» » » "Дорогоцінний" метал ..здобувають у ліфтах

"Дорогоцінний" метал ..здобувають у ліфтах

Золото, срібло, платина та ще деякі сплави називаються дорогоцінними металами. Так вже сталося, що сьогодні прості технічні кольорові метали в нашій державі теж дорогоцінні, й більш актуальні, ніж вищезгадані. Причина проста – безліч прийомних пунктів брухту кольорових металів та простий доступ до джерел наживи. Адже кольорові метали широко використовуються в усіх сферах промисловості, а також в побуті. Вкрасти, здати, отримати кілька копійок й випити майже дармових 100 грамів, легше, ніж працювати й заробляти. При цьому дійсно копійок, бо вартість брухту в кілька десятків разів нижча порівняно з вартістю викраденого виробу. Отож злодій отримує від своїх злочинів декілька гривень, а збитки від таких діянь можуть досягати десятків тисяч гривень.

Яскравим прикладом стали злодійські напади на ліфтові машинні відділення в кількох будинках Бучі. Прокоментувати ситуацію ми запросили заступника начальника Бучанського КЖЕП, Ігора Свинарчука:
- Надзвичайна ситуація мала місце 22-23 листопада. Перший сигнал надійшов до ліфтової служби з будинку №34, по вулиці Островського. Ліфт багатоповерхівки зупинився між поверхами і люди опинилися в пастці. Після обстеження місця аварії, виявилося, що здійснено злодійський напад на машинне відділення, де знаходиться ліфтове обладнання. Замки на дверях зламано та пошкоджено вузли електро-деталей управління ліфтів. Вирвані котушки управління та контактори, що включають переміщення ліфту вверх-вниз.

Мета злодіїв зрозуміла – до складу викраденого обладнання входить певна кількість кольорових металів. Після подальшого обстеження аналогічні випадки були виявлені ще в деяких будинках – вул. Енергетиків, 19а та вул. Комсомольська, 17. Отже, на Островського виведені з ладу ліфти всіх трьох під`їздів, на Енергетиків - два, і один на Комсомольській.

Таким чином, викрадено шість котушок, ціна кожної – 600 грн., та виведено з ладу або вкрадено більше двадцяти контакторів, ціна кожного – 560 грн. В сумі ціна питання – 13800 грн. Це якщо не враховувати зіпсовані двері, замки та виконання ремонтних робіт.

Дуже добре, що пошкоджене обладнання не могло призвести до людських жертв.
Протягом року подібних випадків на території Бучі не було, хоча інформація від Ірпінських служб про злочини такого характеру вже надходила. Наразі, справа розслідується міліцією.
газета: №47 "Бучанські новини" від 30 листопада 2007р.
Віктор Артемчук
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.