» » » Буча : Порушники отримають по заслугах

Буча : Порушники отримають по заслугах

Цікава ситуація виникла на бувшому заводі “ВЕДА”. Не так давно там з'явилися нові власники. З початку року на території згаданого підприємства ведеться незаконне будівництво. Зіновій Миколайович Коваль, начальник інспекції держархбудконтролю Бучанської міської ради люб’язно погодився прокоментувати цю ситуацію:

— На території заводу “ВЕДА” були розпочаті будівельні роботи без документів, без усіляких дозволів. У квітні цього року керівництво забудовників отримало від нашого відділу припис про зупинку робіт. Але реакція була негативна. Мені не відомо, з якої причини наші опоненти не зреагували відразу. Може не знали законів України, можливо трактують їх по своєму, їм взагалі здається, що якщо вони власники землі, то можуть робити там все що завгодно.
Справа в тому, що будівництво будь-якого об’єкта починається із затвердження проекту. Перед початком робіт потрібно пройти безліч інстанцій, аби впорядкувати всі необхідні документи. Звісно, це зайняло б деякий час, думаю не менше півроку. Гроші на будівництво вже були в розпорядженні — люди почали робити все зразу — і будуватися, і документи впорядковувати.

Коли нашою службою було помічено незаконне будівництво, ми зреагували відразу. На об’єкт, з невідомої причини, працівників держслужби не впустили. Усі наміри зв’язатися з керівництвом були марними, хоча потрапити на будівельний майданчик таки вдалося, де зробили декілька фото.

Ми направляли приписи, звернулися до прокуратури, та безрезультатно. Реакція була, коли справа дійшла до обласної прокуратури. Головному інженеру було вручено черговий припис, а забудовники виплачуватимуть штраф у розмірі 120 тис.грн. Закон говорить, що штраф має бути у розмірі 50% від суми проектного кошторису. Забудовано на той час було набагато більше ніж вказано в екскізному кошторисі. Там була зазначена сума близько 240 тис.грн., тому й відповіний штраф. Я це до того, що їм ще пощастило із меншою сумою штрафу, ніж потрібно було б.

Наразі керівництвом заводу подано позов до суду щодо правомірності штрафних санкцій. Знову ж таки ситуація звичайна. Це робиться з метою затягнути час якомога довше, аби таки завершити будівництво споруди і потім якось здати в експлуатацію. Це не новина. Ми теж маємо достатньо засобів на озброєнні, аби не дати обійти Закон. Правда за нами, тому порушники отримають по заслугах.
газета: №33 "Бучанські новини" від 24 серпня 2007р.
Віктор Артемчук
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.