» » » Область знайшла свою стратегію розвитку медичної галузі

Область знайшла свою стратегію розвитку медичної галузі

Область знайшла свою стратегію розвитку медичної галузіЗапровадження сімейної медицини та вдосконалення первинної ланки медобслуговування в сільській місцевості – не має на сьогодні альтернативи. До такого висновку прийшли організатори та учасники форуму «Від первинної ланки медицини – до здорової нації», що проходив на Київщині, в місті Макарів.

На захід прибув Президент України Віктор Ющенко, голова Київської обласної держадміністрації Віра Ульянченко, голова Національної ради з питань охорони здоров’я Микола Поліщук, представники медичної галузі, голови міст, селищ та сіл області.

Від Бучі поїхала делегація в складі заступника міського голови Віктора Фальковського, головних лікарів лікарні, поліклініки та станції швидкої медичної допомоги, працівників структури охорони здоров’я.

Перш за все мова йшла про реформування вітчизняної медицини. І хоч це процес складний і довготривалий, проте необхідний для нормального функціонування галузі. Акцент поставили на первинній ланці – розвитку сімейної медицини. На думку спеціалістів, саме вона здатна обірвати невтішну тенденцію, яка простежується в Україні та зокрема на Київщині. Адже за статистикою, 60-65% смертей на селі – передчасні. Їх можна було уникнути при своєчасному наданні допомоги. Проте, занедбаний стан закладів первинної медико-санітарної допомоги, відсутність засобів та брак кваліфікованих кадрів не дає змоги це зробити. Ще один фактор, що переконав у доцільності такої політики – для більшості громадян лікування в спеціалізованих центрах – малодоступне.

Як повідомила голова Київської обласної держадміністрації Віра Ульянченко, стратегія Київської облради спрямована на розвиток та модернізацію системи охорони здоров’я в першу чергу – в сільській місцевості. «Область знайшла свою стратегію розвитку медичної галузі. Спираючись на бачення Президента України, ми накреслили власний шлях подолання кризи сільської медицини, яка є слабким місцем вітчизняної системи охорони здоров’я. Ми вирішили зробити ставку на розвиток первинної ланки охорони здоров’я», - зазначила вона. Таке прагнення знайшло відображення в обласній комплексній програмі «Розвитку сімейної медицини на 2005-2007рр.», створеної на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо реформування системи охорони здоров’я України».

І вже можна говорити про перші результати: фінансування на первинну ланку медицини протягом останніх трьох років постійно зростало, що дало можливість відкрити та реорганізувати в області 127 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, понад 30 ФАПів та 9 дільничних лікарень. У 2006 році частка населення в області, яка отримала первинну медичну допомогу в системі сімейної медицини зросла в 3,5 рази. Є позитивні зрушення й у забезпечені кадрами, покращується матеріально-технічний стан медичних закладів – торік уперше для ФАПів та амбулаторій за рахунок області було закуплено медикаментів на 0,5 млн. грн., придбано 22 стоматологічні установки, фізіотерапевтичне обладнання, отримано 43 комплекти обладнання для амбулаторій сімейної практики медицини. Уже сьогодні мережа закладів сімейної медицини укомплектована 80 автомобілями «Славута» та 90 – УАЗами.

Сьогодні, одна з ключових проблем, яку слід здолати – скептичне ставлення до сімейної медицини у фаховому середовищі. Заклики щодо орієнтації політики на розвиток спеціалізованого сектора медицини себе не виправдовують. Близько 80% медичних послуг людина отримує на рівні первинної медицини, а фінансування цього рівня складає від 3 до 5 відсотків зведеного бюджету. Багато хто із фахівців бачить у цьому проблему. Та спеціалізована медицина – дуже дорога та складна. Тільки реформа, в основі якої лежатиме соціальна страхова медицина, дасть змогу будь-якому закладу зрозуміти, що за хворим приходять кошти. «Якщо у кожному українському селі будуть пристойні амбулаторії, то там буде все для того, щоб дати 80% відповідей на запити, що виникають у буденному житті будь-якого населеного пункту» - переконаний Віктор Ющенко.

Логічно, що піраміда вибудовується знизу до верху. На першому щаблі – надання необхідних послуг, профілактика захворюваності, на найвищому ж – боротьба з глобальними проблемами, зокрема запобігання таких явищ, як ВІЛ/СНІД, туберкульоз.

Аби подібна система діяла, необхідно активізувати роботу в цьому напрямку й органів місцевого самоврядування, залучити кошти місцевого бізнесу, вирішити питання базового укомплектування закладів.

Голова Національної ради з питань охорони здоров’я Микола Поліщук висловив занепокоєння надмірною централізацією управління медичними закладами. «Вже є розроблена програма, яка передбачає в 2009 році ліквідацію більшості відомств. Повинно залишитися одне – це охорона здоров’я», - повідомив він.
За підсумками минулого року Київська область має найкращу в Україні динаміку впровадження сімейної медицини. Але це – лише початок великої роботи.
газета: №36 "Бучанські новини" від 14 вересня 2007р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.