Лід на ставку — не забава!

Сумна статистика констатує, що з року у рік на льоду гинуть дорослі й діти. Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути дуже обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватися правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе й оточуючих.

Безпечним уважається (при температурі повітря нижче 0°С):
— для одного пішохода лід синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки не менше, ніж 5-7 см;
— для групи людей (масові переправи пішки) завтовшки не менше, ніж 15 см;
— міцний прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком товщиною 12 см.;
— при масовому катанні на ковзанах — 25 см.

У жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Це слід робити палицею. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на кригу забороняється. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі у кригу кущі, трава тощо). Не дозволяється виходити на лід у нічний час. Під час групового переходу по льоду необхідно рухатися на відстані 5-6 метрів один від одного й уважно стежити за тим, хто йде по-переду.
Для любителів риболовлі на скреслій кригою воді, слід пам’ятати, що під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати й бігати по льоду, скупчуватися у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м. Варто наголосити на тому, що рибалки, виходячи на лід, не мають при собі навіть елементарних засобів порятунку, не кажучи вже про рятувальні жилети або більш сучасне обладнання.

Дітям потрібно назавжди запам’ятати, що самостійно без нагляду дорослих їм на льоду взагалі нема чого робити. Тоді не трапиться жодних надзвичайних ситуацій, які можуть мати й трагічну кульмінацію.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій Бучанської міської ради звертається до жителів міста Буча. Будьте обережні! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності! Не виходьте на зимові водойми! У результаті цьогорічних погодних умов лід зараз дуже нестійкий! Бережіть своє здоров’я і життя!

Сергій Коваленко,
начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій
газета: №5 "Бучанські новини" від 1 лютого 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.