» » » У місті відкрився відділ ЖКГ

У місті відкрився відділ ЖКГ

Нещодавно при виконавчому комітеті Бучанської міської ради відкрився відділ житлово-комунального господарства. Галузь, яка потребує вирішення багатьох нагальних питань, є головним болем не лише в нашому місті, але й загалом в Україні.

Начальник відділу Юрій Борисович Бєсєдніков має своє бачення роботи в цьому напрямку. Про діяльність відділу та завдання, які стоять перед ним, Юрій Бєсєдніков розповідає читачам «БН».

- Які переваги дасть відкриття цього відділу?
- Місто стрімко розвивається, а спектр завдань, що наразі стоять перед комунальними службами, – дуже широкий. Виникла необхідність в новому підрозділі, який би також займався цими питаннями. Тому на сесії міської ради було прийнято рішення про створення відділу житлово-комунального господарства при Бучанському виконавчому комітеті.
Доцільність такого рішення практично обґрунтована, адже ми матимемо правове поле для покращення ЖКГ – механізму, який об’єднує в собі всі напрямки життєдіяльності міста: освітлення вулиць, ремонт доріг, постачання води, опалення будинків, озеленення тощо. А це, як самі розумієте, великий комплекс робіт.

- У якому стані нині перебуває житлово-комунальне господарство в місті та чи складно працювати з «успадкованою» базою?
- Більшість систем комунікацій, які в нас є, дуже зношені та потребують заміни. І якщо подивитися на план перспективного розвитку Бучі, то майже всі вулиці, будинки, які зводилися в повоєнний період, потребують значного капіталовкладення в модернізацію інженерії. Проте, поступово все задумане обов’язково реалізується. Адже чимало робіт в цьому напрямку розпочато та успішно втілюються.

- В чому ж відмінність між структурою, якою Ви опікуєтесь, та Бучанським ЖКГ?
- Відділ житлово-комунального господарства є відділом міськвиконкому, а Бучанське ЖКГ – це комунальне підприємство. Тобто, наш відділ планує роботу на перспективу, контролює її, добивається виділення коштів, а комунальні підприємства вже експлуатують те, що є. В основному, напрямки нашої діяльності співпадають, але функції дещо різняться. Крім цього, раніше певні обов’язки та завдання, що входять до житлово-комунального комплексу, були розпорошені по різних відділах. Нині ж вони сконцентруються в одному місці. А це, звичайно, дасть значно кращі результати.

- Які завдання плануєте реалізувати найближчим часом?
- Зараз працюємо над створенням планів та поданням пропозицій як на місцевому рівні, так і на вищих – в область, міністерство, щоб «вибити» кошти та освоїти їх під конкретні програми у 2008 році.

Щодо пропозицій, то одна з них, наприклад, - виділення коштів для освітлення вулиць. Сьогодні є перспективні розробки – це світлодіодні мережі освітлення, тобто, енергозберігаючі лампочки (їхні витрати енергії у 100 разів менші, від звичайних, а строк служби – тривалий. Така лампочка 10-15 років не потребуватиме заміни).

Також розробленні нові технології по ремонту доріг, їх покриття. Вже є нові матеріали, які можна експлуатувати, без проведення ремонту, по 10 років.

Так що роботи вистачає. Можу сказати, що в своїх рішеннях будемо керуватися новими тенденціями та практичним підходом до справи.
газета: №45 "Бучанські новини" від 16 листопада 2007р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.