» » » Аварія на будівництві — звичайна виробнича ситуація?

Аварія на будівництві — звичайна виробнича ситуація?

17 серпня на будівництві нового торгового цетру між вулицями Жовтнева та Островського сталася аварія.

Свіжозалитий другий поверх монолітної конструкції гучно рухнув, зібравши навколо об’єкту великий натовп перехожих. Про менталітет українця розповідати не треба. Звісно, відразу, за допомогою мобільних телефонів звістка поповзла містом. Перекручені факти, міфи та легенди, з додаванням кривавих подробиць ось уже декілька днів переходять з уст в уста.


Аби не перетворювати звичайну аварію, яка не є надзвичайним явищем у будівництві на "ужасы нашего городка", пропонуємо коментар начальника інспекції держархбудконтролю Бучанської міської ради Зіновія Миколайовича Коваля:

— Станом на даний момент — сформована комісія з розслідування причин аврії. Крім того, було направлено припис про зупинку будівництва до виявлення причин та можливих наслідків. На щастя, ніхто не постраждав — ні травм, ні жертв. Попередньо можна сказати, що швидше за все аварія сталася із-за недогляду прораба під час встановлення опалубки. Справа в тому, що перш ніж заливається монолітна бетонна конструкція, проводиться встановлення за спеціальною технологією тимчасового обладнання — опалубки. І от коли проводилися роботи по встановленню цього обладнання, недогледіли, що одна з опор — неякісна. Вона зламалася вже під час заливання рідкого бетону. Під вагою на місці зламаної опори утворилася воронка, куди почала сунутися рідка маса. Звісно, вага немаленька, змістилися цетри навантаження — і все почало руйнуватися. Загалом завалилося близько 100 кв.м перекриття другого поверху.

Виходячи із власного досвіду, хочу завірити і громадян, і майбутніх орендарів торгових приміщень — це звичайна виробнича ситуація. Як це не прикро, на будь-якому будівництві завжди бувають свої ньюанси. Звичайно наслідки відчуються, і перш за все — це затримка по термінам здачі та, відповідно, фінансові збитки, як замовника, так і забудовника даного об’єкта.
газета: №33 "Бучанські новини" від 24 серпня 2007р.
Віктор Артемчук
Буча-ПАССАЖ
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
holyfield

OFFline

  • holyfield (16)
  • Місцевий
  • 23 серпня 2007 13:30
от так и строят. жулики.

0
brisya

OFFline

  • brisya (20)
  • Місцевий
  • 24 серпня 2007 15:13
Да, слава Богу - без жертв

0