Родинне свято «Проліска»

29 лютого у кінотеатрі "Акваріус" відзначав свій ювілей - 30-річчя - Дитячий навчальний заклад № 4 "Пролісок"

Привітання з визначною подією лунали ще при вході до зали, дарувалися квіти, заходили матусі, татусі, бабусі, дідусі, вчителі, посадовці. І ось лунає музика, як і протягом свята, на екрані — зображення закінчення зими, початку весни, проліска, дівчатка у білих сукнях виносять штучні квіти, звучить вірш. Першою привітала ювілярів піснею вихованка старшої логопедичної групи Яна Городецька. Бурхливими оплесками зустрічали, проводжали, підтримували всіх без винятку присутні. І знову лунає вірш, присвячений славному ювілею, який розповідає про роботу колективу, після якого з танцем і віршованим привітанням виступили випускники 2003 року Віка Немерецька, Аня Жигалюк, Аліна Забарило, Денис Забродський, Тарас Гура, Денис Кумицький, Катя Гура, колектив народного танцю «Фантазія» школи мистецтв ім. Л. Ревуцького.


Працівники дитсадочку пам’ятають усе: невпевнені кроки та повні очі сліз дітей, хвилювання їх батьків, безліч запитань: чи їв, чи спав, що робив. Своїми спогадами про перебування у садку, висловленими у пісні, поділилися Валя Бабюк і Влад Кириленко випускники 20006 року, а 2005 — Миша Бойченко і Маша Клочко показали свою майстерність у танці. Пролунав уривок з вірша Ліни Костенко «Доля» — присвята тим людям, яких обрала їхня доля з побажанням щоб вогонь життя в їх серцях ніколи не згасав. Аліна Штундюк, Іра Дяченко, Надя Соловей, Аня Лаговська, Люда Берегеля, випускники 2006 року, привітали танком ювілярів.


Слово для привітання надано виконуючій обов’язки начальника відділу освіти Бучанської міської ради Ларисі Петрівні Федорук. «Сьогодні ми зібралися у цій ошатній залі щоб відсвяткувати прекрасний ювілей, адже нині неповторний день, який дарує нам лютий. Я думаю, що він стане прекрасною традицією. Шановні ювіляри, дозвольте привітати вас з тими досягненнями і здобутками, які є сьогодні у вас, побажати всім вам наснаги, здоров’я, прекрасних родинних стосунків, творчих порозумінь у вашому колективі і любові від ваших вихованців. Хочеться, щоб та родина, яку ми бачимо у цій залі, була дійсно підтримкою і опорою для всіх вас. Добра вам, любові і злагоди». І як годиться йти на день народження з подарунками, то від відділу освіти вручено наказ про преміювання працівників дошкільного закладу з нагоди ювілею. Знаючи актуальну проблему умеблювання дитсадків, також від відділу освіти вручено вже оформлена накладну. А після цього приємна процедура — вручення відзнак, які заслужили працівники закладу. На доручення головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації почесними грамотами від відділу освіти нагороджені Ірина Зінюк, Людмила Давидюк, Алла Пономаренко, Тетяна Морозенко, Світлана Верина, Людмила Легран, Тетяна Демченко, Наталя Туркеня, Світлана Швединська за професійну майстерність, відповідальне ставлення до обов’язків, вірність обраній професії. Праця вчителя заслуговує на належну відзнаку, грамоти від відділу освіти Бучанської міської ради — лише частинка цього, вручені Інні Данько, Любові Ященко, Оксані Вишневецькій, Наталії Ковальчук, Оксані Гурі, Аллі Мозговенко, Тетяні Гарник, Олені Захаровій, Катерині Дмитренко.

Ансамбль народного танцю «Фантазія» подарував «Таночок вальс». Колектив «Проліску» вдячний долі за можливість бачити сяючі очі дітей, щасливу усмішку, відкриті дитячі серця, довірливі чисті душі, вкласти в їх майбутнє частку свого серця, душі, горді тим, що працюють у славному місті Буча і виховують майбутнє його покоління, а поруч — небайдужі до освітянських справ людьми. Привітали ювілярів «Таночком з парасолькам» вихованці старших груп — Аня Меднікова, Віка Шаблонська, Софія Бабак, Настя Божко, Іра Павловська, Аня Гаркавенко. Слово надано Бучанському міському голові Анатолію Федоруку: «Мені приємно бути сьогодні на цій сцені поруч з вами. Коли зайшов у найкращу залу нашого міста, а вона по праву найкраща, теж відчув хвилювання, з яким організатори готували цей захід, дійство вихователі, методисти, батьки, дідусі, бабусі і, звичайно, самі учасники. Як щойно побачили — вміло і професійно танцювали, співали, як справжні зірочки. Я не буду вдаватися в 30-літню історію, але по праву освіта нашого міста пишається даним колективом, закладом, його вихованцями, оскільки кожен навчальний рік приносить усе нові й нові здобутки, досягнення.


Участь у цьому беруть і самі батьки, дідусі, бабусі, тому що взагалі освіта традиційно у нас, думаю, і в інших населених пунктах, як живий сімейний організм. Без співпраці батьків, педагогів, вихователів, методистів, молодшого персоналу й самих вихованців того результату бути не могло. Ірина Семенівна — відмінна завідуюча, принаймні, років десять її пам’ятаю як завідуючу, коли вперше прийшов у заклад, мені з порогу почала розповідати про проблеми, які існують у цьому закладі, приємно відзначити — не просто нам потрібно, а ми відпрацювали цю проблему зі спонсорами, тоді ще було таке поняття. Ірина Семенівна вміє співпрацювати з батьками, керівниками підприємств». Свято продовжилося офіційної церемонією, від Бучанської міської ради передано комп’ютерне обладнання для тифлоцентру, 42-дюймовий телевізор з діагоналлю 106 см. «Подія неординарна у житті нашого міста — 30 років закладу треба пережити. Хочу привітати всіх педагогів, всіх випускників, батьків з цією знаменною датою, тому що це свято не лише даного закладу, це подія у житті нашого міста. Творчих успіхів, нехай діти радують батьків, так само як радують вихователів, викладачів і, звичайно, молодший персонал», — продовжив Анатолій Петрович.

Подяками Бучанського міського голови Анатолія Федорука нагороджені науковий керівник ДНЗ № 4 «Пролісок» Алла Білан, Надія Депутат, Тетяна Шевченко, Ніна Євтушенко, Тетяна Запольська, Тамара Завгороднева, Любов Бут, Анатолій Рябко, Галина Нижник, Ірина Ващуленко, Катерина Дмитренко, Ольга Заєць, стаж роботи в дитячому навчальному закладі — 41 рік. У залі були присутні й відзначені почесні ветерани дитсадку «Пролісок» — Людмила Варламова, Віра Зарубич, Лариса Бикова, Надія Шевченко, Іванна Дідухова, Віра Акименко, нагороди вручені родинам Вернигорових, Колесникових, Рубан, Яковенків, Білякевич за добрі справи, благодійність, активну участь у житті закладу. «Ще раз хочу висловити слова вдячності за вашу невтомну працю, допомогу. Організатори встановили квоту, запросивши три-чотири родини, хоча слова вдячності всім, які так чи інакше відреагували на проблемні питання, що існують у цьому закладі. Спільно нам, і колективу, і батьківському комітету, загалу в цілому, міській раді, відділу освіти, до снаги всі ті проблеми, які існують, долати. Зі святом, спасибі за працю», — зазначив Анатолій Петрович.


Коли за справу беруться творчі обдаровані люди, то все своє уміння, талант вони віддають малюкам. Ювіляри, Наталя Туркеня, Інна Данько, Людмила Сидоренко, про натхненну роботу у своєму садочку розповіли у пісні «А у нашому садочку». Аби дітей підготувати, розкрити їх природний хист повинен бути вихователь і сам, як мінімум, артист. Вчителі розіграли сценки: розмову про виховання молодого і старшого педагогів; роздуми лисиці і кота куди витратити гроші, отримані котом у спадок; як ворони у мішку з надписом «Подарунок» виявили вовка; птах радився з хатинкою на курячих лапках що подарувати дитячому садку. Окрім того продемонстровані капелюхи, виготовлені вчителями з підручних засобів: квітів, корінців тощо.

Ірина Зінюк, завідуюча Дитячим навчальним закладом № 4 «Пролісок»: «Сьогодні у цій залі зібралися люди, яким небайдуже майбутнє їх дітей, доля рідного міста, майбутньої держави. Тут, я впевнена, зібралися ті люди які поважали, поважають і з добром згадують працю педагога. Тому, користуючися нагодою, хочу сказати слова вдячності насамперед педагогам і працівникам за самовіддану працю, їх уміння стати пліч-о-пліч і вирішити будь-яке поставлене перед ними завдання, які вміють бути відданими, люблячими і відвертими. Хочу висловити подяку першій завідуючій, яка, на превеликий жаль, не змогла прийти сьогодні на наше свято, саме Алла Петрівна Танська почала готувати і створювати цей чудовий колектив. Хочу подякувати родинам колективу дитячого садочку за те, що вони нас розуміють у нашому бажанні віддати частинку тепла, своєї любові і серця найменшим жителям нашого міста, держави. Спасибі, і від мене як завідуючої низький вам уклін.


Спасибі велике батькам за те, що серед чудових бучанських садочків Ірпеня і Приірпіння ви обрали саме наш, довіряєте нам найдорожче у вашому житті — малечу і разом з нами прагнете вирішити будь-які проблеми дитсадка. Тільки у 2007-2008 навчальному році ви, батьки, допомогли нам поповнити матеріально-технічну базу близько на 20000 грн., спасибі вам за розуміння, добро, ваших дітей і низький вам уклін. Спасибі вам, Анатолію Петровичу, за те, що опікуєтеся проблемами освіти так, як не опікується, мабуть, не один мер, ми це відчуваємо на собі». Малеча своїми руками разом з вихователями приготувала маленькі даруночки — малюнки, і зображення крутої тачки у передмісті Києва — Бучі, де тато з мамою хочуть жити і виховувати сина вручив Анатолію Петровичу автор. Подарунки підготовані і «головному фінансовому богу» Катерині Карпенко, заступникам міського голови Віктору Фальковському і Юрію Хоменку, коли б з ДНЗ «Пролісок» не звертаються до них, завжди намагаються допомогти. Лунали слова вдячності молодому відділу освіти, який допомагає у вирішенні багатьох питань, медичним працівникам, які обслуговують дошкільний заклад, Аллі Сосновій, веде дітей з вадами зору, приділяє їм увагу, Миколі Михайленку, людям, які не змогли прийти на свято, але є друзями дитячого садка, допомога дитсадку для них — необхідність, Тетяні Дяченко, Вадиму Шевелю, директору фірми «Елітон», Віталію Пирчу, директору «Теплокомунсервісу», Віталію Рибчину, директору «Продсервіс», Василю Олексюку, Альоні Мовчан, яка надала приміщення.

«Спасибі вам за те, що ви у нас є, і сподіваюся: так впевнено по життю підемо і далі», — зазначила Ірина Семенівна Зінюк. А наприкінці пролунала подяка тим людям, які здають кров, таку необхідну у лікуванні дорослих і дітей.
газета: №10 "Бучанські новини" від 7 березня 2008р.
Ксенія Палієва
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.