» » » З нового року в місті відкриють центр соціальних служб

З нового року в місті відкриють центр соціальних служб

У грудні цього року, на сесії Бучанської міської ради, депутати мають розглядати питання про створення Бучанського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – затвердити положення про нього та штатний розпис.
У разі позитивного рішення – в січні 2008 року Центр розпочне свою діяльність. Яку роль він виконуватиме та які послуги зможуть отримувати бучанці розповідає начальник відділу у справах сім`ї та молоді Ніна Калініна.

З нового року в місті відкриють центр соціальних служб- У чому полягатиме робота Центру? Які функції він на себе бере?
- Бучанський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який незабаром планується створити, буде надавати соціальну допомогу людям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Перш за все, це психологічна, медична, інформаційна, юридична та економічна допомога. При цьому строго дотримуватиметься захист прав громадян, а високий професійний рівень спеціалістів – забезпечить доступність та конфіденційність послуг. Передбачаємо залучити до роботи й громадські організації. Буде розвиватися волонтерський рух.

- Яку допомогу зможе отримати молодь та діти?
- Потрібно звернути увагу на їхні потреби, проблеми в середовищі й уже згідно цього вживати якихось заходів. Наприклад, діяльність Центру буде спрямована на запобігання вчиненню правопорушень, профілактику соціально-небезпечних хвороб серед дітей та молоді, зокрема груп ризику. Пропагуватиметься, і це сьогодні дуже актуально, здоровий спосіб життя. Також буде розроблена низка заходів щодо соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сувора реальність вимагає нових підходів, тому значні ресурси (перш за все психологічні) затрачатимуться на запобігання відмови від новонароджених дітей.

- За чий кошт заклад буде утримуватися? Які кошти потрібні для його функціонування?
- Центр фінансуватиметься за рахунок місцевого бюджету. Зараз складно сказати, які суми будуть виділені на його утримання, адже все залежить від пунктів програми, що буде затверджена. Також можуть залучатися кошти фондів із якими відділи будуть співпрацювати.
Крім того, чимало питань, які будуть вирішувати спеціалісти, не потребуватимуть додаткового фінансування – психологічна, юридична допомога, скерування людини до тих чи інших структур тощо. Адже коли сім`я потрапляє в складні життєві обставини, це ще не означає, що в неї немає грошей. Можливо, їх просто неправильно використовують. Наприклад, у багатодітній родині не оформлена допомога по малозабезпеченості тощо.
Значить є десь прогалини в інформаційному просторі, над якими треба працювати. І в цьому випадку завдання Центру – пояснити права родини.

- Це буде монолітна структура, чи передбачається взаємодія з іншими службами?
- Центр повинен працювати з різними структурами – взаємодіяти з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, а також фізичними особами. В залежності від поставлених завдань. Це дасть змогу досягти кращих результатів.
Є варіант, що навіть із сім`ями можуть укладати певний договір, бо вони також мають виконувати обов`язки. Це закріплено на рівні державних і міжнародних стандартів.

- Скільки працівників будуть обслуговувати жителів міста?
- На початковому етапі працюватиме два спеціалісти. Звичайно, враховуючи той об`єм роботи, який потрібно буде їм виконувати, ми розуміємо, що штат замалий. Але швидше за все в подальшому він розшириться. Також ще не вирішено питання з місцем розташування Центру. Один із варіантів, що наразі розглядається, - це приміщення, де знаходиться Управління праці й соцзахисту.

- Передбачено, що Центр зможе утворювати спеціалізовані формування. Що це означає?
- Зокрема – це служби соціальної підтримки сімей, раннього втручання, роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків, спеціалізована служба супроводу молоді, яка повернулася з місць позбавлення волі та перебуває у місцях позбавлення волі, центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, інформаційно-ресурсний центр, дитячий будинок сімейного типу, спеціалізована соціальна служба сімейних форм опіки, служба “Телефон довіри” та інше. Тобто, ми хочемо забезпечити жителів повним спектром якісних послуг.

- Чи треба буде ці послуги оплачувати?
- Соціальні послуги, які передбачає надавати Центр, є державними і здійснюються на безоплатній основі.
газета: №49 "Бучанські новини" від 14 грудня 2007р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар