Чим жила Буча в 2007 році

У передноворічні свята ми традиційно підводимо підсумки – чого досягли, що зробили, чого не встигли… Кінець 2007 року – своєрідний рубіж і для міста, його жителів, адже дванадцять місяців були сповнені приємних подій, відкриттів, нововведень.
Що ж відбулося в житті міста за рік? Спробуємо пригадати лише факти..

1 січня 2007 року
- Буча офіційно набула статусу міста обласного значення.
У Новорічну ніч на Київській площі виступали зірки української естради гурт «Тартак», Наталія Могилевська, команда КВК «Дівчата з Житомира».

20 січня в Бучі відбулося відкриття нового ультрасучасного підприємства – Видавничого дому «АДЕФ».
- Відкриття Бучанського відділу освіти, створено службу в справах неповнолітніх, відділ у справах сім’ї та молоді, Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, відділ з приватизації державного житлового фонду, відділ житлово-комунального господарства при виконавчому комітеті Бучанської міськради, організаційно-розпорядче управління.
- Продовжується будівництво нового мікрорайону по вул. Нове Шосе (за стадіоном «Ювілейний»).

- Кінець лютого – відкрито підземний пішохідний перехід на трасі Київ-Ковель. Кошторис об’єкту склав понад 3,5 млн. гривень.
- Початок березня – Буча вдруге гостинно приймала учасників Всеукраїнського радіофестивалю «Прем’єра пісні», що транслювався на 105 країн світу. На святі були присутні: народний артист України Мар’ян Гаденко, народний артист України Василь Зінкевич, народний артист України Дмитро Гнатюк, заслужений діяч мистецтв України Віктор Шлапак, Віктор Шпортько та низка інших відомих діячів.

16 березня, в кінорозважальному комплексі «Акваріус» уперше відбувся конкурс «Міс Буча-2007». Переможцем стала Олена Стурчак, вихованка Бучанської школи-інтернат.

10, 11 та 25 березня в Бучі вперше проводився Київський обласний конкурс дитячої творчості в рамках фестивалю «Дебют». Переможцем свята стала учениця Бучанської школи мистецтв ім. Левка Ревуцького Анастасія Галака.
- Наприкінці квітня в Польщі (м. Бірум), пройшов чемпіонат Європи з контактного карате, в якому за збірну команду України виступили кращі спортсмени Бучанського клубу «Фенікс». Збірна команда України зайняла 1-ше місце.

5 травня відбулося традиційне змагання з велотуризму «Буча-тревел», яке проводив відділ освіти Бучанської міської ради та Центр позашкільної роботи.

15 травня, у Міжнародний День сім’ї, Бучею прокотилася акція «Біг заради Миру», який передавався від народу до народу, посланцям різних країн світу.

25 травня, на стадіоні «Ювілейний» відзначали День освіти в Бучі, який пройшов з особливим розмахом. Кращих із кращих дітей було нагороджено цінними подарунками в різних номінаціях. Загалом було відзначено 150 дітей і 38 педагогів.
Кожен навчальний заклад отримав комп’ютери, загальноосвітні школи міста – отримали по два тенісні столи та чимало подарунків.

25 травня відбулося урочисте відкриття довгоочікуваного, унікального для нашого регіону та області підприємства. ТОВ «Земля для людей», на чолі з директором Сергієм Фортуною, відкрили на бучанських теренах хлібокомбінат.

1 червня, одне з найбільших підприємств міста ЗАТ «Меліоратор» святкувало 70-річчя плідної праці. З цієї нагоди в кінорозважальному комплексі «Акваріус» відбулися урочистості. На святі були присутні гості: голова Держводгоспу України Василь Сташук, начальник обласного управління водних ресурсів Анатолій Семенченко, заступник начальника служби автомобільних доріг у Київській області Петро Задоя, депутат Верховної Ради Олександр Борзик, заступник губернатора Черкащини Віталій Олійник та інші. Два найкращих працівники підприємства, газоелектрозварювальник Віктор Брюхно та машиніст-екскаваторник Віктор Воловенко були нагороджені орденами «За заслуги ІІІ ступеня».

15-16 червня у рамках договору про співдружність та співпрацю, укладеного між польськими містами-побратимами, представники Бучі були запрошені на святкування Днів міста Тушина та Ярошина. До складу делегації входили депутати Бучанської міської ради, працівники виконавчого комітету та підприємці нашого міста.
- На початку серпня Бучу відвідав Голова Національної спілки журналістів України Ігор Любченко. Мета візиту – неофіційно-ділова. Він ознайомився зі станом ЗМІ в місті та поспілкувався з міським головою Анатолієм Федоруком.

З 11 по 13 вересня, в місті Іллічівськ, що на Одещині, проходив Всеукраїнський семінар з питань благоустрою населених пунктів. Буча посіла перше місце в номінації «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку» за підсумками роботи у 2006 році.

6-7 жовтня – Буча вперше відзначала День народження в статусі міста обласного значення.
У день Бучі відбулося урочисте відкриття нового адміністративного приміщення Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради. Подібного рівня приміщень у Київській області немає.

На святі були присутні гості: Міністр праці та соціального захисту населення Михайло Папієв, заступник керівника Апарату Верховної Ради України Володимир Яловий, заступник голови Київської облради Олександр Качний, речник посольства Російської Федерації в Україні Віктор Богач, бургомістр Тушина (Польща) Тадеуш Валас, заступник Київського міського голови Людмила Денисюк, голова Хмельницької облради

Іван Гладун, директор Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гарі Мартін та інші.
Було обрано Почесного громадянина Бучі. Ним стала Ніна Горбань, учителька ЗОШ №4.

Уперше проводився конкурс «Міні-місс Буча-2007», в якому перемогла Марія Бордонос, учениця ЗОШ №1.
Виступали зірки української естради – дует «Світязь», Ауріка Ротару, гурти «Океан Ельзи» та «Авіатор».

11 грудня, в Бучанській ЗОШ №4 уперше проходив міський конкурс «Учитель року – 2008». Найкращими педагогами стали Надія Макаренко (серед учителів початкових класів) та Ніна Полякова – викладач фізкультури (серед учителів старшої ланки).

19 грудня, у День Святого Миколая Бучу відвідала голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко. Разом із міським головою Анатолієм Федоруком вони вручили сюрпризи-подарунки для 19 бучанських родин у вигляді побутової техніки, а одна багатодітна сім’я – святкуватиме Новий рік у новій квартирі.
газета: №51 "Бучанські новини" від 28 грудня 2007р.
Людмила Гладська
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.