоганий. Проте наскільки така програма виявиться дієвою — покаже час. Та вже зараз можна говорити про те, що будь-який результат, негативний чи позитивний, залежатиме від культури побуту 30-тисячного населення Бучі.
газета: №10 "Бучанські новини" від 7 березня 2008р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар