» » » Бучанці вшанували пам’ять ліквідаторів-чорнобильців

Бучанці вшанували пам’ять ліквідаторів-чорнобильців

Трагічні події 1986 року й досі нагадують про себе невгамовним болем у серцях сотень тисяч родин, які втратили своїх дітей, батьків, чоловіків внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. 550 співробітників пожежної охорони, серед яких були і жителі Приірпіння, брали участь у ліквідації цього лиха, взявши перший смертельний удар на себе. Чорнобиль жорстоко зламав долі багатьох українців. Він і досі нагадує про себе забрудненим довкіллям і, що найголовніше, втраченим здоров’ям нації.

14 грудня в Бучі, біля монумента Мирному атому, відбувся мітинг з нагоди Дня вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Покласти квіти та віддати шану рятівникам прийшли представники Бучанської міської ради, члени виконавчого комітету, депутати, самі ліквідатори та громадськість міста.

Пом’янув спочилих словами молитви настоятель церкви Усіх Святих Землі Української отець Андрій.

Цього дня заступник Бучанського міського голови Віктор Фальковський вручив ліквідаторам Почесні грамоти. Від Київської обласної держадміністрації – Євгену Гаргону, Миколі Єленчику та Подяки від Бучанської міської ради – Василю Чекану, Станіславу Яченку, Олександру Лисенку, Сергію Савченку, Петру Бабюку й посмертно – Василю Забарилу, нашому земляку. Нагороду прийняла мама померлого чоловіка – Марія Забарило.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте ... Адже не можливо викинути із свідомості таку трагедію та загиблих у ній людей. Вона залишиться в нашій пам’яті навіки..


Віктор Фальковський,
заступник Бучанського міського голови
:
- Сьогодні ми зібралися на цьому місці, щоб вшанувати пам’ять ліквідаторів на ЧАЕС – людей, які зберегли нашу землю, віддали найдорожче – своє життя й здоров’я. Відзначаючи такі події, ми ще раз хочемо підкреслити те, що людство в боргу перед ними. Вони дійсно вчинили героїчно. То ж, дозвольте привітати тих ліквідаторів, які сьогодні з нами, й побажати їм миру, здоров’я, злагоди. А тим, хто віддав своє життя – вічна пам’ять та шана!Ганна Назаренко,
начальник Управління праці, соціального захисту, та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
:
- Слово Чорнобиль для нас, нащадків, є спомином і сумом. Це – пам’ятник нашої, в якійсь мірі, безвідповідальності, коли людина, надіючись на себе, не приборкавши таку величезну природну силу, вступає з нею у двобій. І тому, хочеться, перш за все, подякувати ліквідаторам за мужність, патріотизм, втрачене здоров’я, яке залишили на ЧАЕС, рятуючи нас.
Ми бажаємо вам, щоб ви на кожному кроці свого життя відчували соціальний захист нашої держави та вдячність прийдешніх поколінь!Петро Бабюк,
учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
:
- Чорнобиль – це дуже велика трагедія в житті кожного з нас. І ми повинні виносити з неї уроки. Не дай Боже, щоб подібне лихо коли-небудь мало продовження. Ми не повинні про нього забувати, як ніколи не забудемо загиблих товаришів. Але слід рухатися далі, працювати над помилками та більше ніколи не допускати подібного.
газета: №50 "Бучанські новини" від 21 грудня 2007р.
Людмила Гладська
  2
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.