» » » Фестиваль : "Переяслав — Княжий Град"

Фестиваль : "Переяслав — Княжий Град"

“Переяслав — Княжий Град”

Минулої суботи, 15 вересня, древнє і славне місто Переяслав-Хмельницький Київської області відзначало своє 1100-річчя від першої літописної згадки про Переяслав. У рамках відзначення ювілею, у Переяславі проходив Фестиваль громад Київщини «Переяслав – княжий град».

Фестиваль засновано 8 липня 2005 року з метою налагодження дружніх стосунків між громадами Київської області, збереження та розвитку культурних традицій малих міст Київщини. Учасники фестивалю – делегації та художні колективи міст Київської області.

Головною складовою Фестивалю є участь у конкурсній концертній програмі. Місто-переможець у цій програмі стає господарем Фестивалю наступного року. Місто-господар визначає тему Фестивалю, готує сценарій, вирішує всі організаційні питання по проведенню Фестивалю, а також приймає рішення про кількісний склад делегацій та тривалість програми.

Взяти участь у фестивалі запросили і творчі колективи Бучанського міського відділу культури та спорту на чолі з керівником відділу. На нараді відділу культури було вирішено направити для участі на фестиваль жіночий вокальний ансамбль української сучасної пісні «Лілея» у складі: директора Будинку культури Олени Гордейчук, керівника гуртка ЦБК Лідії Бабенко, завідувачки ДНЗ «Горобинка» Тетяни Годун, медичного працівника Валентини Димури, вчителя музики ЗОШ № 4 Надії Новікової, вчителя української мови та літератури Української гімназії Валентини Добрянської на чолі з художнім керівником ансамблю – Юрієм Давиденко, які гідно представили у святковій програмі наше місто. Разом із ансамблем виступала маленька бучаночка – Маринка Онищенко з піснею «Ми разом». Маринці всього 6 років, але вона вже лауреат Міжнародного конкурсу «Понтійська арена – 2007» у м. Севастополі. На фестивалі в Переяславі Марина була наймолодшою співачкою й отримала найбільші та найщиріші оплески глядачів.

Під час святкової ходи учасників Фестивалю, команду Бучі жителі Переяслава привітали гучними оплесками, коли побачили красиву емблему із зображенням герба й прапора нашого міста, яку зробила методист ЦБК Алла Кравченко.


Увесь творчий колектив Центрального міського будинку культури доклав немало зусиль, аби концертна програма була яскравою.
Ведуча концертних програм ансамблю «Лілея» Олена Гордейчук щиро й сердечно привітала жителів Переяслава з ювілеєм гарними віршами, які написала учасниця ансамблю – Валентина Добрянська:
Дозвольте ж привітати вас зі святом.
Хай пісня лине.
Грай, музико, грай!
Цвіте земля, талантами багата,
Бо Переяслав – це козацький край!


А дівчата з ансамблю подарували древньому місту веселі українські пісні.
Переможцем Фестивалю став творчий колектив м. Бориспіль. А наш ансамбль було відзначено як один з найперспективніших і талановитих творчих колективів!

Лідія Симончук,
керівник відділу культури та спорту
газета: №37 "Бучанські новини" від 21 вересня 2007р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.