» » » „Наркотики — проблема сьогодення”

„Наркотики — проблема сьогодення”

На сьогодні наркоманія в Україні набуває усе більших масштабів, стає серйозною загрозою для всього суспільства в цілому. В останні роки в Ірпінському регіоні різко збільшилася кількість злочинів, пов’язаних з незаконним виробництвом, виготовленням, зберіганням, перевезенням, пересиланням чи збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст.ст. 307, 309 Кримінального кодексу України).

Порівняно з 2006 роком наркоманія набуває все більших обертів. Якщо в 2006 зареєстровано 105 фактів незаконного зберігання наркотичних засобів, то в 2007 — 112. Викликає занепокоєння збільшення кількості злочинів, пов’язаних з реалізацією наркотичних засобів: у 2006 році зареєстровано 9 фактів незаконного збуту наркотичних засобів, а в 2007 — уже 14!

На обліку лікаря-нарколога відділення наркологічного диспансеру Ірпінської міської лікарні перебуває 114 осіб, які причетні до незаконного вживання наркотичних засобів. З них 50 уживають наркотики періодично, а діагноз інших хворих — наркоманія. На жаль, цифри далекі від реального стану цього явища в Ірпінському регіоні.

Протиправні дії, пов’язані зі збутом наркотичних засобів і речовин, є злочинами підвищеної небезпеки. Однак, для злочинців продаж наркотиків — джерело високих, хоч і нелегальних, доходів. За такі незаконні дії передбачена кримінальна відповідальність — від п’яти до десяти, а в деяких випадках і до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Так, у вересні 2007 року житель Ірпеня К., раніше судимий за незаконне зберігання наркотиків, незаконно придбав у селищі Гостомель макову соломку, виготовив за місцем свого проживання наркотичний засіб — ацетиленовий опій та збув його своєму знайомому за 50 грн. Цей факт виявлено працівниками міліції. Вироком Ірпінського міського суду гр. К. засуджено до 5 років 5 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Не вдалося збагатитися від продажу наркотиків і жителю м. Буча гр. В., який протягом 2007 року неодноразово збував ацетиленовий опій мешканцям Приірпіння. Вироком Ірпінського міського суду гр. В. засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак, не дивлячись на те, що за незаконне зберігання, виготовлення та збут наркотиків особи притягуються до кримінальної відповідальності, наркоділків це не зупиняє і вони знову продовжують свою злочинну діяльність.

Хочу зазначити, що згідно з чинним законодавством, особа, яка добровільно здала наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги і вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх незаконним обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне їх виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання.

Ефективність боротьби з таким негативним явищем, як наркоманія насамперед залежить від спільних зусиль правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування і кожного жителя Ірпінського регіону.

Юрій Ільєнко,
помічник прокурора міста Ірпінь
газета: №5 "Бучанські новини" від 1 лютого 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.