» » » Як ошукують довірливих бучанців?

Як ошукують довірливих бучанців?

За останній місяць почастішали випадки шахрайства – досить резонансного та зухвалого. А все почалося з того, що до приймальні Бучанської міської ради стали телефонувати жителі й уточнювати чи правда те, що міський голова посилає своїх працівників для збору грошей на придбання по дешевій ціні продуктів харчування, аби таким чином допомогти соціально незахищеним категоріям. Почута інформація – шокувала. Адже подібного навіть у задумах бути не могло!

Поступово з’ясувалося, що в Бучі діє команда “кмітливих ділків”, які, представляючись то працівниками міської ради, то відділу соцзахисту або Червоного Хреста, заходять до помешкань людей з метою творити “добро” та допомагати усім і кожному. Задля “приманки” закидають довірливим громадянам байку про те, що для них будуть придбані якісні продукти харчування за невисокої ціни. Зараз потрібно здійснити закупівлю, тому й відбувається збір грошей. Але як тільки товар привезуть, то повернуть все до останньої копійки та ще й з піввагоном харчів у придачу! І, як доказ, підсовують під ніс господарів прайс із найменуванням продуктів (де ціни дійсно неприродньо низькі). І люди “повелися”, часто віддаючи шарлатанам свої останні заощадження. Наприклад, одна вчителька, жителька міста, повідомила, що в неї таким чином “забрали” 1800 грн. Ще одна людина сказала, що й сусідку її також ошукали, взявши 700 грн. Це далеко неповний перелік ошуканих.

Очевидці свідчать, що по квартирах ходив молодий чоловік, який показував їм відповідне рішення з підписом нібито міського голови (насправді такого рішення й близько не існує). Але слід зазначити, що люди, до яких приходили “тимурівці”, переважно літні, тому ніхто особливо той папірець і не роздивлявся. Така необачність призвела до прикрих наслідків. А чому довіряють? За словами постраждалих, їхня довіра пояснюється тим, що раніше їм дійсно приносили пайки від міськради, Червоного Хреста – от і, не розбираючись, повірили, вирішивши, що й цього разу для них ро добру справу.

Зауважимо, що подібні випадки шахрайства раніше вже траплялися, але з часом – усе притихло. Зараз, судячи з усього, нечисті на руку люди знову взялися за свою чорну роботу.

Наразі цією справою займаються бучанські правоохоронні органи. А жителів міста застерігаємо: будьте обережними та пильними й не приставайте на подібні пропозиції!
газета: №3 "Бучанські новини" від 18 січня 2008р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.