..Козаки йдуть..

Останнім часом Бучею блукають чутки про створення на території міста музею козацької слави під відкритим небом.

Аби розвіяти їх або, навпаки, підтвердити, ми звернулися до депутата Бучанської міської ради, президента міжнародної академії козацтва Михайла Ямненка:
— У першу чергу, із задоволенням хочу повідомити, що сьогодні у Бучі активізовано козацький рух.
Півтора роки тому на сесії Бучанської міської ради було прийняте рішення про створення ландшафтного парку козацького побуту. Минулого року затверджено положення про раду українського козацтва у місті Буча. Наразі йде робота зі створення козацького полку для охорони громадського порядку згідно з Законом „Про охорону громадського порядку і кордонів України”. Зараз ця справа на етапі переговорів з Ірпінським відділом міліції. Ідеться про формування координаційної ради з охорони громадського порядку спільно з Бучанською радою українського козацтва. Упевнений, що це перспективний проект і в нього цікаве майбутнє, адже всі розуміють, що криміногенну ситуацію у місті треба поліпшувати.

Стосовно нашого проекту ландшафтного парку, то це дійсно унікальний проект не тільки для міста чи області, я б сказав, навіть, для України в цілому. Згадане рішення, підтримане міськими депутатами півтора роки тому, передане до міського відділу культури та спорту для подальшого втілення у життя. На жаль, бюрократична тяганина з документальним оформленням затягує процес, проте всі папери вже у кадастровому бюро (мова йде про оформлення земельної ділянки, виділеної під парк) і ми сподіваємося, що невдовзі ми зможемо приступити до практичних дій.

На території парку буде створено музей козацької слави, упорядковані алеї героїв України — гетьманів, отаманів, козаків, які проживали й сьогодні проживають у нашому регіоні, окремо алея вшанування наших меценатів. Окрім військової тематики, будуть і експозиції, присвячені історії побуту нашого народу та його духовності. До речі, спеціально буде зведена козацька церква, прототипом якої є церква XVIII ст., що збереглася до наших днів на Волині. Деякі релікти з цієї церкви подарують у наший музей. Розповідаючи про релікти можу також додати, що в нас будуть представлені справжні козацькі мортири, рушниці, шаблі та інша зброя, яку передадуть із Запоріжжя. Деякі експонати часів Богдана Хмельницького будуть передані нам козацькими організаціями Америки.

Думаю, в остаточному варіанті і жителі міста, і гості, і туристи матимуть дійсно унікальну можливість доторкнутися до славного минулого українського козацтва, історії, культури та побуту нашого народу.

До всього вищесказаного хочу додати, що такий проект, окрім естетичного задоволення, безперечно, зробить свій внесок у патріотичне й духовне виховання молоді.
газета: №5 "Бучанські новини" від 1 лютого 2008р.
Віктор Артемчук
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.