» » » Інтерв’ю з міністром Михайло Папієв..

Інтерв’ю з міністром Михайло Папієв..

Інтерв’ю з міністром Михайло Папієв: “Таких приміщень у Київській області більше немає...”

— Чи багато в Україні подібних соціальних закладів, який сьогодні відкрили в нашому місті?
— Було б неправильно сказати, що їх мало, враховуючи кількість територіальних одиниць. Рахуйте, такого рівня в Україні - 764 територіальні одиниці. Але питома вага надсучасних приміщень - бажає кращого. Таких приміщень у Київській області, якщо взяти міста, більше немає. Без перебільшення, це найкраще, найсучасніше. І якщо взяти ще й „начинку” - оргтехніку, найсучасніші комп’ютери, навіть меблі, то видається приємним те, в яких прекрасних умовах будуть працювати люди. І що ще важливо: приміщення розміщені так, аби уникнути черг. Бо найбільше дратує відвідувачів саме очікування прийому в якихось тісних коридорчиках, де немає чим дихати.

Тут зроблено все так, аби людина не стояла в черзі. Щоб вона отримувала задоволення від того, що держава за неї піклується, що створила належні умови, аби надавати соціальну допомогу. За таким принципом мають розвиватися всі управляння праці й соціального захисту. Найближчим часом тут, у Бучі, буде проведено семінар начальників районних та міських управлінь, де якраз і буде показана оця технологія – за так званою однією заявою. Ми зараз її впроваджуємо, аби люди не бігали по різних інстанціях та чиновниках і доводили те, що вони мають на щось право, а щоб це робилося за однією заявою. Цьому покликані сприяти оці наші інформаційні мережі та єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, щоб можна було всі питання оперативно вирішувати й збирати необхідну інформацію для призначення того чи іншого виду соціальної допомоги, використовуючи сучасні інформаційні технології. Тому ми і приділили особливу увагу, аби на кожному робочому місці був сучасний комп’ютер, щоб був потужний сервер, під’єднаний до всеукраїнської мережі, а вся інша офісна оргтехніка дозволила робити і виконувати роботу оперативно та в терміни, визначені нормативними документами.

— Ви багато їздите Україною... Як виглядає Буча в поріняні з іншими містами?
— У Бучі особливий статус. Не так багато міст в Україні можуть похвалитися тим, що вони знаходяться в декількох кілометрах від столиці. Це місто – супутник столиці. І достойний супутник, гідний Києва. Я від кабінету міністрів закріплений за Київською областю, як куратор, і тому можу сказати, що мене вражають темпи економічного зростання, і саме спектр точок економічного прориву. У Бучі зараз активно зростає рівень промислового виробництва. Одночасно Буча є легенями міста Києва. Як рекреаційна зона, вона має дуже важливе значення. Тут ще здавна була побудована інфраструктура саме для оздоровлення громадян і зараз вона теж отримує свій розвиток.
Інтерв’ю з міністром Михайло Папієв..

— Звичайно, близькість до столиці, як ви сказали, дає свої переваги розвою населеного пункту, але, як нам відомо, не всі міста чи селища користуються цим, скажемо так, бонусом. Як на мене, то багато чого залежить від керівництва того чи іншого населеного пункту. Чи не так?
— Безперечно. Без цього неможливо, бо людський фактор, особливо роль особистості в історії, має значення, тож який хазяїн мер Бучі я особисто дуже добре знаю. Я задоволений тим, що Анатолій Петрович є сучасним мером. Він у першу чергу створює всі умови для розвитку соціальної інфраструктури. Бо соціальний спокій у місті – це найголовніше. І він все робить, щоб для бучанців були створені всі умови гідної праці, а для незахищених верств населення та інвалідів була можливість отримати гідну соціальну допомогу. До речі, тут планується й функціонування центру соціальної та медичної реабілітації інвалідів. Якщо це малозабезпечена сім’я - вона теж має отримувати соціальну допомогу. Адже, і сьогодні в Україні складна демографічна ситуація...

— ...але у нас дуже багато, як ви бачили на вулицях, надзвичайно багато молодих мам з візочками..
— Це дуже приємно. А саме тому, щоб їх було ще більше, зараз ми спланували комплексну програму, вона починає діяти з 2008 року, яка передбачає не тільки збільшення допомоги при народженні першої чи другої дитини, а й вирішення інших побутових проблем: забезпечення житлом молодих сімей, бо це одна з найголовніших проблем, створення першого робочого місця – з наступного року ми передбачили в державному бюджеті субвенцію на фінансування саме створення першого робочого місця.
Тобто, потрібно підходити фахово та комплексно до вирішення всіх цих проблем. Тоді Україна може впевнено сказати, що вона рухається в напрямку Європи. У Європу нас приведе не політична балаканина, а встановлення в Україні європейських соціальних стандартів. І в оплаті праці, і в наданні соціальної допомоги, інших речах, які зможуть ввести Україну органічно в перелік країн цивілізованого європейського розвитку.
газета: №40 "Бучанські новини" від 12 жовтня 2007р.
Сергій Куліда
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
DeVOuR

OFFline

  • DeVOuR (108)
  • Місцевий
  • 12 жовтня 2007 20:35
так и не понял, че в Буче открыли.. хоть бы минимальный коментарий перед интервью..

-||DeViL WaS An AnGeL ToO..||-
-||WoRlD iS a GhEtTo||-

0