» » » Реєстрація народження дитини — правовий акт, що засвідчує її походження

Реєстрація народження дитини — правовий акт, що засвідчує її походження

Реєстрація народження дитини — правовий акт, що засвідчує її походженняЗакон забезпечує людині можливість реалізації природніх прав на шлюб, на сім’ю, материнство та батьківство. Він захищає новонароджену дитину, створюючи для неї передумови щасливого життя в сімейному оточенні, в атмосфері любові та розуміння, сприяє виконанню сім’єю різноманітних соціальних функцій, головною серед яких є народження й виховання дитини.

Сім’я є найкращим осередком для благополуччя дітей. Норми чинного законодавства покликані забезпечити це, сприяючи зміцненню почуття взаємних обов’язків між подружжям, батьками та дітьми, утвердженню внутрішньої необхідності бути потрібним один одному. Новий Сімейний Кодекс України посилює охорону прав дитини, встановивши, зокрема, нові підходи до підстав визнання батьківства.

При народженні нової людини вкрай важливим моментом є визнання її походження від батька та матері, яке здійснюється одночасно з реєстрацією народження дитини.

Права та обов’язки батька, матері й дитини грунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану.

Загальними підставами виникнення прав та обов’язків матері, батька та дитини є, по-перше, походження дитини, тобто, наявність кровного споріднення між нею та матір’ю, батьком, а по-друге,– реєстрація цього походження у порядку, встановленому законом.
Визначення походження дитини проводиться в момент реєстрації її народження, яка має бути здійснена не пізніше одного місяця від дня народження дитини.

У разі смерті батьків, або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини, реєстрація народження проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженного представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина, або в якому на цей час вона перебуває.
Реєстрація народження дитини провадиться державним органом реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові засвідчується свідотством про народження.
Визначення походження дитини залежить від наявності чи відсутності шлюбу між її батьками.
У певних випадках особа може бути зареєстрована матір’ю, батьком дитини навіть тоді, коли вона від неї не походить.

Правовий зв’язок між дитиною та матір’ю і батьком виникає на підставі відповідного актового запису про народження та підтверджується свідоцтвом про народження незалежно від наявності шлюбу між батьками. Тому кожна дитина, при реєстрації народження якої визначаються мати та батько, має щодо них рівні права та рівні обов’язки.
За вісім місяців цього року в Ірпінському регіоні зареєстровано 720 малюків (2006 рік – 442), серед яких у Бучі – 197 дітей.

Валентина Лялюшко,
Начальник відділу РАЦС Ірпінського
міського управління юстиції Київської
області


детальніше читайте в газеті №38 "Бучанські новини" від 28 вересня 2007р.
газета: №38 "Бучанські новини" від 28 вересня 2007р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.