» » » У бучанських афганців з’явилося своє об’єднання

У бучанських афганців з’явилося своє об’єднання

У місті утворилася Бучанська організація ветеранів Афганістану. Напередодні історичної дати, 15 лютого — День воїнів-інтернаціоналістів, ми поспілкувалися з головою цього об’єднання Миколою Вікторовичем Райчуком і запитали в нього про основні напрямки роботи.

— Скажіть, як давно у місті діє Бучанська організація ветеранів Афганців?
— Із набуттям статусу міста, пройшли загальні збори Ірпінської організації ветеранів Афганістану, під час яких на порядок денний ми винесли питання про відокремлення Бучанської організації. Цього не сталося. Але разом з тим, буде створюватися наша міська організація зі статусом юридичної особи. Дана подія відбулася 13 січня 2007 року, цю дату й можна вважати початком нашого існування.

— Чим займається дане об’єднання?
— Ми — громадська організація, допомагаємо своїм товаришам-афганцям у лікуванні, надаємо психологічну та юридичну підтримку, іноді матеріальну. Який це має вигляд на практиці? Наприклад, у Пущі-Водиці маємо афганський госпіталь, що підпорядковується Українській спілці ветеранів Афганістану. Туди, а іноді й до Криму виділяються путівки для її членів. Так що, трохи допомагають… Зазначу: дане об’єднання створене для нас — афганців, адже ми вже не такі й молоді, даються взнаки нелегкі роки, тому буває, що потрібно підлікуватися, а іноді й хочеться поспілкуватися зі своїми побратимами.

— Але мова йде про спілку ветеранів Афганістану. А які заходи проводите власними силами?
— Ми фінансуємося лише за рахунок того, що нам можуть дати, наприклад, підприємці, благодійні організації. Своїх коштів не маємо. Нині до Бучанської міської організації входить 29 чоловік-бучанців (це разом із сім’ями загиблих). А всього в місті понад 60 афганців. Багато хто з них сюди приїхали на роботу та працюють на тутешніх підприємствах понад 20 років.
Звичайно, хочеться аби трохи більше приділяли уваги, але розуміємо, що ми не одні. Наприклад, дуже багато наших товаришів сьогодні без житла, хоча й стоять у черзі. Що ж, будемо вирішувати й це питання...

— Не так давно друком вийшла книжка “...Окликом з вічності”, де розповідається про воїнів-афганців Київщини. Ви не були причетні до її створення?
— Ця книга видана за сприяння (й безпосередньої участі в її створені) генерал-майора Василя Михайловича Красулі — голови Обласної спілки ветеранів Афганістану. Хоча у планах даний проект існував давно, проте реалізувати його досить тривалий час не було можливості через відсутність фінансування. Крім того, проведена величезна робота, щоб знайти людей, про яких іде мова в цій книжці, поспілкуватися з ними.

Це — наша пам’ять і писалася вона з метою нагадати про всі лихоліття тих часів, героїв цих бойових дійств. І нехай хтось цю війну не визнає, проте на полі бою були живі люди, молоді юнаки, які віддавали свої життя...
Зазначу, що презентація цієї книги відбулася 25 грудня 2007 року в Київській обласній держадміністрації. Видання роздали кожному, хто був присутній у залі, батькам загиблих воїнів. З Бучі приїхали Олександра Василівна Григорова та Віра Михайлівна Олійник — матері синів, про яких також іде мова в цій книзі.

— Які Ваші подальші задуми у роботі?
— У планах — увести всіх наших афганців до складу Бучанської міської організації ветеранів Афганістану, аби ніхто не стояв осторонь цього процесу, не віддалявся один від одного. Адже це — наша справа й хто, як не ми, повинен нею займатися! А далі — будемо поступово розвиватися..“...ОКЛИКОМ З ВІЧНОСТІ “
- Книга Пам’яті мужніх синів та дочок Київщини, які загинули на війні в Афганістані

Під такою назвою у 2007 році видавництво «Молодь» випустила у світ книгу про долі, подвиги та загибель воїнів Радянської Армії — жителів Київщини — які, залишаючися вірними військовій присязі, брали участь у неоголошеній війні в Афганістані (1979-1989). Матеріали зібрані учасниками тих подій — воїнами-афганцями як данина пам’яті побратимів, полеглих в бою.

Автор-упорядник видання — член Національної спілки журналістів України Олексій Шепелєв. До створення книги долучилися: Українська спілка ветеранів Афганістану, Міжнародний благодійний фонд «Ветерани — Молодь — Майбутнє», Київська обласна державна адміністрація, районні та міські держадміністрації Київської області i небайдужі комерційні структури.

Мета авторів — назавжди внести імена героїв у пам’ять нащадків, продовжити життя тих, хто переступив поріг вічності, віддав своє життя в ім’я нашого майбутнього. Саме тому вогонь пам’яті вищий за усі обеліски. Бо то — вогонь Серця.

Минуть роки, прийдуть нові покоління, але ніколи не повинен згаснути подвиг наших земляків у десятилітній війні в Афганістані. Загиблі своїм «...Окликом з вічності» надають нам великий заряд енергії, яка слугуватиме вихованню патріотів України.
газета: №7 "Бучанські новини" від 15 лютого 2008р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.