» » » Туберкульозників поселять у Гостомелі

Туберкульозників поселять у Гостомелі

Туберкульозних хворих з відкритою формою все ж таки вирішили виселити за межі Києва.

Профільна комісія Київради пропонує всі міські стаціонари відправити до Гостомеля. Але для цього необхідно або збільшити фінансування з держбюджету, або залучати інвесторів. На думку голови комісії Ольги Богомолець-Шереметьєвої, сподіватися, що в столиці найближчим часом з'являться вільні гроші для туберкульозників, не доводиться - гроші потрібні відразу на все, тому питання поки що залишається відкритим, У Гостомельській протитуберкульозній лікарні №2 підтримують столичних чиновників. Адже зросте фінансування.

Вони вважають, шо здорові люди не повинні бути в небезпеці, адже щорічно один хворий з відкритою формою туберкульозу може заразити 20 здорових людей, а якщо перебуває у натовпі, то й більше. Але, за словами замголовного лікаря гостомельської лікарні Григорія Целюка, лікарня не готова до переселенців - приміщення потрібно ремонтувати та розширювати.

Диспансер розрахований на 400 місць і заповнений на 90%. Тому перш ніж переселяти „киян-туберкульозників”, необхідно побудувати ще один корпус та збільшити в два рази кількість місць для хворих. Заступник головного лікаря вважає, що територія для будівництва є.

Щоправда, якщо на момент переселення не придумають, як втримати заразних пацієнтів на місці, сенсу в їхньому вигнанні нема — тубдиспансер не в'язниця, хворі запросто можуть покинути його стіни і повернутися до столиці, до неї з Гостомеля рукою подати. Щоб убезпечити киян (а як же бути жителям Гостомеля та міст, які розташовані поряд?), потрібно прийняти закон на рівні держави про примусове лікування хворих з активною фазою, вважає Григорій Целюк.

Олена Афанасієнко


Р.S. Цікаво, що з цього приводу думає Ірпіський ввіділ охорони здоров'я?
газета: №46 "Бучанські новини" від 23 листопада 2007р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.