» » » Віра Ульянченко: "Святкування Різдва – наша сімейна традиція"

Віра Ульянченко: "Святкування Різдва – наша сімейна традиція"

Перебуваючи в Бучі, Віра Іванівна Ульянченко провела невеличку прес-конференцію для представників газет та Українського радіо. На прес-конференції побував і кореспондент газети «Бучанські новини».

- Віро Іванівно, що для вас значить свято Миколая?
- День Святого Миколая – це початок Різдвяних свят. Останнім часом традиція українського народу починати святкувати зимові свята саме з цього дня відновлюється, що є, безперечно, приємним фактом. І дорослі, і малеча з нетерпінням чекають на прихід Святого Миколая.
Ми ж, керівники Київської обласної адміністрації, у свою чергу, намагаємося в цей день не забути про тих, кому наша допомога просто необхідна. Це дітки з багатодітних сімей, діти, які знаходяться під опікою, діти з прийомних сімей та діти, що виховуються в школах-інтернатах. Протягом останнього тижня автобуси зі спеціальними подарунками для цих дітей та їхніх родин подорожують містами та селищами Київщини. Крім того, в усіх освітніх закладах області проводяться теж святкові заходи. Це не лише вручення подарунків, а, наприклад, вистави та театралізовані постановки, присвячені українським традиціям святкування Різдвяних свят.
Над організацією та втіленням таких заходів наразі працюють усі художні колективи, всі, хто працює в гуманітарній сфері. Мета – українці змалечку повинні знати традиції своїх пращурів. Вони мають знати та розуміти важливість збереження самобутньої культури свого народу. Школи будуть відкриті протягом усіх Різдвяних свят. Приміщення будуть по-святковому вбрані, працюватимуть вчителі та вихователі, там постійно відбуватимуться певні святкові дійства. Хочу зазначити, що мова йде, здебільшого, про міста області, де люди дбайливіше ставляться до спадку своїх пращурів.

- Останнім часом демографічна ситуація на Київщині значно поліпшилася.
У зв`язку з цим, питання: яким чином обласна адміністрація співпрацює з місцевим самоврядуванням, аби показники були ще кращими?

- По-перше, хочу зразу сказати, що така співпраця ведеться постійно. Багатодітні родини знаходяться під пильною увагою відповідних служб. Вони постійно спілкуються з такими сім`ями, знають їхні проблеми. Кожного місяця ці люди отримують допомогу. Це й фінансова підтримка, й допомога у вигляді необхідних речей, забезпечуємо автомобілями, побутовою технікою тощо. Повірте, не тільки до свят ми надаємо допомогу тим, хто її потребує. Для прикладу, в Бучі вже був прецедент, коли в місцевій сім`ї народилася трійня - й вони отримали від держави квартиру. Як ми побачили, ще одна багатодітна родина сьогодні теж отримала квартиру. Проте, розповідаючи про позитивне, я не можу сказати, що немає проблем. Якщо брати взагалі всю область, на квартирному обліку в нас стоять 440 багатодітних родин. При цьому діти виростають, і ті, хто має житло, вже потребують розширення житлової площі. З`являються нові багатодітні родини. Є такі, які потребують особливої уваги, де виховуються вісім і більше діток.

- На останок особисте питання. Незабаром святкуватимемо Різдво. Розкажіть про новорічно-різдвяні події та подарунки у вашому житті, що запам`яталися найбільше. І, якщо ваша ласка, рецепт куті.
- Взагалі, я готую багато й смачно, проте кутю довіряю готувати своїй сестрі. Вже не один рік дуже смачна кутя, приготовлена її руками, стоїть на столах родини моєї та родини нашого брата. Повірте, смачнішої куті я не їла ніколи. Щодо подарунків, то найбільш пам`ятний подарунок мені зробили, коли я навчалася в школі, у сьомому класі. Я, учениця сільської школи, була нагороджена путівкою в піонерський табір „Артек”. Повірте – це була така подія в моєму житті... Інші подарунки теж запам`ятовуються, але та нагорода запам`яталася і залишила приємні спогади назавжди. Про свята, що наближаються, я пригадую, що наша родина, незважаючи на комуністичний режим, завжди святкувала Різдво. Сімейна багаторічна традиція святкувати два великих православних свята – Пасхи та Різдва Христового - продовжується і сьогодні. Ми святкуємо ці свята завжди у батьківському домі, принаймі намагаємося обов`язково відвідати батьків.
Мама, як завжди, готує традиційні національні блюда, пече пиріжки, завжди до Різдва вигодовується свиня. Холодець, домашні ковбаси, кров`янка та гречаники... Наряджається ялинка, прикрашається оселя та подвір`я... Колядки, “походи” по гостях... Тобто, все робимо, як звичайні люди..


Інформація «БН»
газета: №50 "Бучанські новини" від 21 грудня 2007р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.